عطر
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 67
دیروز : 112
افراد آنلاین : 2
همه : 100436
چت باکس

در شناخت عطرها حرفه اي شويد

امروز متخصصان عطر بازار قصد دارند به شما آموزش دهند تا در شناخت عطرها حرفه اي شويد.هــمان طـور كـه درصد (غلظت) تركيبات معطر (اروماتيك) كاهش مي يابد، شـدت و طول عـمـر عطر نيز كاهش مي يابد. تـركيـب آب و الـكل بعنوان حلال مواد معطر بكار ميرود. در عمل گرماي بدن سبب ميگردد تـا حـلال بـسرعت تـبـخير شده و عـطر بـروي پـوست بـاقـي بـماند تا بتدريج طي چندين ساعت تبخير گردد.

 

عطر

مراحل تبخير عطر

۱– رايحه اوليه:

رايحه اي كه پس از چند دقيقه از استعمال عـطـر احـسـاس مي گردد. رايحه اوليه همان احساس اوليه از بوي عطر مي بـاشد. بـه هـمين خاطر در فروش عطر تاثير بسزايي دارد. رايحه اين مرحله تازه و تند مي بـاشد. تركيـبـاتي كـه در ايـن مـرحله دخيل هستند بوي تند داشته و شديدا فرار ميباشند و بسرعت تبخير ميگردند.

۲– رايحه ثانوي:

رايحه عطرثانوي زمانيـكـه رايـحه ابتدايي از ميان ميرود آشكار ميگردد. رايحه ثانوي بدنه اصلي عطر را تشكيل ميدهد و بعنوان ملايم كنـنـده بوي تند اوليه بكار ميرود. رايحه اين مرحله چيزي حدود ۱۰ دقيقه تا ۱ ساعت بعد از استعمال عطر احساس ميگردد.

۳– رايحه پايه:

رايحه عطر زماني كه رايحه اوليه و ثانويه از ميان مي رونـد. تركيبات اين گروه معمولا ثابت كننده مي بـاشنـد. رايحه اين مرحله قبل از ۳۰ دقيقه از استعمال عطر احساس نخواهد شد.

منابع عطر سازي

گياهان بعنوان منابع روغنهاي اساسي و تركيبات معطر عمده بشمار مي آيند. گياهان ايـن تـركيـبـات را بـخـاطر مـحـافـظت از حيوانات گياه خوار و همچنين جذب حشرات گرده افشان توليد مي كنند.

۱گلها: بزرگترين منبع مواد معطر مي بــاشند كه شامل گل هاي سرخ، مريم، ميخك، ياس و ابريشم هستند.
۲برگها: برگهاي نعناع هندي، بنفشه، رزماري، مركبات، گوجه فرنگي و علف خشك.
۳ريشه و ساقه هاي زيرزميني: ريشه درخت جوز و زنجبيل.
۴دانه ها: دانه هاي گشنيز، زيره، كاكائو، هل و باديان.
۵ميوه ها: ميوه هاي تمشك، توت فرنگي، سيب، مركبات، وانيل، فلفل شيرين.
۶روغن چوب: چوب درختان سرو، عرعر، كاج و صنوبر.
۷پوست درختان: درخت نعناع.
۸رزين(صمغ): رزين بوته كندر، بلسان (درخت گل حنا)، كاج و صنوبر.

منابع حيواني

۱– مشك: از كيسه آهوي آسيايي گرفته ميشود كه مشك سنتزي (مصنوعي) به علت اقتصادي بودن جايگزين مشك طبيعي شده است.
۲– كاستوريوم: كه از كيسه سگ آبي آمريكاي شمالي بدست مي آيد.
۳– عنبر سائل: ماده چربي مانندي كه از نهنگ عنبر بدست مي آيد.
۴– عسل: كه از كندوي زنبور عسل بدست مي آيد.

منابع مصنوعي

مواد معطر ساختگي تركيبات ارگانيكي مي بـاشد كـه از فـراورده هـاي نـفـتـي و يا رزين درخت كاج حاصل ميگردد مانند كومالين و لينالول.

خانواده عطرها:

FRESHLY GREEN: رايحه اي كه شـبيـه عـلف و سبزه و يا برگهاي تازه چيده شده ميباشد، رايحه پر طراوت
ORIENTAL: رايحه كاجي و بلوطي و يا وانيلي، رايحه گرم
SPICY: رايحه گرم و تند
WOODY: رايحه جنگل و چوب خشك تازه قطع شده
FLORAL: رايحه گلها، ملايم و طبيعي
FRUITY: رايحه ميوه ها بجز مركبات مانند: سيب، موز و توت فرنگي
FUNGAL: رايحه قارچ مانند
EARTHY/MOSSY: رايحه زمين جنگل و خاك
CITRUS: رايحه مركبات مانند: نارنج، ليمو ترش و پرتغال
TOBACCO: رايحه تنباكو
SWEET: رايحه شيرين
LIGHT: رايحه ملايم و سبك
HEAVY: رايحه سنگين و گيرا

از ديگر گروه هاي عطرها ميتوان به DEODORANT ها كه براي برطرف كردن بوي بد دهان و ANTIPERSPIRANT ها كه از تعريق بدن جلوگيري ميكنند و AFTERSHAVE كـه پس از اصلاح استفاده ميگردند نام برد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۸:۳۴ ] [ عطر بازار ]

كمپاني عطر و ادكلن آديداس | Adidas اصالتا يك كمپاني  عطر و ادكلن آلماني است . اين توليد كننده ي عطر و ادكلن تا كنون بيش از ۵۴ عدد عطر و ادكلن با برند آديداس | Adidas وارد بازار عطر و ادكلن نموده است . كمپاني آديداس از سال ۱۹۴۹  شروع به كار نموده  و از سال ۱۹۸۵ وارد  بازار عطر و ادكلن شده است . عطر و ادكلن هاي اين كمپاني  اكثرا اسپرت است. ليست عطر و ادكلن هاي اين برند را مي توانيد درپايان توضيحات مشاهده نماييد.

آديداس

آديداس

داستان آديداس به علاقه آدولف به توليد كفش هاي ورزشي بازميگردد، پس از بازگشت از جنگ جهاني اول برادران داسلر شروع به توليد كفش در كنار مغازه خشكشويي مادرشان كردند.

كفش آديداس براي اولين بار در بازي هاي المپيك ۱۹۲۸ مورد استفاده قرار گرفت و براي اولين بار از كفش هاي ورزشي با قابليت “ناوداني ها و خوشه” پرده برداري شد. در رقابت هاي دوي ۸۰۰ متر زنان Lina Radke-Batschauer اولين ورزشكاري بود كه موفق به كسب مدال طلا با اين كفش ها شد.

در سال ۱۹۳۶، بردران داسلر نمونه هايي به بازي هاي المپيك ۱۹۳۶ در برلين فرستادند جايي كه آنها در تلاش براي متقاعد ساختن ورزشكار شهير آمريكايي جسي اونز براي پوشيدن اين كفشها بودند و در اصل اين اولين حمايت ورزشي از يك ورزشكار آفريقايي آمريكايي بود. چهار مدال طلا اونز از المپيك ۱۹۳۶ تا حد زيادي موجب بهبود شهرت شركت شد و ورزشكاران در سراسر دنيا خواهان تهيه يك جفت از كفش هاي برادران داسلر شدند.

افول برادران داسلر پس از جنگ جهاني دوم بود. آدولف و رودولف هريك كارخانه كفش خود را تاسيس و راه خود را جدا ساخنتد. رودولف شركت كفش ورزشي پوما را راه اندازي كرد و داسلر آديداس را به عنوان يك شركت در سال ۱۹۴۹ ثبت كرد.

آرم متمايز سه نوار اين شركت كه بسياري از پوشاك و كالاهاي خود را با آن زينت داده است توسط يك شركت پوشاك فنلاندي به نام Karhu مورد استفاده قرار ميگرفت كه آديداس اين آرم را در سال ۱۹۵۱ خريداري كرده است.

Adidas

Adidas

شهرت آديداس به عنوان يك توليد كننده كفش در طول سالها بعنوان شركتي موثر در پيروزي ورزشكاران و حامي چندين برنده تيم هاي ورزشي در پيروزي هاي قابل توجهي بمانند پيروزي آلمان در جام جهاني ۱۹۵۴ مجارستان بيشتر و بيشتر شد. اين شركت همچنين شروع به توليد كفش هايي نه تنها براي دو و ميداني و فوتبال بلكه تنيس، گلف، چكمه هاي بوكس محمد علي كلي و كفشهايي براي ساير رشته هاي ورزشي نمود. آديداس در سال ۱۹۶۰ شروع به توليد پوشاك ورزشي و توپ فوتبال نمود و در سال ۱۹۶۳ ساير تجهيزات ورزشي را توليد نمود. از سال ۱۹۷۰، توپ هاي رسمي آديداس در تمام رويدادهاي مهم فوتبال جايگاه ويژه اي داشته است.

موسس آديداس در سال ۱۹۷۸ از دنيا رفت اما اين شركت تحت رهبري همسرش Käthe و پسرش هورست ادامه فعاليت داد. هورست به طور غير منتظره در سال ۱۹۸۷ در گذشت. در سال ۱۹۸۹ اين شركت توسط تاجر فرانسوي برنارد Tapie خريداري شد و پس از آن به رابرت لوئيس دريفوس در سال ۱۹۹۳ فروخته شد. تحت رهبري دريفوس، آديداس با گسترش خود نام تجاري Reebok در سال ۲۰۰۶ را عرضه نمود.

امروزه آديداس يك شركت هلدينگ است و شركت توليد لباس ورزشي ريبوك، شركت لوازم گلف تيلورميد و شركت راك پورت زير مجموعه آن به حساب مي‌آيند. آديداس بزرگترين توليد كننده لوازم ورزشي در اروپا و دومين شركت بزرگ توليدي لوازم ورزشي در دنيا به شمار مي‌رود. درآمد آديداس در سال ۲۰۱۱، ۱۱ ميليارد و ۳۸۰ ميليون يورو اعلام شده است.

آديداس با همكاري Coty در سال ۱۹۸۵ خط توليد عطر وادكلن را راه اندازي نمود و آنها به موفقيت خاصي در بازار عطر و ادكلن مردانه دست يافتند وامروزه  عطر و ادكلن و اسپري تحت نام تجاري آديداس در بيش از ۸۲ كشور جهان به بازار عطر و ادكلن عرضه شده است. در طراحي عطر و ادكلن هاي آديداس اغلب از رايحه ها و بطري هاي ورزشي استفاده شده است.

فروشگاه تخصصي عطر و ادكلن عطربازار شما را به خريد عطر و ادكلن هاي برند آديداس | Adidas توصيه ميكند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۷:۰۹ ] [ عطر بازار ]

برند عطر نيش – Niche Perfume برندي است كه به صورت تخصصي به توليد عطر  ميپردازد.

كلمه نيش يا نيچ در لغت به معناي ٓطاقچه است ولي در كسب و كار عبارت نيش و يا بازار نيش به جاويژه بازار ترجمه ميشود و به بخش­ كوچكي از بازار گفته مي شود كه بر روي يك نياز ويژه يا يك كالاي ويژه متمركز شده است .

هدف از بازاريابي جاويژه تمركز كردن بر برآورده كردن يك كالا يا خدمت براي بخش كوچكي از بازار است كه كالاها يا خدمات موجود نتوانسته‌اند نياز آن بخش را به خوبي برآورده سازند . در صنعت عطر اغلب شركتهايي كه اينگونه بازاريابي را انتخاب كرده اند نسبت به خانه هاي مد مانند ديور و شانل توان مالي كمتري داشته و بيشتر اهتمام خود را در افزايش كيفيت رايحه ها و سلايق خاص بكار ميبرند . در بعضي از اين برندها عطار و صاحب شركت يكي هستند ، هرچند در بعضي از آنها طراحي عطر به عطارهاي خارج از شركت سپرده شده است .اين گونه شركتها گاهي كاملا مستقل-indie niche – عمل كرده و تحت سرپرستي هيچ كمپاني مادري -parent company – نيستند.

يكي از تفاوتهاي اصلي روش توليد اين شركتها با غولهاي ديزاينري مانند ديور در اين است كه طراح عطر در اين شركتها كمتر به روندها و نظرسنجيهاي عمومي توجه نشان داده و بيشتر كار توليد عطر را مانند يك اثر هنري بر اساس ذهنيت ، داستان و ايده خودش طراحي و توليد ميكند ، به همين دليل عطرهاي اين خانه ها اغلب خاص پسندتر بوده و كمتر مورد اقبال عمومي قرار مي گيرند . از معروفترين برندهاي عطر نيش اين حوضه ميتوان از موارد زير نام برد:

Xerjoff-زرجف-زرژاف

Byredo-بايردو

Serge Lutens-سرج لوتنس

Frederic Malle-فردريك مال

برند عطر نيش - Niche Perfume

برند عطر نيش – Niche Perfume

بعضي از برندهاي ديزاينر بزرگ جهت رقابت با شركتهايي كه در بازارهاي نيش فعاليت مي كنند خط توليد هاي جداگانه اي تحت عنوان “اختصاصي” و يا “ويژه” راه انداخته اند كه بر روي همين بازارهاي حاشيه اي تمركز مي كنند . از معروفترين اين كارها مي شود موارد زير را نام برد:

·          Private Blend برند Tom Ford

·          La Collection Privée برند Dior

·         les exclsifs de chanel  برند Chanel

برند عطر نيش - Niche Perfume

برند عطر نيش – Niche Perfume

 جرارد كاما – Gerard Camme, President of Atelier Cologne – مدير برند نيش آتليه در چند جمله كوتاه بسيار زيبا تعريف خود را بيان ميكنه:

چيزي متفاوت، چيزي است كه شما در همه جا نمي بينيد، نادر  است. در مقابل يك عطر با توليد انبوه از يك  برند مشهور

توسط احساسات الهام گرفته است.

دست ساز است.

ساخته شده با مواد نادر و كمياب.

به روش غير معمول ساخته شده است.

منحصر به فرد است .

من باور دارم كه عطر شما بيانگر شخصيت شما، دوست داشتنهاي شما و دوست نداشتنهاي شما، احساسات شما، احساسات و نحوه معرفي خودتان به جهان است. شما غير معمول و ويژه  هستيد. آيا تا به حال در مورد آنچه كه عطر شما از شما روايت ميكند انديشيده ايد؟

فروشگاه عطر ليليوم سعي دارد تا به بررسي تك تك عطرهاي نيش بپردازد.

فوشگاه تخصصي عطر ليليوم ارايه كننده عطر و ادكلن اورجينال با ضمانتنامه كتبي.

لينكهاي مفيد:

عطر نيش

ادكلن نيش

خريد عطر نيش

خريد ادكلن نيش

عطر نيش چيست؟

برند عطر نيش


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۵:۴۸ ] [ عطر بازار ]

عطر ليليوم پرفيوم – liliome مفتخر است دانشنامه آنلاين عطر  و فروشگاه اينترنتي خود را كه شامل اطلاعات جامع و معتبر دنياي رايحه ها و همچنين ارائه باكيفيت ترين محصولات موجود در بازار جهاني است را به مخاطبان عزيز عرضه نمايدعطر ليليوم سعي دارد تا با معرفي عطرهاي نيش مانند سرج لوتنز – باي ردو – كارنر بارسلونا – مونتال و… و همچنين ادكلنهاي توليد محدود خدمتي ويژه به عاشقان عطر و ادكلن ارايه دهداين مجموعه فروشگاه جديد خود را از بهار سال ۱۳۹۵ افتتاح نمود و قصد دارد تا تجربه ساليان متمادي خود ونيز دانش روز عطر و ادكلن را با شما به اشتراك بگذارد.

عطر ليليوم- ليليوم پرفيوم

عطر ليليوم- ليليوم پرفيوم

اعضاي فروشگاه عطر ليليوم:

مجيد نگهداري – مدير سايت

علي رمضاني – مدير بازرگاني و بازاريابي

ميترا كاووسي- طراح و گرافيست

زهرا كاووسي- پشتيبان سايت

اهداف:

از آنجا كه سنت استفاده از عطر و مواد خشبو در ايران سابقه اي كهن دارد بر آن شديم تا مجموعه اي كاملا تخصصي و متفاوت را براي علاقه مندان فراهم آوريم و خرسنديم به عنوان اولين مجموعه ايراني و خارجي اين امكانات متمايز را در اختيار هموطنان عزيز قرار دهيم.

خدمات:

۱- عرضه كاملترين بانك اطلاعاتي در غالب دانشنامه آنلاين

۲- بهره گيري از مشاوران  در انتخاب عطر  مناسب

۳- ارائه بروزترين اخبار و مقالات تخصصي عطر

۴- فروش ويژه با قابليت اتصال به درگاه اينترنتي. واريز، حساب يا كارت و پرداخت در محل

۵- فروش جديدترين محصولات بازار جهاني با قيمت و كيفيت مناسب

۶- ارسال محصولات به اقصي نقاط ايران

اميد است با همراهي و همدلي شما عزيزان اين مجموعه را بيش از پيش گسترش داده و به زودي خدماتي متمايز را از سوي اين مجموعه نويد مي دهيم.

درپايان از تمامي دوستان، همكاران و عزيزاني كه تمايل به همكاري با اين مجموعه را دارند با آغوش باز استقبال مي نمائيم و پذيرايشان هستيم تا از دانش- پيشنهادات و انتقاداتشان در جهت بهبود اين فضا نهايت استفاده را ببريم.

فروشگاه اينترنتي عطر و ادكلن ليليوم اوقات خوشي را براي شما آرزومند است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۳:۲۴ ] [ عطر بازار ]

ليليوم همان سوسن است. گياهي از ايران زمين.

ليليوم (سوسن) يكي از زيباترين گلهايي است كه امروزه طرفداران بيشماري را بخصوص به شكل شاخه گل بريده به خود اختصاص داده است. زيبايي شكل خاص و طيف رنگي گلبرگهاي آن به همراه ماندگاري نسبتا قابل توجه گل شاخه بريده آن، از دلايل معروفيت اين گياه است. اگرچه درمناطق گرمسيري و نيمه گرمسيري اين گياه را مي‌توان در فضاي باغ و باغچه كشت كرد اما در مناطق سردتر علاوه بر فضاهايي همانند گلخانه‌ها، از گلدان نيز مي‌توان استفاده كرد و اين گياه را به عنوان گياهي گلداني تحت كشت و پرورش قرار داد.

سوسن (نام علمي: Lilium) نوعي گل مي‌باشد كه به طور معمول به وسيله پيازش تكثير مي‌گردد. سوسن داراي تقريباً ۱۵۰۰ گونه‌است كه در حدود ۶۰ جنس جاي دارند . پراكندگي اين گياه به صورتي است كه در نواحي مختلف كره زمين مخصوصاً در آفريقاي جنوبي و مناطق بين استوائي آمريكا يافت مي‌شوند. نوعي از اين گل به نام سوسن چلچراغ (نام علمي: Lilium ledebourii) تنها در داماش استان گيلان و لنكران جمهوري آذربايجان مي‌رويد.

سوسن چهلچراغ - ليليوم

سوسن چهلچراغ – ليليوم

اينها گياهاني گلدار و پيازدار هستند كه  اغلب گونه‌هاي‌هاي آن بومي نيمكره شمالي زمين مي‌باشند. ارتفاع اين گياهان چند ساله بين ۶۰ الي ۱۸۰ سانتيمتر است و پيازهايي با پوشش و يا بدون پوشش دارند(منظور از پوشش غشاء نازكي است كه پياز را در برگرفته و تا حدي وظيفه محافظت از پياز را به عهده دارد.

فروشگاه عطر و ادكلن ليليوم نيز نماد خود را گل ليلي قرار داده و كوشش ميكند تا بهترينها را عرضه كند.

عطر ليليوم -ليليوم پرفيوم

عطر ليليوم -ليليوم پرفيوم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۲:۲۳ ] [ عطر بازار ]

عطرافشان – عطر افشان – اسپري عطر – perfume atomizer: اسپري عطر  ابزار مورد استفاده براي تبديل عطر مايع  به قطرات ريز است كه مي تواند به مناطق مختلف بدن اعمال مي شود. بر خلاف برخي از بطري هاي اسپري و دستگاه هايي كه يك جريان مايع منتشر مي كنند،عطر افشان يك اسپري خوب ايجاد كرده و براي عطر كه فقط بايد در مقادير كم استفاده مي شود ايده آل است. آنها همچنين اتلاف را كاهش ميدهد و اجازه نمي دهد محصول  به مانند يك جريان مايع خارج شده  و تلف شود. بسياري از عطر و كلن با عطرپاش آمده است، در حالي كه ديگران ممكن است به خريد جداگانه از يك عطرپاش اقدام كنند.

عطرافشان - عطر افشان - اسپري عطر - perfume atomizer

عطرافشان – عطر افشان – اسپري عطر – perfume atomizer

دستگاه عطرافشان  معمولا  يك بطري حاوي يك لوله است كه به يك نازل  شده است. با فشار دادن نازل  فشار و جريان هوا اجازه مي دهد تا ذرات كوچك، خوب منتشر شوند.  عطر افشان در انواع اشكال، رنگ ها و اندازه هاي مختلف وجود دارد اما همه  به نازل وصل  است كه مسئول  اسپري است. معمولا نازل به وسيله يك درپوش يا كپ پوشانده ميشود تا  از اسپري ناخواسته  عطر يا ادكلن جلوگيري شود.

عطرافشان - عطر افشان - اسپري عطر - perfume atomizer

عطرافشان – عطر افشان – اسپري عطر – perfume atomizer

بسياري از  عطر ها بسيار غليظ هستند و بايد در حد اعتدال استفاده  شودعطرافشان يك وسيله ايده آل براي عطر قوي است زيرا تنها اجازه مي دهد تا به مقدار كنترل شده از مايع از نازل خارج شود. استفاده از اين دستگاه باعث ميشود كه  افراد بيش از مقدار دلخواه از عطر خود استفاده نكنند و از اتلاف عطر جلوگيري ميشود و اگر به اندازه كافي اسپري نشده بود دوباره نازل را فشار دهند.

انواع عطرافشان را ميتوانيد در عكسها مشاهده كنيد.

نكته: از اسپري عطر به نقاط حساس بدن بپرهيزيد.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين عطرها در ايران

جديد ترين مطالب را در ليليوم بيابيد.

لينك هاي مفيد:

عطرافشان

عطر افشان

سايت عطرافشان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۰:۴۳ ] [ عطر بازار ]

گروه بويايي چوبي  (Woody) عطرهايي هستند كه خانم‌ها را به خود جذب مي‌كند و پرطرفدارترين گروه در بين آقايان است.

گروه بويايي مي تواند در كنار رايحه، شما را در انتخاب عطر مناسب و درخور ياري كند.

گروه بويايي چوبي عطر و ادكلن - woody olfactory group

گروه بويايي چوبي عطر و ادكلن – woody olfactory group

فلسفه گروه بويايي چوبي

چوب در واقع يادآور درخت است و درخت نمايانگر استواري، قدرت، استحكام و تكيه‌گاه بودن است؛ يعني دقيقاً تمام ويژگي‌هايي كه خانم‌ها در آقايان به دنبالش هستند؛ (مردي قوي ، تكيه‌گاه و حامي كه از آنها حمايت كند.)

شايد به همين دليل است كه برندها بيشترين سرمايه خود را روي ادكلن هاي چوبي متمركز كرده اند و با تركيب چوبهاي مختلف و صمغ ها، رايحه‌هايي جذاب را توليد كرده اند.

گروه بويايي چوبي عطر و ادكلن - woody olfactory group

گروه بويايي چوبي عطر و ادكلن – woody olfactory group

عطرهاي اين گروه بويايي كه اغلب مردانه هستند؛ با تركيب نت‌هاي مختلف به پنج زير گروه تقسيم مي‌شوند:

چوبي آب (Woody Aquatic)

گروه بويايي چوبي آب (Woody Aquatic)

گروه بويايي چوبي آب (Woody Aquatic)

رايحه Aquatic شبيه به آب شور درياها و گياهان دريايي مي‌باشد كه پس از تركيب با نت چوبي اين گروه شكل مي‌گيرد. رايحه اين عطرها به هنگام استشمام، چوبي، ملايم، خنك و معمولا اسپرت است و رايحه‌اي از آب را با خود دارد.

چوبي آروماتيك (Woody Aromatic)

گروه بويايي چوبي آروماتيك (Woody Aromatic)

گروه بويايي چوبي آروماتيك (Woody Aromatic)

آروماتيك به معناي معطر و خوش‌بو است و اغلب از تركيب نت‌هاي مريم گلي، رزماري، زيره سبز، اسطوخودوس و ديگر گياهاني كه بوي تند علف مانند دارند ساخته مي‌شوند. در رايحه اين عطرها نت چوب با نت‌هاي آروماتيك تركيب مي‌شود تا در نهايت رايحه‌اي از چوب و مقوا استشمام شود.

اغلب عطرهاي اين گروه مردانه هستند.

چوبي مديترانه‌اي (Woody Chypre)

گروه بويايي چوبي مديترانه‌اي (Woody Chypre)

گروه بويايي چوبي مديترانه‌اي (Woody Chypre)

چايپر در زبان فرانسه به معني قبرس است. قبرس كه كشوري جزيره‌اي در شرق درياي مديترانه است. آب و هوايي شرجي و به اصطلاح مديترانه‌اي دارد؛ به همين دليل مي‌توان چايپر را قبرسي يا مديترانه‌اي ترجمه كرد. در عطرهاي اين گروه، نت چوبي را با خزه درخت بلوط و صمغ لابدانوم تركيب مي‌كنند.

رايحه اين عطرها بسيار كلاسيك، خشك، سيگار مانند، دودي، تند و ماندگار هستند و به دليل سنگيني و تلخي رايحه؛ اغلب عطرهاي اين گروه مردانه هستند.

چوبي گل‌دار مشك‌دار (Woody Floral Musk)

گروه بويايي گروه بويايي چوبي مديترانه‌اي (Woody Chypre)

گروه بويايي گروه بويايي چوبي مديترانه‌اي (Woody Chypre)

دو گروه بويايي، “چوبي گل‌دار مشك‌دار” و “گل‌دار چوبي مشك‌دار” وجود دارد كه در چوبي گل‌دار مشك‌دار رايحه‌ چوبي قدرت بيشتري نسبت به رايحه‌ گل دارند؛ همچنين در دو گروه ذكر شده رايحه‌ي ملايم و شيرين مشك در انتها اضافه مي‌شود و عمق و گرما را به عطر مي‌بخشند.

رايحه اين عطرها شيريني و تلخي چوب مانند را همزمان دارد، همچنان هم اغلب عطرهاي اين گروه مردانه هستند.

چوبي تند (Woody Spicy)

گروه بويايي چوبي تند (Woody Spicy)

گروه بويايي چوبي تند (Woody Spicy)

رايحه عطرهاي اين گروه تند،گرم، پودري و خشك و ادويه‌اي است. اغلب عطرهاي اين گروه مردانه هستند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۹:۳۴ ] [ عطر بازار ]

گروه بويايي مديترانه اي عطر و ادكلن – chypre Olfactory group :عطرهاي اين گروه با رايحه‌اي ترش و تلخ كه معمولا از ترنج مي‌گيرند شروع مي‌شود؛ سپس در ادامه از رايحه گياهان مختلف مثل نعناي هندي، خزه‌ درخت بلوط و چندين نوع صمغ گياهي استفاده مي‌شود.

گروه بويايي مديترانه اي عطر و ادكلن - chypre Olfactory group

گروه بويايي مديترانه اي عطر و ادكلن – chypre Olfactory group

گروه بويايي مي تواند در كنار رايحه، شما را در انتخاب عطري مناسب و درخور ياري كند.

چايپر در زبان فرانسه به معني قبرس است. قبرس كشوري جزيره‌اي در شرق درياي مديترانه است و آب و هواي شرجي و به اصطلاح مديترانه‌اي دارد؛ به همين دليل مي‌توان آن را گروه بويايي قبرسي يا مديترانه‌اي ترجمه كرد.
گروه بويايي چايپر با تركيب نت‌هاي مختلف به دو زير گروه تقسيم مي‌شوند

مديترانه‌اي گل‌دار (Chypre Floral)

گروه بويايي مديترانه‌اي گل‌دار (Chypre Floral)

گروه بويايي مديترانه‌اي گل‌دار (Chypre Floral)

در اين گروه بويايي، گل‌ها نقش پررنگي دارند و نت گل‌هاي مختلف مثل رز ، ياسمن سفيد و زنبق دره را با نت‌هاي چايپر تركيب مي‌كنند.

عطر‌هاي اين گروه اغلب زنانه هستند.

مديترانه‌اي ميوه‌اي (Chypre Fruity)

گروه بويايي مديترانه‌اي ميوه‌اي (Chypre Fruity)

گروه بويايي مديترانه‌اي ميوه‌اي (Chypre Fruity)

در اين زير گروه از ميوه هاي مختلفي استفاده مي‌كنند تا حس طبيعي و در عين حال مديترانه اي عطرها را تكميل تر كنند. البته استفاده از ميوه‌هاي جنگلي مثل توت جنگلي و ميوه‌هايي از قبيل هلو و زرد آلو نيز در اين گروه بسيار مرسوم است.

عطر‌هاي اين گروه اغلب زنانه هستند و رايحه گرم دارند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۷:۳۵ ] [ عطر بازار ]

گروه بويايي مركبات – Citrus Olfactory Group رايحه‌ خنك، مرطوب و با طراوت دارد و مي‌تواند سرزندگي و حس سرخوشي را در اوج گرما القاء كند. در تابستان و فصل‌هاي گرم شركت‌هاي سازنده به گروه مركبات روي مي‌آورند چرا كه عطرهاي مركباتي بسيار مورد توجه جوان‌ها و نوجوان‌ها هستند اما علي‌رغم خوشبو بودن غالباً ماندگاري كمي دارند به همين دليل عطرسازها سعي مي‌كنند با تركيب نت‌هاي ديگر با مركبات؛ رايحه پيچيده‌تري به وجود بيارند و ماندگاري عطر‌ها را بيشتر كنند.

گروه بويايي مركبات - Citrus Olfactory Group

گروه بويايي مركبات – Citrus Olfactory Group

گروه بويايي مي تواند در كنار رايحه، شما را در انتخاب عطري مناسب و درخور ياري كند.

نت‌هاي اين گروه بويايي تشكيل شده از ليمو، پرتقال، برگاموت، گريپ فروت و نارنگي است همچنين از نت‌هاي ديگري مانند شكوفه‌هاي پرتقال، دانه‌ها يا روغن بهار نارنج نيز در اين تركيبات استفاده مي‌شود

البته گونه‌هاي جديدتر اين گروه مانند پوملو، گريپ فروت، يوزو و هاساكو  به تازگي وارد حوزه‌ عطرسازي شده‌اند. اسانس مركبات در اكثر موارد با آب‌گيري (از طريق فشردن) تهيه مي‌شوند تا تازگي طبيعي آنها حفظ شود.

عطرهاي اين گروه بويايي با تركيب نت‌هاي مختلف به دو زير گروه تقسيم مي‌شوند

مركبات آروماتيك (Citrus Aromatic)

گروه بويايي مركبات آروماتيك (Citrus Aromatic)

گروه بويايي مركبات آروماتيك (Citrus Aromatic)

آروماتيك به معناي معطر و خوش‌بو است و اغلب از تركيب نت‌هاي مريم گلي، رزماري، زيره سبز، اسطوخودوس و ديگر گياهاني كه بوي تند علف مانند دارند ساخته مي‌شوند. در اين گروه نت‌هاي خنك و شاداب مركبات با گياهان معطر آروماتيك را تركيب مي‌كنند تا حس شاداب و خنك بودن در عين معطر و گياهي بودن را به عطر ببخشند.

عطرهاي اين گروه مانند بوي هواي سرد زمستان بسيار خنك؛ اغلب ساده، مردانه و خطي با ماندگاري ضعيف يا متوسط هستند ولي يك معجون جادويي در گرماي شديد تابستان به حساب مي‌آيند و روح و جسم انسان را نوازش مي‌كنند.

مركبات غني شده (Citrus Gourmand)

 

گروه بويايي مركبات غني شده (Citrus Gourmand)

گروه بويايي مركبات غني شده (Citrus Gourmand)

منظور از مركبات غني شده، تركيب شدن مركبات به همراه نت وانيل، شكلات، كارامل و … است؛ البته در عطرهاي زنانه اين گروه نت گلها هم اضافه مي‌شود كه حس زنانه عطر را بيشتر مي‌كند.

عطرهاي اين گروه رايحه‌اي گرم، شيرين، به شدت ميوه‌اي و شادي بخش دارند كه حس خوراكي‌هاي شيرين را منتقل مي‌كنند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۵:۵۶ ] [ عطر بازار ]

گروه بويايي آروماتيك عطر و ادكلن – Aromatic Olfactory Group  اغلب از تركيب نت‌هاي مريم گلي، رزماري، زيره سبز، اسطوخودوسو ديگر گياهاني كه بوي تند علف مانند دارند ساخته مي‌شوند و در نهايت با تركيب نت‌هاي ديگر با آنها زيرگروههاي آروماتيك تشكيل مي‌شوند.

آروماتيك به معناي معطر و خوش‌بو است. گياهان اين گروه به دليل بوي سبز، گياهي، تلخ و تندي كه دارند بيشتر در عطرهاي مردانه استفاده مي‌شوند و به ندرت عطر زنانه‌اي در گروه آروماتيك قرار گرفته است.

گروه بويايي مي تواند در كنار رايحه، شما را در انتخاب عطري مناسب و درخور ياري كند.

عطرهاي گروه آروماتيك اغلب خنك هستند و تلخي نسبي و ويژه‌اي مختص به اين گروه در آنها ديده مي‌شود كه با بوييدن فراوان قابل تشخيص است به‌جز موارد خاصي كه نت گياه‌ مانند آن بسيار پيچيده است.

عطرهاي اين گروه بويايي با تركيب نت‌هاي مختلف به پنج زير گروه تقسيم مي‌شوند

 آروماتيك آبي (Aromatic Aquatic)

گروه بويايي آروماتيك آبي (Aromatic Aquatic)

گروه بويايي آروماتيك آبي (Aromatic Aquatic)

در اين گروه نت‌هاي تازه آروماتيك با موادي كه حس آب دريا را به شما القاء مي‌كند تركيب مي‌شود و حسي سبز، تلخ و در عين حال شور مانند آب دريا را به‌وجود مي‌آورند. عطرهاي آروماتيك آبي اغلب مردانه و نشاط آور هستند و شامه را آزار نمي‌دهند.

آروماتيك فوژه (Aromatic Fougere)

گروه بويايي آروماتيك فوژه (Aromatic Fougere)

گروه بويايي آروماتيك فوژه (Aromatic Fougere)

فوژه از واژه‌ي فرانسوي Fougere به معني سرخس گرفته شده است و شامل نت‌هايي از اسطوخودوس، گل شمعداني، خزه وچوب است. مبتكر اين گروه بويايي خانه عطر هوبيگانت است كه براي اولين بار تركيبي از كومارين را در عطر سازي استفاده كرد؛ كومارين در طبيعت در گياه‌هايي چون تونكا يافت مي شود و بوي علف تازه دارد.

عطرهاي آروماتيك فوژه اغلب مردانه هستند و رايحه‌اي غليظ، تند و حالتي گرم و تا حدودي تلخ و كلاسيك از بوي پودر و خاك دارند.

آروماتيك ميوه‌اي (Aromatic Fruity)

گروه بويايي آروماتيك ميوه‌اي (Aromatic Fruity)

گروه بويايي آروماتيك ميوه‌اي (Aromatic Fruity)

در  اين گروه نت‌هاي آروماتيك با بوي ميوه تازه تركيب شده است و عطرهايي با طراوت و اغلب تا حدودي خنك دارند. تشخيص اين گروه كمي سخت است؛ به دليل اينكه در تنفس عميق بوي ميوه را احساس مي‌كنيد.

آروماتيك سبز (Aromatic Green)

گروه بويايي آروماتيك سبز (Aromatic Green)

گروه بويايي آروماتيك سبز (Aromatic Green)

آروماتيك سبز نت هايي از چمن و علف و برگ‌هاي سبز در كنار تركيبات آروماتيكي همچون اسطوخودوس و رزماري دارد.ادكلن هاي اين گروه تقريباً خنك، ورزشي و اغلب مردانه هستند البته به خاطر تند بودن زياد به گرمي شبيه است و بسيار مورد علاقه خانم‌ها است.

آروماتيك تند (Aromatic Spicy)

گروه بويايي آروماتيك تند (Aromatic Spicy)

گروه بويايي آروماتيك تند (Aromatic Spicy)

تركيبي از نت‌هاي ادويه‌اي با نت‌هاي آروماتيك، رايحه‌اي خنك و تازه را بر جاي مي‌گذارد.

عطرهاي اين گروه اغلب مردانه هستند.

عطر ليليوم ارايه كننده برترين برندهاي عطر و ادكلن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۴:۰۵ ] [ عطر بازار ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب