عطر
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 23760
چت باکس

گروه بويايي مديترانه اي عطر و ادكلن – chypre Olfactory group :عطرهاي اين گروه با رايحه‌اي ترش و تلخ كه معمولا از ترنج مي‌گيرند شروع مي‌شود؛ سپس در ادامه از رايحه گياهان مختلف مثل نعناي هندي، خزه‌ درخت بلوط و چندين نوع صمغ گياهي استفاده مي‌شود.

گروه بويايي مديترانه اي عطر و ادكلن - chypre Olfactory group

گروه بويايي مديترانه اي عطر و ادكلن – chypre Olfactory group

گروه بويايي مي تواند در كنار رايحه، شما را در انتخاب عطري مناسب و درخور ياري كند.

چايپر در زبان فرانسه به معني قبرس است. قبرس كشوري جزيره‌اي در شرق درياي مديترانه است و آب و هواي شرجي و به اصطلاح مديترانه‌اي دارد؛ به همين دليل مي‌توان آن را گروه بويايي قبرسي يا مديترانه‌اي ترجمه كرد.
گروه بويايي چايپر با تركيب نت‌هاي مختلف به دو زير گروه تقسيم مي‌شوند

مديترانه‌اي گل‌دار (Chypre Floral)

گروه بويايي مديترانه‌اي گل‌دار (Chypre Floral)

گروه بويايي مديترانه‌اي گل‌دار (Chypre Floral)

در اين گروه بويايي، گل‌ها نقش پررنگي دارند و نت گل‌هاي مختلف مثل رز ، ياسمن سفيد و زنبق دره را با نت‌هاي چايپر تركيب مي‌كنند.

عطر‌هاي اين گروه اغلب زنانه هستند.

مديترانه‌اي ميوه‌اي (Chypre Fruity)

گروه بويايي مديترانه‌اي ميوه‌اي (Chypre Fruity)

گروه بويايي مديترانه‌اي ميوه‌اي (Chypre Fruity)

در اين زير گروه از ميوه هاي مختلفي استفاده مي‌كنند تا حس طبيعي و در عين حال مديترانه اي عطرها را تكميل تر كنند. البته استفاده از ميوه‌هاي جنگلي مثل توت جنگلي و ميوه‌هايي از قبيل هلو و زرد آلو نيز در اين گروه بسيار مرسوم است.

عطر‌هاي اين گروه اغلب زنانه هستند و رايحه گرم دارند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۷:۳۵ ] [ عطر بازار ]

گروه بويايي مركبات – Citrus Olfactory Group رايحه‌ خنك، مرطوب و با طراوت دارد و مي‌تواند سرزندگي و حس سرخوشي را در اوج گرما القاء كند. در تابستان و فصل‌هاي گرم شركت‌هاي سازنده به گروه مركبات روي مي‌آورند چرا كه عطرهاي مركباتي بسيار مورد توجه جوان‌ها و نوجوان‌ها هستند اما علي‌رغم خوشبو بودن غالباً ماندگاري كمي دارند به همين دليل عطرسازها سعي مي‌كنند با تركيب نت‌هاي ديگر با مركبات؛ رايحه پيچيده‌تري به وجود بيارند و ماندگاري عطر‌ها را بيشتر كنند.

گروه بويايي مركبات - Citrus Olfactory Group

گروه بويايي مركبات – Citrus Olfactory Group

گروه بويايي مي تواند در كنار رايحه، شما را در انتخاب عطري مناسب و درخور ياري كند.

نت‌هاي اين گروه بويايي تشكيل شده از ليمو، پرتقال، برگاموت، گريپ فروت و نارنگي است همچنين از نت‌هاي ديگري مانند شكوفه‌هاي پرتقال، دانه‌ها يا روغن بهار نارنج نيز در اين تركيبات استفاده مي‌شود

البته گونه‌هاي جديدتر اين گروه مانند پوملو، گريپ فروت، يوزو و هاساكو  به تازگي وارد حوزه‌ عطرسازي شده‌اند. اسانس مركبات در اكثر موارد با آب‌گيري (از طريق فشردن) تهيه مي‌شوند تا تازگي طبيعي آنها حفظ شود.

عطرهاي اين گروه بويايي با تركيب نت‌هاي مختلف به دو زير گروه تقسيم مي‌شوند

مركبات آروماتيك (Citrus Aromatic)

گروه بويايي مركبات آروماتيك (Citrus Aromatic)

گروه بويايي مركبات آروماتيك (Citrus Aromatic)

آروماتيك به معناي معطر و خوش‌بو است و اغلب از تركيب نت‌هاي مريم گلي، رزماري، زيره سبز، اسطوخودوس و ديگر گياهاني كه بوي تند علف مانند دارند ساخته مي‌شوند. در اين گروه نت‌هاي خنك و شاداب مركبات با گياهان معطر آروماتيك را تركيب مي‌كنند تا حس شاداب و خنك بودن در عين معطر و گياهي بودن را به عطر ببخشند.

عطرهاي اين گروه مانند بوي هواي سرد زمستان بسيار خنك؛ اغلب ساده، مردانه و خطي با ماندگاري ضعيف يا متوسط هستند ولي يك معجون جادويي در گرماي شديد تابستان به حساب مي‌آيند و روح و جسم انسان را نوازش مي‌كنند.

مركبات غني شده (Citrus Gourmand)

 

گروه بويايي مركبات غني شده (Citrus Gourmand)

گروه بويايي مركبات غني شده (Citrus Gourmand)

منظور از مركبات غني شده، تركيب شدن مركبات به همراه نت وانيل، شكلات، كارامل و … است؛ البته در عطرهاي زنانه اين گروه نت گلها هم اضافه مي‌شود كه حس زنانه عطر را بيشتر مي‌كند.

عطرهاي اين گروه رايحه‌اي گرم، شيرين، به شدت ميوه‌اي و شادي بخش دارند كه حس خوراكي‌هاي شيرين را منتقل مي‌كنند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۵:۵۶ ] [ عطر بازار ]

گروه بويايي آروماتيك عطر و ادكلن – Aromatic Olfactory Group  اغلب از تركيب نت‌هاي مريم گلي، رزماري، زيره سبز، اسطوخودوسو ديگر گياهاني كه بوي تند علف مانند دارند ساخته مي‌شوند و در نهايت با تركيب نت‌هاي ديگر با آنها زيرگروههاي آروماتيك تشكيل مي‌شوند.

آروماتيك به معناي معطر و خوش‌بو است. گياهان اين گروه به دليل بوي سبز، گياهي، تلخ و تندي كه دارند بيشتر در عطرهاي مردانه استفاده مي‌شوند و به ندرت عطر زنانه‌اي در گروه آروماتيك قرار گرفته است.

گروه بويايي مي تواند در كنار رايحه، شما را در انتخاب عطري مناسب و درخور ياري كند.

عطرهاي گروه آروماتيك اغلب خنك هستند و تلخي نسبي و ويژه‌اي مختص به اين گروه در آنها ديده مي‌شود كه با بوييدن فراوان قابل تشخيص است به‌جز موارد خاصي كه نت گياه‌ مانند آن بسيار پيچيده است.

عطرهاي اين گروه بويايي با تركيب نت‌هاي مختلف به پنج زير گروه تقسيم مي‌شوند

 آروماتيك آبي (Aromatic Aquatic)

گروه بويايي آروماتيك آبي (Aromatic Aquatic)

گروه بويايي آروماتيك آبي (Aromatic Aquatic)

در اين گروه نت‌هاي تازه آروماتيك با موادي كه حس آب دريا را به شما القاء مي‌كند تركيب مي‌شود و حسي سبز، تلخ و در عين حال شور مانند آب دريا را به‌وجود مي‌آورند. عطرهاي آروماتيك آبي اغلب مردانه و نشاط آور هستند و شامه را آزار نمي‌دهند.

آروماتيك فوژه (Aromatic Fougere)

گروه بويايي آروماتيك فوژه (Aromatic Fougere)

گروه بويايي آروماتيك فوژه (Aromatic Fougere)

فوژه از واژه‌ي فرانسوي Fougere به معني سرخس گرفته شده است و شامل نت‌هايي از اسطوخودوس، گل شمعداني، خزه وچوب است. مبتكر اين گروه بويايي خانه عطر هوبيگانت است كه براي اولين بار تركيبي از كومارين را در عطر سازي استفاده كرد؛ كومارين در طبيعت در گياه‌هايي چون تونكا يافت مي شود و بوي علف تازه دارد.

عطرهاي آروماتيك فوژه اغلب مردانه هستند و رايحه‌اي غليظ، تند و حالتي گرم و تا حدودي تلخ و كلاسيك از بوي پودر و خاك دارند.

آروماتيك ميوه‌اي (Aromatic Fruity)

گروه بويايي آروماتيك ميوه‌اي (Aromatic Fruity)

گروه بويايي آروماتيك ميوه‌اي (Aromatic Fruity)

در  اين گروه نت‌هاي آروماتيك با بوي ميوه تازه تركيب شده است و عطرهايي با طراوت و اغلب تا حدودي خنك دارند. تشخيص اين گروه كمي سخت است؛ به دليل اينكه در تنفس عميق بوي ميوه را احساس مي‌كنيد.

آروماتيك سبز (Aromatic Green)

گروه بويايي آروماتيك سبز (Aromatic Green)

گروه بويايي آروماتيك سبز (Aromatic Green)

آروماتيك سبز نت هايي از چمن و علف و برگ‌هاي سبز در كنار تركيبات آروماتيكي همچون اسطوخودوس و رزماري دارد.ادكلن هاي اين گروه تقريباً خنك، ورزشي و اغلب مردانه هستند البته به خاطر تند بودن زياد به گرمي شبيه است و بسيار مورد علاقه خانم‌ها است.

آروماتيك تند (Aromatic Spicy)

گروه بويايي آروماتيك تند (Aromatic Spicy)

گروه بويايي آروماتيك تند (Aromatic Spicy)

تركيبي از نت‌هاي ادويه‌اي با نت‌هاي آروماتيك، رايحه‌اي خنك و تازه را بر جاي مي‌گذارد.

عطرهاي اين گروه اغلب مردانه هستند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۴:۰۵ ] [ عطر بازار ]

گروه بويايي چرم عطر ادكلن – Leather Olfactory Group را از منابع طبيعي و حيواني و گاهاً به شيوه صنعتي بدست مي‌آورند؛ هر چند به صورت رسمي هيچ زير گروهي براي اين گروه بويايي تعريف نشده است ولي به دليل رايحه ناخوشايند چرم آن را با ديگر نت‌ها مانند نت گل يا ميوه‌هاي مختلف؛ مشك؛ نت‌هاي دودي و ديگر منابع حيواني و گياهي و چوبهاي مختلف تركيب مي‌كنند تا به يك رايحه غني و هيجان‌انگيز برسند. عطرهاي اين گروه به دليل تلخي و رايحه خاصي كه دارند اغلب مردانه هستند.

گروه بويايي مي تواند در كنار رايحه، شما را در انتخاب عطري مناسب و درخور ياري كند.

گروه بويايي چرم عطر ادكلن - Leather Olfactory Group

گروه بويايي چرم عطر ادكلن – Leather Olfactory Group

 عطرهاي چرمي برندهاي مختلف، مخصوصا برندهايي كه در صنعت چرم كار مي‌كنند بسيار موفق بوده‌اند و در بسياري از موارد موجب بهبود شخصيت برند شده‌اند. يكي از بهترين مثال‌ها برند هرمس است زيرا اين برند در ابتدا يك كارگاه توليد لوازم چرمي مخصوص سواركاران بود و پس از آن شركت تصميم گرفت كيف‌هاي زنانه و لوازم چرمي را براي آقايان و خانم ها توليد كند. عطرهاي چرمي اين برند دقيقا رايحه چرم محصولات هرمس را دارند.

از نظر تاريخي رايحه چرم يكي از نخستين روايح در عطرسازي است و در صنعت عطر سازي به قرن ۱۶ بر مي‌گردد. ريشه اين رايحه از عطرسازاني شروع مي‌شود كه دستكش هاي چرمي را براي اشراف مي‌ساختند.

perfume-and-fragrances-notes-explained-leather-creede-royal-english-leather

perfume-and-fragrances-notes-explained-leather-creede-royal-english-leather

 نخستين عطر چرمي كه در تاريخ ثبت شده را برند سلطنتي كريد كه در آن زمان توليد كننده دستكش چرمي بود توليد كرده است؛ اين عطر توسط پادشاه وقت انگلستان شاه جرج سوم كه رايحه دستكش چرمي را دوست داشت، استفاده مي شد. James Creed كه اولين نسل از كريد است سازنده دستكشهاي جرج سوم بود. او به درخواست شاه عطر ادكلن creed royal english leather را توليد كرد.

گروه بويايي چرم عطر ادكلن creed-royal-english-leathereather

گروه بويايي چرم عطر ادكلن creed-royal-english-leather

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۱:۰۸ ] [ عطر بازار ]

رايحه چوب و خزه عطر و ادكلن يا نت چوبي –  WOODS Note: رايحه هاي چوبي مطمئن و منعطف هستند و به عنوان برگ برنده عطرسازها شناخته مي شوند، اساس تركيب را فراهم كرده و عناصر ديگر را بنا به خواص بوياييشان تقويت مي كنند. در واقع مي توان گفت كه تعداد كمي از رايحه هاي چوبي به عنوان رايحه اوليه يا ميانه به كارمي‌روند، مانند چوب بلسان بنفش (rosewood).

مشخصات بويايي چوب‌ها بسته به درختان مختلف به شدت تغيير مي‌كند. بعضي از آنها بويي پايدار و فنولي (phenolic) دارند، مانند چوب گاياك (guiacwood). بعضي ديگر بويي تند و تلخ دارند و يادآور يك بسته مداد نو و جديد هستند، مانند چوب سرو (cedarwood). بعضي چوب ها هم بوي خامه‌اي، شيري، شامه‌نواز و ملايمي دارند، مانند چوب صندل (sandalwood). رايحه هايچوبي هم وجود دارد كه به قدري خاص هستند كه كل تركيب را تحت تاثير قرار مي‌دهندچوب آگار(Agarwood) / عود (Oud) به قدري بوي پيچيده و قدرتمندي دارند كه بوهاي آجيلي، چوبي، كهنگي و حتي كافور را نيز دربرمي گيرند (بر‌آنها اثر مي‌گذارند). رايحه كاج (pine) يا صنوبر (fir) به لطف تداعي معاني ما را به ياد فصل‌هاي خاصي مي‌اندازند.
بعضي رايحه هاي چوبي با روش‌هاي طبيعي تهيه مي‌شوند مانند خيساندن و تقطير تراشه‌هاي واقعي چوب. رايحه هاي ديگر و همچنين بعضي از آنهايي كه مي‌توان با روش طبيعي به دست آورد با ساخت آزمايشگاهي تهيه مي‌شوند. دليل اين كار پايداري (عطر ها)، مقرون به صرفه بودن و ايمني است.

گروه بويايي چوبي عطر و ادكلن - woody olfactory group

گروه بويايي چوبي عطر و ادكلن – woody olfactory group

خس‌خس و نعناي هندي استثناهاي اين گروه از رايحه هاي چوبي هستند، چون خس‌خس در واقع يك نوع علف است كه سيستم ريشه‌اي پيچيده‌اي دارد و نعناي هندي برگ يك بوته شرقي است، اما ويژگي بويايي آنها چوبي است و درنتيجه در اين دسته جاي مي‌گيرند. رايحه هاي چوبي بهترين پايه براي عطرهاي مردانه هستند، آن هم به دليل تداعي معني نيرومندي كه درخت‌ها به ذهن مي‌آورند و نه بوي آنها، اما انعطاف پذيري اين رايحه ها موجب مي‌شود بتوان به عنوان پايه عطرهاي زنانه و مشترك هم از آنها استفاده كرد. درحقيقت عطرهاي معدودي هستند كه حداقل از يك رايحه چوبي در تركيبشان استفاده نشده باشد.
خزه‌ها زيرگروه هستند زيرا ارگانيسم گلسنگي انگلي دارند و روي درخت‌ها رشد مي‌كنند، مانند خزه درختي (Evernia furfuracea) و گل سنگ (Evernia prunastri). پروفايل بويايي خزه‌ها غيرقابل جايگزيني است،با اين حال در صنعت عطرسازي تلاش زيادي شده تا مولكول‌هايي با همان بو ايجاد كنند زيرا اين مواد از طرف انجمن عطرسازي بين‌المللي (IFRA) سهميه‌بندي شده‌است.
خزه‌ها بوي جوهري و تلخي دارند و تيرگي عميق و نگران‌كننده و رنگ سبز تيره‌اي كه دارند كف جنگل را در فصل پاييز تداعي مي‌كند. به همين دليل به عنوان تقويت‌كننده خانواده عطرهاي سرخسي و چايپري (chypre) يا مديترانه اي استفاده مي‌شوند؛ درحقيقت، گل سنگ يك پاي آكورد سه گانه‌اي است كه اساس اين دو دسته را تشكيل مي‌دهد. ويژگي اين رايحه ها زميني، افسرده، درون‌نگر و تيره است و به رايحه‌هاي قديمي حالت متمايزي مي‌دهد.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۸:۳۵ ] [ عطر بازار ]

رايحه مركبات عطر و ادكلن يا نت مركباتي – CITRUS SMELLS: در اكثر موارد كل طيف ميوه‌هاي هسپريدي (Hesperidia) در عطرسازي با مركبات تعريف مي‌شود، كه به نام هسپريدس ( Hesperides) -حوري هاي اساطير يونان- نام‌گذاري شده است. اين ها ميوه‌ها يا مواد خام با بوي مركبات (به ويژه گل شاهپسند (verbena) و علف ليمو (lemongrass) ) هستند و تعدادي از آنها در كنار صمغ‌ها از مواد اوليه عطرسازي دوران باستان بوده‌اند. گونه‌هاي جديدتر، مانند پوميلو pomelo، گريپ فروت grapefruit، يوزو yuzu، و هاساكو hassaku (پرتقال ژاپني) نسبتا به تازگي وارد حوزه عصاره‌گيري و عطرسازي شده‌اند.

رايحه مركبات عطر و ادكلن يا نت مركباتي - CITRUS SMELLS

رايحه مركبات عطر و ادكلن يا نت مركباتي – CITRUS SMELLS

اسانس مركبات در اكثر موارد با آب گيري (از طريق فشردن) يا آب گيري سرد تهيه مي‌شوند تا تازگي طبيعي آنها حفظ شود. برگ نارنج Petitgrain استثناء است، زيرا با تقطير بخار شاخه هاي كوچك و برگ‌هاي درخت نارنج bitter orange تهيه مي شود.
مركبات موجب طراوت و گازداري رايحه‌هاي عطر و ادكلن مي‌شوند و شامل نت‌هاي بالايي هستند كه مشام را مي‌نوازند. براي آرام كردن ذهن و ايجاد حس سرخوشي و خوش‌بيني مفيدند و فضايي با لطافت و آرامش ايجاد مي‌كنند. به ويژهبرگاموت Bergamot بخش جدايي ناپذير ادكلن‌هاي كلاسيك است. مركبات همراه كلاسيك نت هاي ماندگارتري همچون گل‌ها و صمغ‌ها در رايحه‌هاي شرقي هستند و همچنين همراه خوبي براي نت‌هاي ميوه‌اي ديگر بوده و از تندي و شيريني آنها مي‌كاهند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۶:۵۴ ] [ عطر بازار ]

رايحه ميوه‌ها، سبزيجات و دانه‌هاي آجيلي يا نت ميوه اي عطر و ادكلن – FRUITS NOTES: رايحه هاي ميوه‌اي در سال‌هاي اخير بيشتر از مركبات (كه طبقه خود را دارند) مورد توجه قرار گرفته اند به طوري كه خود استحقاق دسته بندي جداگانه‌اي را پيدا كرده‌اند. نت‌هاي سبزيجات غيرعادي‌تر هستند، و گاهاً از راهي گيج‌كننده به دست مي‌آيند: مثالي از اين مورد رايحه شلغم turnip است كه گاهي ساقه زيرين زنبق iris rhizome  آن را توليد مي‌كند.
قاعدتاً ميوه‌ها و سبزي‌ها نسبت به تقطير و عصاره‌گيري مقاوم هستند كه به دليل درصد بالاي آب موجود در تركيب طبيعي آنهاست، درنتيجه نت بازسازي شده عطرها هستند. اثر اين نت‌ها از تازگي و طراوت گرفته تا كهنگي و رمزآلودگي تغيير مي كند.
ميوه‌‌ها و سبزي‌ها تنوع تركيب و احساس تازگي را در رايحه‌ها و عطرها ايجاد مي‌كنند. به ويژه در دهه اول ۲۰۰۰ ميوه‌ها در دسته بندي ميوه اي گلدار (Floral) بسيار پرطرفدار بوده‌اند، هلو peach  و آلو plum اجزاي اصلي “پايه” عطرسازهاي كلاسيك (مانند Persicol معروف) بوده كه رايحه‌هاي نمادين بسياري را در نيمه اول قرن بيستم توليد كردند.
آجيل در عطرها معمولاً عبارت است از بادام درختي (almond) پرطرفدار (كه گاهي با درخت گيلاس cherry-pie tree اشتباه مي‌شود و از گروه گل آفتاب پرست  heliotrope است و از همان موادي ساخته مي‌شود كه در بازسازي ميموزا mimosa (درخت گل ابريشم) و گل آفتاب پرست استفاده مي‌شود)، بادام زميني peanuts (مانند Bois Farine)، و فندق hazelnuts (مانند Praline de Santal و Mechant Loup). همه اين نت‌ها بازسازي شده‌اند. نت‌هاي آجيلي را مي‌توان نت مهاركنندۀ مواد آسماني يا خاكي دانست، مانند خس‌خس (vetiver) كه در Vetiver Tonka ساخت  Hermessence مشاهده مي‌شود.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۵:۰۶ ] [ عطر بازار ]

رايحه گلها عطر و ادكلن يا نت گلي – Flowers note: دسته خود‌آشكار رايحه هاي عطري، كه مستقيما از شكوفه‌هاي عطرآگين به مشام مي‌رسند، اغلب تنوع بسيار با اختلافي كمي دارند: از نت بالاي موز يلانگ يلانگ ylang-ylang ، تفاوت‌هاي ظريف شرابي رزهاي شاداب و خاصيت پودري و بادام مانند آفتاب گردان گرفته، تا وجه كافوري گل هاي مريم tuberose تازه چيده شده و بوي خوش زردآلو‌مانند اسمانتوس osmanthus ، حس ليمويي مگنوليا magnolia و گل هاي ريز كاراملي سنبل lavender، همه را مي‌توان جنبه‌هاي شگفت انگيز گل‌ها دانست كه هرگز از دلربايي از حشرات و مجذوب كردن انسان‌ها دست نمي‌كشند.

بسياري از گل‌ها از طريق منابع طبيعي تهيه مي‌شوند: رز Rose و ياس jasmine آشكارا به دليل عطر بي‌نظيرشان ارزش بسياري دارند و با تكنيك‌هاي مختلفي تهيه مي‌شوند (عصاره‌گيري حلال، عطرگيري با روغن جاذب، تقطير). عصاره هاي ديگر گل‌هاي طبيعي شامل جارو (broom)، گل مريم، سنبل، اسمانتوس، گل پايا immortelle ، يلانگ يلانگ، و گل هميشه بهار marigold است.

گل‌هاي ديگر عطر اصلي خود را پس نمي‌دهند، يا اين بازده آنقدر جزئي است كه نمي‌توان اين بو را در آزمايشگاه به راحتي تهيه كرد. بنفشه Viole، لوتوس يا كنار lotus و نيلوفر آبي water lily عطرهاي كاملي توليد مي‌كنند ولي آنقدر گران است و بازده آنقدر كم است كه فقط برندهاي كاملا طبيعي / دست ساز و بازار نيچ از عهده استفاده از آنها برمي آيند.

گلهاي زير معمولا در آزمايشگاه و با مولكول‌هاي مصنوعي ساخته مي‌شوند:

فريزيا freesia ، گل صدتومني peony، زنبق وحشي lily of the valley ، ميموزا، گل آفتاب پرست، بنفشه (در اكثر موارد)، نسترن jonquil ، نرگس narcissus و سنبل hyacinth . . .

رايحه‌هاي فلورال حسي رومانتيك و اغلب زنانه به تركيب مي‌دهند، حس زيبايي طبيعي را كه از استشمام آن تركيب ايجاد مي‌شود تقويت كرده و نت‌هاي بالاي زودگذر را به پرده‌اي منقوش بدل مي‌كند كه در آن همه چيز هماهنگي خاص خود را دارد و كمي از سنگيني مواد ماندگار، مانند صمغ (resins) و بلسان (balsam) مي كاهد. عصاره‌هاي طبيعي گل‌ها همچنين با روح و روان سروكار دارند.

بديهي است كه گل‌ها نقش مهمي در خانواده عطرهاي گلدار بازي مي‌كنند، و كم كم به شكلي وارد همه تركيبات عطري مي شوند، از سبك‌ترين ادكلن‌ها گرفته تا سنگين ترين رايحه‌هاي شرقي، و حتي در بعضي ادكلن‌هاي مردانه. گل‌ها به ويژه نقش فريبنده‌اي در “عطرهاي گلدار شرقي” (florientals) دارند و درميان مواد اصيل شرقي مي‌درخشند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۳:۳۶ ] [ عطر بازار ]

رايحه گلهاي سفيد عطر و ادكلن – white flowers note: اين دسته يكي از زيرگروه‌هاي گل‌هاست، اما شايستگي دسته اي جداگانه براي خود را دارد زيرا “گل‌‌هاي سفيد” پايه زيرشاخه كاملي از عطرها هستند: “فلورال‌هاي سفيد”. منظور از گل‌هاي سفيد مانند شكوفه پرتقال (orange blossom) ، ياس سفيد (jasmine) ، ياسمن (gardenia) ، گل مريم (tuberose) و ياسمن فرانجيپاني (frangipani) است. گرچه گل پيچ امين‌الدوله  honeysuckle طبيعتا به رنگ زرد است، پروفايل رايحه و عطر آن در دسته گل‌هاي زرد قرار نمي‌گيرد (مانند ميموسا) و داراي مشخصات سرهاي شيرين و شهدي گل‌هاي سفيد است.

زنبق دره، با اينكه سفيد است، در دسته “فلورال‌هاي سبز” قرار مي‌گيرد زيرا بعضي از مشخصه‌هاي فلورال‌هاي سفيد را ندارد و در بعضي جنبه ها با “فلورال‌هاي سبز” شباهت دارد (بنا به دسته‌بندي  Edmond Roudnitska): سنبل و نرگس.
گل‌هاي سفيد مخدرترين بو را دارند؛ قوي، فراوان و واقعا مست كننده، معمولا رمز تند زنانگي در هر عطري كه در آن دخيل هستند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۲:۱۰ ] [ عطر بازار ]

رايحه سبزي‌ها، گياهان علفي و سرخس‌ها عطر و ادكلن– green note: با واژۀ “سبزي” به رايحه هايي اشاره داريم كه از برگ‌ها و علف‌هاي تازه چيده به دست مي‌آيد و بوي تيز و گزنده‌اي دارند. در اين دسته بعضي از اسانس‌هاي كلاسيك تند و تيز مانند گالبانوم galbanum (باريجه) را مي‌يابيم كه درواقع صمغي است با پروفيل بوي سبزي تلخ نافذ و فرح بخش كه از تمام انواع علف ها به دست مي‌آيد. اين رايحه اي است كه قطعاً براي اولين بار به عنوان نت بالاي بهارمانند محصول Vent Vert برند Balmain و با نقشي پررنگ استفاده شد.

برگ انجير(Fig leaf) نت منحصربه فردي است كه با مواد مصنوعي به دست ‌مي‌آيد و رايحه تلخ سبز تلفيق شده با شيريني نارگيل خود را به رايحه مدرن “انجير” مي بخشد. نت برگي عجيب ديگري كه خواص ويژه‌اي دارد برگ گوجه‌فرنگي (tomato leaf) است، كه در Eau de Campagne برند Sisley، Folavril توليد A.Goutal، و Liberte Acidulee توليد Les Belles de Nina Ricci به مشام مي‌رسد.

برگ بنفشه يك رايحه مدرن “برگ” سبزي است كه بسيار محبوب است. اين رايحه حس آبگونه‌اي را به بسياري از تركيب‌ها مي‌دهد كه يادآور خيار تازه بريده شده است، خصوصا در عطرهاي مردانه. زيرشاخه ديگري از اين نت‌ها، برگ‌هاي چاي است كه آميزه‌اي از پروفيل‌هاي خوشبو و آروماتيك را بسته به انتخاب عطرساز ايجاد مي‌كند (چاي سبز، قرمز، سياه، اولونگ).

عطر سازان، گياهان علفي را “رايحه هاي خوشبو (آروماتيك)” مي نامند و شامل گياهاني است كه در آشپزي هم استفاده مي‌كنيم، مانند رزماري (rosemary) ، آويشن (thyme) ، نعنا (mint) ، ترخون (tarragon) ، مرزنجوش (marjoram) ، رازيانه (fennel) ، ريحان (basil) (كه به لطف محتواي اوژنول نت ادويه اي (تند و معطر) شناخته شده است)، مريم گلي (غير مجاز مي باشدe) و باديان رومي (anise). رايحه هاي ديگر مانند درمنه (artemisia) ، سوسن اصغر (calamus) ، گلپر (angelica) ، سنبل هندي (jatamansi) رايحه شديداً گياه مانند و متمايزي دارند و به سرعت تركيباتي را كه به آنها وارد مي‌شوند را تحت تاثير قرار مي‌دهند.

Fern (سرخس) همان كلمۀ فرانسوي fougère است كه به انگليسي وارد شده و تغيير يافته است، و دقيقا هم از طبيعت گرفته نمي شود (سرخس ها رايحه ناچيزي دارند) بلكه از “سازگاري” تاريخي بين اسطوخودوس (lavender) – گل سنگ (oakmoss) – كومارين (coumarin) ايجاد شده و براي توليد رايحه مرموز جنگل سبز و مرطوب ساخته و پرداخته شده است. نمونه اوليه اين عطر Fougère Royale توليد Houbigant است كه توسط Paul Parquet در سال ۱۸۸۲ خلق شد. اثر آن فعل و انفعال بين تلخي و شيريني با ويژگي جنگلي، مرطوب و خنك است، كه fougères را به رايحه اصلي مردانه‌اي تبديل مي كند.

عطرهاي سرخسي رايحه هاي زميني مرطوب و تاريك يك جنگل را تداعي مي كنند و كاملا بر رايحه هاي فانتزي تكيه دارند؛ هرچند كه عصاره‌گيري با حلال‌هاي فرار سرخس آسپيديوم Aspidium امكان‌پذير است، ولي مقدار به دست‌آمده به ندرت رضايتبخش است. زيرشاخۀ سرخس‌هاي آروماتيك، كه به ساختار كلاسيك نت‌هاي تند و علفي مي‌افزايند، به لطف انعطاف پذيري اين نت، شايد پرتعدادترين دسته‌بندي ادكلن‌هاي مردانه باشد.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۰:۵۴ ] [ عطر بازار ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب