عطر
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 188
دیروز : 119
افراد آنلاین : 1
همه : 101171
چت باکس

براي استفاده از يك عطر و دنياي پيرامون رايحه ها ، سوالات بيشماري در ذهن اشخاص ايجاد ميشود كه سعي بر آن داريم تا برخي كه متداولتر هستند را پاسخ دهيم .

بهترين راه براي اسپري يك عطر چيست ؟

آن را به فاصله ۲۰ سانتيمتر از پوست خود اسپري كنيد . حتي اسپري كردن روي يك منطقه بزرگ از پوست كمك مي كند تا رايحه ي عطر شما بماند تا يك منطقه ي كوچك از پوستتان .

به غير از پوست ديگر كجا مي توان عطر را اسپري كرد ؟

مي توانيد قبل از اين كه موهاي خود را خشك كنيد عطر را خيلي نرم روي موهايتان اسپري كنيد و يا شانه يا برس موي خود را عطرآگين كنيد .

مقداري عطر روي دستمالتان يا روي چوب لباسي خالي اسپري كنيد .

چند قطره از عطرتان را داخل مخزن آب اتو بخار بريزيد تا لباستان معطر گردد ، يا لباس زيرتان را در آب معطر بشوييد .

بهترين نقطه ها پشت گوش و پشت زانو و روي نبض مچ دست است.

رابطه ميان عطر و پوست شما -محلهاي استفاده عطر روي پوست

رابطه ميان عطر و پوست شما -محلهاي استفاده عطر روي پوست

آيا مي توانم از دو رايحه همزمان استفاده كنم ؟

ترجيحاً خير ، به اين دليل كه هر عطري كامل و متعادل ساخته شده است ؛ اگر عطري را روي عطر ديگر استفاده كنيد ممكن است رايحه ي جديدي بسازد اما ممكن است بيشتر شبيه بوي عود باشد . البته با مدرنيزه شدن فرهنگ عطر ، عطرهايي نيز هستند كه به صورت تركيبي مورد استفاده قرار مي گيرند.البته اگر شما آشنايي كافي داشته باشيد ميتوانيد اين كار را انجام دهيد.

چرا من نمي توانم پس از يك مدت استفاده از يك عطر بوي آن را استشمام كنم ؟

با توجه به تعدادي از حواس ، پس از تحريك بوي ثابت ، در عرض چند دقيقه حس بويايي كلاسيك از بين مي رود . به همين دليل است كه شما نمي توانيد بوي خود را متوجه شويد . ممكن است شما به بوي خود عادت كرده ايد و فكر كنيد كه بو از بين رفته ، در صورتي كه اطرافيان شما كاملاً بوي شما را متوجه مي شوند . در اصطلاح رايحه بعد از گذشت زمان شما را اشباع مي كند .

از چه سني حس بويايي ما شروع به كار مي كند ؟

از بدو تولد . ۲۰ روز پس از تولد كودك بوي مادر خود را شناخته و نسبت به آن واكنش نشان مي دهد .

آيا زماني كه كهن سال مي شوم حس بوياييم را از دست مي دهم ؟

بله بسياري از زنان و مردان بالاي سن ۵۰ به طور تدريجي توانايي بويايي خود را از دست مي دهند . براي همين است مسن تر ها به بوهاي تند تمايل بيشتري دارند و بيش از اندازه ادكلن مي زنند . حتي تحقيقات نشان مي دهد كه زنان ديرتر از مردان حس بويايي خود را از دست مي دهند .

چگونه مي توانم حس بوياييم را تقويت كنم ؟

با تمرين هاي بويايي مختلف در طي روز ، و تغيير بوي عطر خود ، و بوهاي مختلف تابستاني و زمستاني ، و شب و روز مي توانيد حس بويايي خود را تقويت كنيد . رايحه ها مثل رنگ ها مي مانند و شما مي توانيد هر نوع رايحه را در ذهن خود تصور و حس كنيد .

از نظر علمي آيا تاثيرات عطر روي روان و احساسات ما ثابت شده است ؟

دانشمندان كاملاً نظريه تاثيرات عطر بر روح و روان فرد را تائيد مي كنند و بر اين باور هستند كه از نظر روانشناسي بوي عطر و رايحه ها مي توانند روي امواج مغزي و ضربان قلب تاثير بگذارند و رايحه هايي مانند اسطوخودس و بابونه فرد را آرام كند و ترنج و بهار نارنج تحريك پذير مي باشد . تحقيقات نشان مي دهد كه ۱۴% سكته هاي مغزي در اثر بوي كباب و سدر در هوا مي باشد .

چرا بعضي از رايحه ها داراي جذابيتي خاصي از نظر جنسي هستند ؟

بيني يك فرد ممكن است حساس ترين ارگان جنسي باشد و ممكن است با دقت كامل پاسخ هاي جنسي را نشان دهد . پژوهشگر آمريكايي مايكل شيلي بر اين باور است كه اعتماد به نفس كامل و هواسراني بسيار توسط انتخاب يك عطر درست به وجود مي آيد كه اين موضوع سبب مي شود ما بيشتر نسبت به ديگران جذابتر و احساسات جنسي به نظر برسيم . ژان پل گرنيس مي گويد : در تاريكي شب تنها عطري كه يك زن بر تن دارد مي تواند نقش مهمي را ايفا كند .

البته بعضي مواد موجود در عطر جاذب جنسي هستند مثل فرومون و سيويت

روزي چند بار عطر بزنيم ؟

تصور نكنيد با يك بار عطر زدن در آغاز روز ، اين بو تا پايان روز از بدنتان به مشام خواهد رسيد . معمولا عطرها چنين خصوصياتي ندارند . عطر را بايد در طول روز  تجديد كنيد. معمولا ادكلنهاي خنك فرارتر هستند ونياز به تجديد بيشتر دارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۳۷:۵۴ ] [ عطر بازار ]

بعضي از فروشگاههاي عطر و ادكلن، ظرفهايي از دانههاي كوچك قهوه دارند. بعد از تست و استشمام چند عطر، فروشنده خوش برخورد به شما پيشنهاد ميدهد كه ظرف حاوي قهوه را بو كنيد.

دانه‎هاي قهوه و پاكسازي بويايي!؟

دانههاي قهوه و پاكسازي بويايي!؟

واقعيت چيست؟
اين روزها در بازار عطر استشمام و استفاده ازقهوه براي پاك كردن گيرندههاي بويايي رايج شده است. اما قهوه توانايي پاك كردن سيستم بويايي شما را بعد از استنشاق اين همه عطر را ندارد. بالعكس، بوي قهوه كار ديگري غير از مخلوط شدن با بوهاي ديگر، خستگي و اشباع بيشتر بويايي شما نميكند.
بهترين راه حل بوييدن بوي مخصوص بدن خودتان است كه نتيجه آن پاك شدن گيرندههاي بويايي شما است. بهترين محل هم براي اين كار سر شانه هاي شما هستند. از روي لباس يا خود پوست، چندين مرتبه عميق تنفس بكشيد، اگر فكر ميكنيد كه نياز بيشتري داريد پنج دقيقه در محيط بيرون قدم بزنيد و با حس بويايي تازه نفس بازگرديد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۳۱:۴۳ ] [ عطر بازار ]

PERFUME

عصاره عطر : غلظتي بين ۲۰-۳۰٪ از مواد معطر. غليظ ترين، خالص ترين، ماندگارترين و در عين حال گرانترين نوع عطر است.

ماندگاري اين نوع معمولا بين ۲۴-۴۸ ساعت است.

ESPRIT DE PARFUM – ESdP
اسپريت دو پرفيوم : غلظتي بين ۲۰-۲۵٪ از مواد معطر. تركيبي كه به ندرت بين عصاره عطر و ادوپرفيوم استفاده مي‌شود.

ماندگاري اين نوع معمولا بين ۱۲-۲۴ ساعت است.

EAU DE PARFUM – EdP
ادو پرفيوم : غلظتي در حدود ۱۵-۲۰٪  مواد معطر. رايج ترين نوع عطر كه ماندگاري مناسبي دارد و به گراني عطر هم نيست. اين نوع عطر را با عبارت (millésime) نيز نشان مي‌دهند.

ماندگاري اين نوع معمولا بين ۶-۸ ساعت است.

EAU DE TOILETTE – EdT
ادو تويلت : غلظتي بين ۵-۱۵٪ مواد معطر. رايحه ملايمي دارد كه ماندگاري زيادي ندارد و براي تمديد رايحه آن بايد  عطر و ادكلن چندين بار در طول روز از آن استفاده شود.

ماندگاري اين نوع معمولا بين ۳-۴ ساعت است.

EAU DE COLOGNE – EdC  
ادوكلن : در واقع همان ادو تويلت (Eau de Toilette) است، كه با غلظتي بين ۲-۴٪ از مواد معطر تشكيل شده. عبارت Original Eau du Cologne  يك نام تجاري ثبت شده است.

ماندگاري اين نوع معمولا بين ۲-۳ ساعت است.

PERFUME MIST
پرفيوم ميست : غلظتي بين ۳-۸٪ مواد معطر در حلال غير الكلي.

SPLASH – EdS
اسپلش و افترشيو : غلظت ۱-۳٪ مواد معطر.

ماندگاري اين نوع معمولا بين ۱-۲ ساعت است.

POMADES
پماد : به چربي جامد معطري كه از روش استخراج با روغن‌هاي جاذب بدست مي‌آيد، پماد گفته مي‌شود، كه تركيبات معطر در مواد خام در آن به چربي حيواني جذب مي‌شوند. پمادها بشكل مواد جامد روغني و چسبناك ديده مي‌شوند.

  • تفاوت انواع عطر و ادكلن از نظر غلظت-EDP-ED-ESDP-EDC
  • تفاوت انواع عطر و ادكلن از نظر غلظت-EDP-ED-ESDP-EDC

بايد توجه كنيد كه معمولا ماندگاري با افزايش غلظت بالا رفته و با كاهش آن كاهش ميابد.

  • هميشه اينگونه نيست كه نسخه ادوپرفيوم بهتر از ادوتويلت باشد.مثال بارز آن در ادكلن بلوشنل است كه نسخه تويلت بسيار پرطفدارتر از نسخه پرفيوم از كار درآمد و كمپاني شنل براي اين موضوع بسيار مورد انتقاد قرار گرفت.

تفاوت انواع عطر و ادكلن از نظر غلظت-EDP-ED-ESDP-EDC

تفاوت انواع عطر و ادكلن از نظر غلظت-EDP-ED-ESDP-EDC

INTENSE – EXTREME – ABSOLUE – CONCENTREE :

اينها اصطلاحات جديدى است كه نشان دهنده غلظت و دوام بيشتر عطرها در هر گروه از ادوتوالت، ادوپرفيوم، يا پرفيوم است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۳۰:۰۸ ] [ عطر بازار ]

عوددر واقع واكنش ايمني بصورت ترشحاتي از سمت درخت (علي الخصوص درخت آكويلاريا و ژيرنوپس) و حضور قارچ ها و آفت‌هاي گياهي و انگل ها و بيماري ها كه با ترشحاتي چسبناك و قهوه اي رنگ بر روي تنه‌ي درخت شناحته مي‌شوند خواهد بود. در زمان‌هاي قديم اين ترشحات را جمع آوري‌ كرده و مدتي در ظرف هاي سفالي ريخته و بعد از آن استفاده مي‌كردند. بعد از مدتي گزارشاتي مبني‌ بر واكنش پوستي برخي مصرف كنندگان به مجامع بهداشتي رسيد. به همين دليل شيوه اسانس‌گيري را تغيير دادند. به اين شيوه كه تنه‌ي درخت ها رو تحت فشار co2 اسانس‌گيري و سپس آفت زدايي كرده و آن را در محفظه هايي به مدت يك‌تا چند سال نگه داري‌ مي‌كنند. اين پروسه باعث بالاتر رفتن قيمت عود ميشود به صورتي كه گاه قيمت يك‌ كيلو عود به ۲۰ هزار دلار مي‌رسد. به همين دليل بعدها عده‌اي تلاش هايي زيادي جهت ساختن شكل سنتتيك‌ آن كردند.

عود oud

عود oud

اين سوال پيش مي آيد كه عود طبيعي اين روزها در عطرسازي‌ها براي ساخت عطر و ادكلن استفاده مي شود؟
عود بر ‌دو گونه استعود طبيعي و عود سنتتيك‌.

ويژگي هاي رايحه اين دو به طور ساده اينگونه است:

عود طبيعي:به طور كلي ويژگي رايحه عود طبيعي اينگونه ست: بالزاميك، وودي، شيرين و دودي‌.

-انواع عود طبيعي:

عود لائوس: داراي رايحه‌اي چوبي، بالزاميك و سركه اي و‌غوره اي، شيرين و ترش، و كثيف و چرمي و حيواني، كه بويي مثل انگور غوره شده اما شيرين دارد.‌ مثال: عود در اپيك آمواژ.
عود تايلندي: شديدا چوبي و تا حدي آروماتيك و نزديك به بوي صندل وود و مقداري هم حيواني. بويي شبيه بوي گلاي خشك شده لابه لاي كتاب اما كمي غليظ‌تر. مثال: عطر عود وود تام ‌فورد‌.‌
عود كامبوجي: روشن اما بخوري. قوي و تنباكويي(با مزه ي آلبالويي) تنباكو عود تام فورد از نمونه هاي بد اين عود است. مي‌شود گفت بوي سم گونه و گياهي و دارويي و سمي.
عود عربي: بالزاميك، چوبي، شيرين و چسبناك و تلخ و غليظ. سنگين و نافذ و بخوري و گرم. نمونه آن در طبيعت: ميوه ي گنديده اما كمي تلخ تر و قوي تر شبيه به بوي قره قوروت يا لواشك هاي لقمه اي اما با ترشي كمتر. نمونه هاي اين عود ها راگهگاه در كارهاي روبرتو كاوالي مشاهده مي‌كنيم. ولي به طور‌كلي اكثرا در‌خود برندهاي عربي ديده مي‌شوند. يكي از رفرنس‌هايش را مي‌شود ال عود از ل آرتيزان‌ معرفي كرد‌.

ادكلن عودي-oud fragrance

ادكلن عودي-oud fragrance

عود سنتتيك: چوبي و تلخ يا استوني (بوي لاك پاك كن) يا الكلي. دودي و سوخته صد در صد “غير بالزاميك

نكته: عود سنتتيك هيچ وقت نمي‌تواند بالزاميك باشد. يكي از دلايل پروسه بالزاميك شدن عود اين است كه عود را وقتي استخراج ميكنند بايد چند سال به همان حالت بماند (شبيه به اتفاقي كه در شراب گيري‌استفاده مي‌شود)‌. ضمن اينكه حضور ‌متانول چوب در اين پروسه الزامي است. به همين دليل در بعضي‌ از عطرها به جهت اينكه مشخص نشود كه عود سنتتيك‌ استفاده شده و براي اينكه رايحه‌اي مشابه با عود طبيعي بسازند به عود سنتتيك، مقداري لامي يا بنزويين يا رزين اضافه كرده تا نقطه ضعف (بالزاميكي‌نبودن ) را اصلاح و جبران كنند.
بوي عود بسته به جنس ظرفي كه عود در آن نگهداري مي‌شود تغيير ميكند.

ادكلن عودي-oud fragrance

ادكلن عودي-oud fragrance

عود هرچه بيشتر بماند بالزاميكي‌تر و اصطلاحا ملس تر مي‌شود. در بالا به اين نكته اشاره كرديم كه مبلغ يك كيلو عود مرغوب حدود ۲۰ هزار دلار مي‌شود. يعني معادل هرگرم بيست دلار. يعني براي خريد يك عطر عودي كه نيازمند به حضور چهار‌تا شش گرم عود است بايد رقمي‌ حدود سيصد هزار تومان هزينه كنيم. به همين دليل از عود سنتتيك يا تركيبي از سنتتيك و طبيعي استفاده مي‌شود. از اساتيد بي بديل عود مي‌توان  آقايان اجمل ، عبدالصمد القرشي، جنيد عالم و مجيد مظفر اترج نام برد. تسلط اين اساتيد به عود بي نظير و شگفت انگيز است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۸:۰۶ ] [ عطر بازار ]

به اين دليل كه بستر زندگي انسان طبيعت است، و هميشه از آن تاثير گرفته شده، پس در طب سنتي و اسلامي، صاحبنظران به طبيعت نگاه دقيقي داشته و با توجه به طبع هر چيز، ميزان و نحوه استفاده يا عدم استفاده از حيوانات، گياهان و…….را بيان كرده‌اند.

با استشمام هر عطري در بدن حالتي پديد مي آيد كه موجب بوجود آمدن حالاتي مثل گرمي، سردي، انرژي، بيحسي و بيحالي يا آرامش و يا رخوت و سستي، فراموشي و يا تيز هوشي مي گردد.

عطر ها  و ادكلن هاغذاي مغز به حساب مي آيند و ما بايد بر اساس اصول و قواعدي از آن عطرها بهره بگيريم. اگر از اين قواعد استفاده نكنيم عطرها ميتوانند براي ما عوارضي بوجود بياورند.

طبع سرد و طبع گرم

طبع سرد و طبع گرم

مثلا يك فرد گرم مزاج با استشمام بوي عطر گرم مزاج ممكن است دچار سردرد شود ولي همين بوي گرم ممكن است موجب آرامش فرد سرد مزاج گردد.

بر عكس اين حالت وقتي فرد سرد مزاج بوي ترشي و يا هر بوي سرد ديگري استشمام كند موجب سردرد و سستي مغز و بي حوصلگي وي مي شود. از اين رو لازم است مزاج عطرها را بدانيم، عطر گل محمدي، گل مريم، گل ياس، عطر تيروز عطرهاي گرم و لطيف هستند، عطرهايي مانند بوي مشك و بوي چوب خيلي گرم است.

بوي سركه، آب ليمو، ترشي ها، بوهاي اسيدي و بوي تعفن از بوهاي سرد هستند، بوي مواد شيميايي مانند تينر، وايتكس، بنزين، نفت، استريل كنندها اثرات سردي بخشي براي مغز دارند و بوهاي سرد تعريف مي شوند و استمرار استشمام آن بوها موجب اختلال اعصاب و حتي فراموشي مي شود.

البته نكته مهم ديگر فصل مناسب هر عطر است. عطرهاي گرم را بهتر است در فصول سرد سال و مراسم شبانه استفاده كرد و عطرهاي خنك را در فصول گرم سال و امور روزمره.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۶:۳۳ ] [ عطر بازار ]

طريقه درست اسپري عطر و ادكلن چيست؟

مولكولهاي عطر را سركوب كرديد!!!!!

معنى اين جمله از نظر شما چيست؟
اكثر افراد هنگام تست كردن يك عطر اين جمله را از فروشندگان شنيده‎‎اند. دقيقا هنگاميكه عطر را روي دستتان اسپري كرديد و به هم ماليديد، فروشنده به شما ميگويد كه بوي عطر را سركوب كرديد، مثل له كردن يك انگور روي پوستتان است. اين نكته را بدانيد كه ماليدن مچهاي دست به يكديگر، هرچيزي را در سطح مولكولي ازبين ميبرد.
يك عطر مخلوطى از روغن هاى معطر است كه در ميزان فراريت با هم تفاوت دارند، در واقع رايحهى يك عطر مانند گروه خوانندگان كر با صداهاى متفاوت از صداى بلند تا صداى بم است.

طريقه درست اسپري عطر و ادكلن

طريقه درست اسپري عطر و ادكلن

نتهايي كه در آغازين ظاهر ميشوند از فرارترين نتها هستند. براى مثال نتهاى مركبات و گياهان مانند صداى بلند يك عطر هستند كه در ابتدا به مشام ميرسند و كم كم اين بو به سمت صداى كمتر يعنى نت ميانى با فراريت كمتر و رايحه ى سنگينتر حركت ميكند. هر چقدر كه پوست گرمتر باشد ميزان تبخير نت اوليه بيشتر ميشود در نتيجه اگر شما دستهايتان را به هم بماليد دست شما گرمتر ميشود ودرنتيجه نت اوليه زودتر تغير مسير ميدهد و رايحه سريعتر به سمت نت ميانى حركت ميكند.

نكته مهم در تست عطر و ادكلن اين است، زمانى كه عطر را بر روى دست خود اسپرى كرديد اجازه دهيد كه اين نقطه خشك شود و الكل عطر تبخير شود بعد آن را بو كنيد، چرا كه بو كردن عطر قبل از آن كه الكل آن تبخير شود باعث انحراف درك بوى شما از عطر ميشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۴:۴۱ ] [ عطر بازار ]

هرگز تاثير يك عطر خوب در اولين برخورد و ملاقات را دست كم نگيريد . بوي خوب و استفاده هوشمند از عطر در اعماق وجود مخاطب نفوذ كرده و فضا را براي آغاز يك مكالمه دوستانه ، قراري كاري و يا عاشقانه فراهم مي سازد .
تصور كنيد يك قرار بسيار مهم در كافه و يا رستوراني داريد . شايد اين اولين ملاقات شما باشد . اما اگر دوست نداريد اين ملاقات آخرين ملاقات شما باشد بايد به نكاتي توجه كنيد . مهمترين نكته چگونگي اين حضور و مثبت سازي فضاي گفتگوست . لباس خوب ، آرايش مناسب ، روي خوش و خندان و بوي خوش و فرحبخش بخشي ازين پيش نيازهاست .
دسته اي از افراد هميشه توجه ويژه اي به اين نكات دارند، و آن دسته عمدتا چهره هايي مشهور و محبوبند . بازيگران ، خوانندگان ، كارآفرينان ، نويسندگان ، وكلا ، مهندسين ، تجار و
در اين ميان بازيگران و چهره هاي سرشناس هاليودي دامنه مخاطبيني فراگيرتر دارند .
ما در اين مقاله ۱۰ چهره هاليودي و ۱۰ عطر محبوب آنها را به شما معرفي مي كنيم .

۱- آنتونيو باندراس: Christian Dior Eau Sauvage
بازيگر Desprado عطري از خانواده مركبات از برند محبوب كريستسن ديور را مي پسندد . عطري كه بوي ليموي تازه را در فضا منتشر مي كند و در قلب خود به بوي خوش چوب مي رسد . عطري ايده آل براي چهار فصل سال . مطمئن باشيد وقتي اين عطر را زديد از هر جايي كه رد شويد سرها به سمت شما خواهند چرخيد . اين عطر مرموز و احساس برانگيز نماد قدرت مردانه بشمار مي رود.

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود آنتونيو باندراس: Christian Dior Eau Sauvage

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود آنتونيو باندراس: Christian Dior Eau Sauvage

۲- آرنولد شوارزنگر: Guerlain Vetiver
عطري نا تمام براي روزهاي خوب بهاريعطري كه هرگز كهنه و تكراري نخواهد شد . بله، عطر محبوب آرنولد بوي چوبي دارد كه با رايحه پر طراوت ليمو احاطه شده است . اما آقاي بازيگر هوشمندانه عطر انتخاب كرده است . عطري كه مبين وجوهي از شخصيت و كاراكتر فردي و سينمايي اوست . قدرتمند ، عضلاني و مردانه . نت بالايي ليمو كه نشاني از طراوت و سرزندگي و شادابي است و در نت پاياني رايحه چوب نمادي از قدرت و صلابت و رايحه توتون و تنباكو نماد مردانگي و خس و خس و فلفل و جوز نشاني از تندي و تيزي . اين همان چيزيست كه كاراكتر سينمايي آرنولد را در خاطره ها تشديد مي كند .

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود آرنولد شوارزنگر: Guerlain Vetiver

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود آرنولد شوارزنگر: Guerlain Vetiver

۳- اشتون كاچر :  lanvin Arpege Pour Homme
در شبي زمستان اين عطر را اسپري كنيد و مطمئن باشد همسرتان دوستش خواهد داشت . عطري جديد كه در مقايسه با عطرهاي مشابه خود تابناك جلوه مي كند . عطري كه آميزه ايست از رايحه پرتقال تلخ كه با بوي ياس و وانيل متعادل شده و توانسته است محبوبيتي خاص در ميان ساير عطرهاي با تركيب مشابه كسب كند.

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود اشتون كاچر : Arpege Pour Homme

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود اشتون كاچر : Arpege Pour Homme

۴- براد پيت: Lorenzo Villoresi Musk
برد پيت از ميان عطرها عطري با پايه مشك را دوست دارد . نت آغازين مشك آغشته به رايحه چوب صندل ، خزه بلوط با همراهي هل است كه در سرتاسر حضورش مشك ملازم پايان ناپذير اين حضور معطر است .

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود براد پيت: Lorenzo Villoresi Musk

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود براد پيت: Lorenzo Villoresi Musk

۵- هاگ جكمن : Tom Ford Grey Vetiver
شايد تام فور موفقيت اين محصولش را مديون امضاي هاگ جكمن است . Grey Vetiver يكي از برترين و محبوب ترين عطرهاي جهان بشمار مي رود. عطري با نشاط و بسيار احساس برانگيز كه بارز ترين ويژگي آن در پخش و ماندگاري بالا است. اين عطر كاريزماتيك با رايحه اصلي و غالب “خس خس” همچون ديگر محصولات تام فورد جزو محبوترين و پرفروش ترين عطرهاي دنيا بحساب مي آيد و مخصوص مردان جنتلمن، شيك پوش و سخت پسند است.

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود هاگ جكمن : Tom Ford Grey Vetiver

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود هاگ جكمن : Tom Ford Grey Vetiver

۶- لئوناردو دي كاپريو : Annick Goutal Eau D’Hadrien

هر چند اين محصول كه آنيك گوتال عطار آن است برنده چند جايزه معتبر شده است، اما به نظر ميرسد كه استفاده دي كاپريو ازين عطر اعتبار آن را فزوني بخشيده است . عطري با بوي تازه مركبات . با تركيبي از اسانس ليمو ، ماندارين ، پرتقال و ليموي سيسيلي و گريپ فروت . اگر شما خصوصياتي كه در فيلمهاي گتسبي بزرگ و جانگو از لئوناردو دي كاپريو به ياد داشته باشيد، متوجه خواهيد شد كه چرا اين عطر محبوب لئو است.

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود لئوناردو دي كاپريو : Annick Goutal Eau D’Hadrien

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود لئوناردو دي كاپريو : Annick Goutal Eau D’Hadrien

۷- جرارد باتلر : Jo Malone Nutmeg & Ginger

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود جرارد باتلر : Jo Malone Nutmeg & Ginger

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود جرارد باتلر : Jo Malone Nutmeg & Ginger

۸- جودي لاو : Paul Smith Extreme

اين هنرپيشه انگليسي هم اين عطر رو ميپسنده كه توسط خانه عطر پل اسميت توليد شده. رايحه اي كه از نت هاي ليمو شروع ميشود و به سمت نت هايي از مشك و روايح چوبي برزيلي ميرود.
تازه و عجيب!. اين عطر احتمالاً توجه افراد زيادي رو به سمت شما جلب خواهد كرد.

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود جودي لاو : Paul Smith Extreme

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود جودي لاو : Paul Smith Extreme

۹- پيرس بروزنان: Creed Green Irish Tweed

اگر چه در اينجا گفته ميشه كه اين ادكلن مورد علاقه Pierce Brosnan هست، ولي ناگفته نماند اين عطر مورد علاقه بسياري از هنرمندان معروف و سلبرتي هاي ديگر هم هست.
اين عطر به شما قدم زدن در حومه ايرلند رو تداعي ميكنه. اين عطر تند و مردانه ، مختص مرداني داراي اعتماد به نفس و نيرومند است . Green Irish Tweed ادكلن مورد علاقه پرنس Charles و Michael Douglas بازيگر هاليوود نيز مي باشد. اين ادكلن در سال ۱۹۸۵ توسط كمپاني Creed معرفي شده است .

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود پيرس بروزنان: Creed Green Irish Tweed

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود پيرس بروزنان: Creed Green Irish Tweed

۱۰- رابرت داوني : Gendarme V

عطر مورد علاقه بازيگر فيلم مرد آهنين هم Gendarme V هست. عطري با خصوصيات منحصر به فرد و مجذوب كننده

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود رابرت داوني : Gendarme V

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود رابرت داوني : Gendarme V

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۲:۲۲ ] [ عطر بازار ]

قديمي‌ترين كارخانه عطر و ادكلن سازي مدتي پيش ۳۰۰ ساله شد. خيلي از افراد ذهنشان به سمت پاريس يا ميلان مي‌رود كه شايد اين كارخانه در يكي از اين دو شهر باشد. اما واقعيت اين است كه اين كارخانه خانوادگي در شهر كلن آلمان افتتحاح شد. روز سيزدهم ژوئيه سال ۱۷۰۹ ميلادي يعني بيش از ۳۰۰ سال قبل، برادران فارينا تجارت كالاهاي تجملي را آغاز كردند. اصليترين محصولي كه آن‌ها به فروش مي‌رساندند‌‌ همان عطري بود، كه در كارخانه‌ي خودشان توليد مي‌كردند.

در اين سال عطار ايتاليايي جوواني ماريا فارينا به برادرش مي‌نويسد: من عطري يافته‌ام كه مرا ياد صبحي بهاري در ايتاليا مي‌اندازد. عطري مانند عطر نرگس‌هاي كوهي پس از باران. اين عطر روح مرا تازه و زنده مي‌كند. فارينا مدت زمان زيادي در شهر كلن زندگي مي‌كرد. به همين دليل اين عطر را به اسم وطن جديد خود مي‌نامد: Eau de Cologne كه به معني آب شهر كلن است.

طي تاريخ ۳۰۰ ساله ادكلن، تنها ۳۰ نفر هستند كه نسخه مخفي يا‌‌ همان نسخه اصلي اين عطر را مي‌شناسند. يكي از آن‌ها دنباله رو جوواني، يوهان ماريا فارينا بود. كه مدير عامل اين كارخانه‌ي بزرگ است. او مي‌گويد:
جالب است بدانيم كه ادكلن اصل همواره يك بو داشته باشد.‌‌ همان طور كه اينيشتين براي بدست آوردن معادلات عام وخاص چندين ثابت به آن اضافه كرد تا معادله با يافته‌هاي زمان خودش سازگار باشد، همين كار را هم ما با ادكلن انجام مي‌دهيم. اگر محصولي از گياهان ما بوي ديگري داشته باشد، ما با محصولات ديگري تركيب مي‌كنيم و آن بوي خاص را به دست مي‌آوريم.

farina 1709 eau de cologne

farina 1709 eau de cologne

ادكلن فرينا پس از آن به دور دنيا سفر مي‌كند. فقط اشخاص ثروتمند بودند كه توانايي خريد اين عطر را داشتند. درواقع يك استادكار با درآمد يك هفته خود مي‌توانست فقط يكي از شيشه‌هاي باريك و سبز رنگ اين عطر خريداري كند. به پول امروز قيمت آن بيش از هزار يورو است. البته هزينه‌ي خريد، براي مشتريان ادكلن (ادوكلن) اصلا سنگين نيست. كلمنس آوگوست سراسقف شهر كلن و صاحب كارخانه هاي زيادي در منطقه كلن و بن است، كه هر ماه به خود ادوكلن مي‌زد. نه تنها امير‌ها و پرنس‌هاي اهل هنر از اين عطر استفاده مي‌كردند، بلكه ناپلئون نيز قدر «آب كلن» را مي‌دانست و روزي يك شيشه از آن را مصرف مي‌كرد.

عطر ادكلن ۴۷۱۱

عطر ادكلن ۴۷۱۱

موفقيت باعث تقليد مي‌شود. ۱۰۰ سال بعد از كشف فارينا، تاجري از شهر كلن به نام ويلهلم مولنز نيز عطري از مركبات تهيه كرد. او شماره پلاك در خانه خود، ۴۷۱۱، را به عنوان اسم روي اين عطر گذاشت. محصولي مشهور در كل دنيا، ولي بدل، در شركت فارينا كه ۳۰۰ سا ل است در شهر كهن كلن وجود دارد، مي‌توان ادوكلن اصل را خريداري كرد.

قديمي‌ترين كارخانه عطر و ادكلن سازي

قديمي‌ترين كارخانه عطر و ادكلن سازي

همچنين در موزه‌اي كه در‌‌ همان ساختمان قرار دارد، ميهمانان و بازديدكنندگان مي‌توانند مطالب زيادي در مورد ادكلن دريافت كنند. مثلاً اينكه خالق ادكلن، يعني جوواني ماريا فارينا پدر تعميدي ژان باپتيست گرنويي عطار نابغه در كتاب عطر پاتريك زوس كيند بوده است. زوس كيند جهت پژوهش‌هاي زيادي كه در مورد ادكلن داشت، نزد فارينا مي‌رفت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۴۹:۲۰ ] [ عطر بازار ]

از تاريخچه برند عطر  ادكلن بالماسو-Balmaso اطلاع دقيقي نداريم. از اين برند در سايتهاي مرجع خبري نيست.تا دو سال پيش حتي اين شركت يك سايت درست و حسابي هم نداشت. هر چند كه الان هم سايت شركت خوب كار نميكنه. در زير ادعاهاي خود شركت رو آوردم:

اين برند در سال ۱۸۲۰ تاسيس شده است. بنيانگذار اين شركت همواره در توليد عطر به جزئيات عطر توجه داشته و همواره محصولاتي منحصر به فرد عرضه نموده است. اين عطر جزو محدود رايحه هايي است كه براي سران و پادشاهان فرانسه و ايتاليا توليد شده است. شركت در سال ۲۰۱۲ عطر جذاب و پرفروش خود را به عطري امروزي و جوان پسند تر در شيشه و بسته بندي جديد عرضه كرده و امروزه خود تبديل به يك ابرقدرت در زمينه عطر شده است. خاص بودن اين رايحه به دليل بكار رفتن گياه آونتوس در پايه اين عطر مي باشد، كه از جمله گياهان نادر مي باشد كه در طول سال فقط يك ماه رشد مي كند.

پايه‌هاي اصلي برند Balmaso كيفيت و بهترين بودن است. با اين دو اصل رضايتمندي مشتريانش را افزايش داده است. خاص بودن از ويژگي بازر اين برند است.
مواد تشكيل دهنده رايحهٔ عطرهاي بالسامو از متريالي است كه در سراسر جهان انتخاب شده است. برند بالماسو به بالا‌ترين استانداردهاي كيفيت در شم خلاقيت خود متعهد است بنابراين استراتژي توليد خود را بر روي كنترل فرآيند توليد از تحقيق و توسعه تا محصول نهايي متمركز مي‌كند.

تاريخچه اين برند تمام تعاريف برگرفته از خود برند است

چهار محصول اصلي شركت عبارتند از:

عطر ادكلن بالماسو بلك-بالماسو مشكي-Balmaso Black

عطر بالماسو بلك-بالماسو مشكي-Balmaso Black

عطر بالماسو بلك-بالماسو مشكي-Balmaso Black

عطر ادكلن بالماسو رد-بالماسو قرمز-Balmaso Red

عطر بالماسو رد-بالماسو قرمز-Balmaso Red

عطر بالماسو رد-بالماسو قرمز-Balmaso Red

عطر ادكلن بالماسو گلد-بالماسو طلايي- Balmaso Gold

عطر بالماسو گلد-بالماسو طلايي- Balmaso Gold

عطر بالماسو گلد-بالماسو طلايي- Balmaso Gold

عطر ادكلن بالماسو وايت-بالماسو سفيد-Balmaso white

عطر بالماسو وايت-بالماسو سفيد-Balmaso white

عطر بالماسو وايت-بالماسو سفيد-Balmaso white

پرفروش ترين آنها بالماسو قرمز است كه براي خانمهاي عزيز طراحي شده و بعد از آن بالماسو مشكي است كه عطري مردانه است.

مدير سايت ميگويد: با اطلاعات اينجانب اين برند يك برند ايراني است كه در كيش توليد ميشود و به همين علت در سايت هاي رسمي عطر و ادكلن خبري از آن نيست و در صحت تاريخچه اين شركت جاي شك است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۴۶:۰۰ ] [ عطر بازار ]

۱-شانل-Chanel

برند عطر ادكلن شانل-Chanel

برند عطر ادكلن شانل-Chanel

نام رسمي اين شركت Cahnel S.A است. اين شركت توسط خانم خياطي با نام گابريل كوكو شانل در سال ۱۹۰۹ تاسيس شده است. گروه شانل در زمينه كالاهاي لوكس مانند لباس زنانه، كيف، لوازم آرايشي، بهداشتي، عطريات و … فعاليت مي كند.از معروفترين ادكلن هاي اين برند ميتوان بلوشنل-شنل الور اسپرت-شنل چنس و كوكو مادمازل را نام برد.

۲-گرلن-Guerlain

برند عطر ادكلن گرلن-Guerlain

برند عطر ادكلن گرلن-Guerlain

شركت توليد كننده اين عطر در سال ۱۸۲۸ فعاليت خود را شروع كرد و اولين محصول عطر خود را در سال ۱۹۲۱ وارد بازار كرد. براي روزهاي ابتدايي عنوان خانه براي اين شركت مناسبتر است. اين توليدكننده از قديمي‎‎ترين شركت هاي عطر سازي است و اكنون مشتري هاي اين شركت نماد وفاداري محسوب مي شوند.از معروف ترين ادكلن هاي اين شركت ميتوان گرلن لاينستنت – گرلن آيديل و شاليمار را نام برد.

۳-كريستين ديور-Christian Dior

برند عطر ادكلن ديور-dior

برند عطر ادكلن ديور-dior

كريستين ديور بنيان گذار اين شركت توليد كننده ادكلن بود. اكنون مديريت اين شركت برعهدهي آقاي برنارد آرنالت است. از محصولات معروف اين شركت ميتوان به ديور جادور و ديور هوم اينتنس و ديور ساواج نام برد.

۴-كارتير-Cartier

برند عطر ادكلن كارتيه-Cartierبرند عطر ادكلن كارتيه-Cartier

Cartier S.A  در سال ۱۸۴۷ در پاريس فعاليت خود را آغاز كرد. شركت كارتير درواقع توليد كننده ساعت مچي و جواهرات بود. در راستاي پيشرفت و توسعه شركت در سال ۱۹۸۱ شروع به توليد عطر كردند. از سري عطرهاي محبوب توليدي اين شركت مي توان به موارد زير اشاره كرد:
Delices De Cartier, , Le Baiser Du Dragon, Eau de Cartier, Must de CartierPourHomme, Must de Cartier, So Pretty and Santos de Cartier

۵-لانكوم پاريس-Lancôme Paris

برند عطر ادكلن لانكوم-Lancome

برند عطر ادكلن لانكوم-Lancome

شركت توليد كننده لوازم آرايشي كه در سال ۱۹۳۵ توسط L’Oréal بنيانگذاري شد. هر چند كه چند سال بعد بنيان گذار مجموعه، ديگر سمتي در آن شركت نداشت! از عطرهاي مشهور توليدي اين شركت:
Magnifique, Magie Noire, Poeme, O De Lancome, Miracle, O Oui, Tresor و Tresor In Love

۶-ژيوانشي-Givenchy

برند عطر ادكلن ژيوانشي-Givenchy

برند عطر ادكلن ژيوانشي-Givenchy

هوبرت گيونچي (ژيوانشي) در سال ۱۹۵۲ شركت توليدكننده لوازم آرايشي، لباس و عطر را افتتاح كرد. اين برند در رده بندي معروفيت در جايگاه ششم قرار گرفته است.از محصولات معروف آن كارتيه پاشا و رود استار را ميتوان نام برد.

۷-بالنسياگا-Balenciaga

برند عطر ادكلن بالنسياگا-Balenciaga

برند عطر ادكلن بالنسياگا-Balenciaga

Cristóbal Balenciaga  در سال ۱۹۱۴ اين شركت را تاسيس نمود و اكنون توسط يك هيئت مديره چند مليتي مديريت مي شود. Le Dix  يكي از عطرهاي توليدي اين شركت است كه در سال ۱۹۴۶ به فضا فرستاده شد تا عنوان اولين عطر فضانورد را از آن اين شركت كند.

۸-كاچارل-Cacharel

برند عطر ادكلن كاشارل-Cacharel

برند عطر ادكلن كاشارل-Cacharel

همانند ديگر شركتي توليدكننده عطر از سري شركت هاي توليد كننده عطر، لوازم آرايشي و لباس بود، كه در سال ۱۹۶۴ توسط ژان بوسكيت افتاح شد. ژان، پسر يك فروشنده چرخ خياطي بود كه حتي در زيباترين آرزوهايش نيز چنين موفقيتي را براي شركت تازه تاسيسش تصور نميكرد. Cacharel  يكي از عطرهاي پرفروش و محبوب اين شركت :
Loulou, Loulou Blue, l’Homme, Noa, Gloria, Nemo

۹-هرمس-Hermes

برند عطر ادكلن هرمس-Hermes

برند عطر ادكلن هرمس-Hermes

تيري هرمس در سال ۱۸۳۷ بنيان گذار شركت متخصص در توليد لوازم لوكس، آرايشي بود. با گذشت مدتي در سال ۱۹۵۱ محصول عطر را در سبد توليدات شركت اضافه كرد. اين توليدكننده عطر، هر دو نوع عطر زنانه و مردانه را توليد مي كند. از معروفترين آنها تق هرمس و مارويليس است.

۱۰-لاگوست-Laغير مجاز مي باشدte

برند عطر ادكلن لاگوست-Laغير مجاز مي باشدte

برند عطر ادكلن لاگوست-Laغير مجاز مي باشدte

در واقع يك شركت توليدكننده پوشاك بود. كه در سال ۱۹۳۳ فعاليت خود را شروع كرد. لباس، كفش، عينك، ساعت و … از توليدات اين شركت بود. بعدها عطر نيز به اين توليدات اضافه شد و عطرهاي معروف زير از توليدهاي اين شركت بشمار مي روند:
Elegance, Challenge, Essential, Essential Sport, Joy of Pink, Inspiration, Laغير مجاز مي باشدte Pour Homme

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۴۳:۱۴ ] [ عطر بازار ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب