عطر
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 266
دیروز : 233
افراد آنلاین : 2
همه : 54826
چت باکس

عنبر يا Ambergris كه يكي از ارزشمندترين و گران‌ترين مواد اوليه در صنعت عطرسازي است. برخي مواد اوليه صنعت عطرسازي از منابعي به‌دست مي‌آيند كه شايد حتي تصورش هم سخت باشد. ذهنيت رايج اين است كه تمام عطرها از گل‌ها تهيه مي‌شوند؛ اما امروزه مواد اوليه بيشماري از جمله مركبات، ادويه‌ها، انواع چوب‌ها و … در عطرسازي به‌كار مي‌روند.

هرچه مواد مورد استفاده در عطر كمياب تر باشد گرانتر است مانند عود – عنبر – اسانس گل محمدي و….

عنبر يا Ambergris كه يكي از ارزشمندترين و گران‌ترين مواد اوليه در صنعت عطرسازي است، از نوعي نهنگ به نام «نهنگ عنبر» – sperm whales – گرفته مي‌شود. اين ماده كمياب است و رايحه‌اي كه متساعد مي‌كند نيز كمياب است. عنبر در عطرها به عنوان تثبيت‌كننده و نت پايه به‌كار مي‌رود.

نهنگ عنبر - sperm whales

نهنگ عنبر – sperm whales

عنبر كه در فرانسه به آن عنبر خاكستري – Ambre Gris يا  Ambergris نيز مي‌گويند در طيف رنگي بين خاكستري روشن تا مشكي وجود دارد، ماده‌اي قابل اشتعال بوده و در اندازه‌هايي از يك توپ كوچك تا به اندازه يك توپ فوتبال يافت شده است. اين ماده در روده نهنگ عنبر توليد مي‌شود.

جستجوي عنبر در ساحل

جستجوي عنبر در ساحل

اين ماده را ميتوان در اقيانوس آتلانتيك يافت.در ماداگاسكار-افريقاي جنوبي- برزيل-استراليا-نيوزلند-چين – ژاپن و مالديو ميتوان اين ماده رو يافت كرد.

تشكيل عنبر در روده وال به اين صورت است كه پس از بلعيدن آبزيان ديگر و در واكنش به خارش مداوم ناشي از پوزه تيز ماهي‌هاي مركب و بخش‌هاي غيرقابل هضم آن‌ها (و يا شايد براي محافظت در مقابل آسيب از سوي آن‌ها) ترشحاتي توليد مي‌كند. اين ماده به دليل خاصيت‌هاي دارويي و رايحه‌ خوش آن حتي در دوران باستان هم بسيار با ارزش بوده است. سپس نهنگ عنبر اين تكه هاي سنگ مانند را بالا مياورد -استفراغ ميكند- و اين تكه هاي سنگ مانند در ساحل مانده و بر اثر هوازدگي و آفتاب تبديل به ماده با ارزشي به نام عنبر ميشوند كه در صنايع عطر و ادكلن سازي كاربرد دارد.

امروزه در امريكا استفاده از عنبر طبيعي ممنوع است ولي هنوز بسياري از شركت هاي فرانسوي از آن در ادكلن هاي خود استفاده ميكنند.

عنبر تازه، سياه و نيمه چسبناك

عنبر تازه، سياه و نيمه چسبناك

عنبر تازه، سياه و نيمه چسبناك بوده، رايحه خوشي نداشته و در صنعت عطرسازي ارزشي ندارد. اما وقتي سال‌ها در معرض هوا و آفتاب اقيانوس قرار مي‌گيرد، اكسيد شده و به ماده‌اي با رايحه‌ دلپذير تبديل مي‌گردد كه روي سطح آب شناور است. عنبر يكي از عناصر اساسي عطرسازي است و به عنوان اسانسي براي تثبيت بوي مطبوع به كار مي‌رود و گفته مي‌شود دوام فوق‌العاده‌اي دارد. اين ماده، با حرارت تقريبا به طور كامل تبخير مي‌شود.

عنبر اكسيد شده

عنبر اكسيد شده

كشف عنبر

بر اساس يكي از منابع در سال ۱۸۲۰ دو شيمي‌دان فرانسوي عنبر را كشف و ويژگي‌هاي آن را بررسي كردند و آن را عنبرين ناميدند كه يكي از تركيبات اصلي فعال معطر عنبر است. از آن موقع به بعد مطالب زيادي در مورد رايحه‌ عنبر به ويژه خوش‌بوترين مشتق اكسايشي عنبرين منتشر شد. اين‌ها موادي هستند كه در گونه‌هاي متنوع گياهان، جانوران و ميكروارگانيسم‌ها تشكيل مي‌شوند.

از آنجا كه عنبر، گران و كمياب است در بيشتر عطرها به جاي آن از مواد مصنوعي استفاده مي‌شود. عنبرين جزء فعال اصلي عنبر است و بوي شيريني شبيه كارامل و تنباكو دارد. نمك نيز يكي ديگر از اجزاء عطرهاست كه بوي سبك و تازه دريا كه در عنبر نهفته است را به همراه دارد.

Ambre Eternel Guerlain

Ambre Eternel Guerlain

عنبر مي‌تواند سال‌ها روي آب دريا شناور بماند. دقيقا مشخص نيست كه چه مدت زمان براي عمل آمدن آن لازم است اما معمولا ۲۰ تا ۳۰ سال، مطلوب به نظر مي‌رسد. نمي‌توان سن دقيق يك تكه عنبر را بر اساس ظاهر آن تخمين زد. با اين حال مي‌توان با دقت به عوامل مختلفي همچون ضخامت لايه سفيد خارجي، رنگ داخلي و بو، عمر يك تكه عنبر را تخمين زد.

نحوه شناسايي

عنبر يك محصول بسيار تخصصي است و شناسايي دقيق آن به تجربه و تخصص نياز دارد. در حالي‌كه گاهي اوقات ممكن است با ظاهر كاملا «معمولي» يافت شود، همچنين مي‌تواند در اشكال و رنگ‌هاي بسيار غير عادي نيز يافت شود و به همين دليل شناسايي آن نيز دشوار است.

آزمون «سوزن داغ» مي‌تواند اطلاعات اوليه‌اي ارائه كند. نكته مهم و قابل توجه اين است كه هميشه عنبر (با هر كيفيتي) پس از برخورد سوزن داغ به آن، ذوب شده و به مايعي براق، تيره رنگ و چسبنده تبديل خواهد شد. اگر به هر ماده جامد و سخت ديگري به همين شكل حرارت داديد و ذوب نشد، پس نمي‌تواند عنبر باشد.

انواع عنبر

عنبر سفيد/خاكستري: عنبري است كه لايه‌ خارجي سفيد يا تقريبا سفيد و رنگ داخلي روشني دارد. معمولا اين انواع، از لحاظ اندازه كوچك‌تر هستند زيرا مدت بيشتري در اقيانوس بوده‌اند. رايحه آن‌ها نيز كمي شيرين است.

عنبر استاندارد: اين ماده معمولا قهوه‌اي/خاكستري يا به رنگ خاكستر است. بوي خوبي دارد اما كمي سفت است. اين مدل تكه‌هاي بزرگتري دارد و از چند لايه تشكيل شده است.

عنبر سياه كم كيفيت: اين مدل خيلي سفت، سخت يا خيلي نرم است.

انواع عنبر سياه و سفيد و خاكستري

انواع عنبر سياه و سفيد و خاكستري

قيمت عنبر در بازار

قيمت‌ها با توجه به نوع عنبر متفاوت است و درست به همين خاطر است كه خريدار بايد تفاوت بين بالاترين و پايين‌ترين كيفيت را بداند. در حال حاضر، هر گرم عنبر با بالاترين كيفيت، ۲۵ دلار و هر گرم عنبر با پايين‌ترين كيفيت ۱۰ دلار به فروش مي‌رسد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۳:۳۴ ] [ عطر بازار ]

شايد براي شما پيش آمده باشد، كه براي خريد عطر يا ادكلن به فروشگاهي مراجعه كرده باشيد و در بروشور ادكلن‌هايي از اصطلاح فرومون توضيحاتي داشته باشد. در اين مقاله توضيحاتي در مورد فرومون -pheromone – ارائه مي‌دهيم:
فرومون نوعي ماده شيميايي (هورمون) است كه در حشرات، جهت جذب و اثرگذاري بر حس بويايي جنس مخالف وجود دارد. اما اين موضوع كه هورمون فرومون در بدن انسان توليد مي‌شود يا خير، هنوز به اثبات نرسيده است. اما دلايلي، حسي را بيان كرد كه مي‌توان گفت چنين هورموني در انسان‌ها هم وجود دارد. احساس نزديكي با فردي كه در اولين ديدار با او هستيد و يا تشخيص اعضاي خانواده از طريق رايحه نامشخصي از بدن آن‌ها همه و همه به گونه‌اي مي‌توانند نشانگر وجود فرومون‌ها باشند.

آيا عطري وجود دارد كه خانمها يا آقايان را جذب كند؟

تحقيقات در اين زمينه بسيار نوپا ميباشند و از دهه نود ميلادي در امريكا شروع شده اند. در اينجا توضيحات مختصري در مورد آن ميدهيم:

انواع مختلفي از اين هورمون وجود دارد. دسته‌اي از آن‌ها موجب جلب جنس مخالف شده و دسته‌اي ديگر شما را دوستانه جلوه مي‌دهند و… ميزاني از فرومون را به طور طبيعي در بدن انسان موجود مي‌دانند كه با انجام اعمالي مي‌توانيد آن را در بدن خود افزايش دهيد. ورزش، از جمله پياده روي يا دوچرخه سواري، استفاده از حمام‌هاي بخار و نكته‌اي بسيار مهم، استفاده نرمال و ملايم از عطرتان (عدم دوش گرفتن) يا ساير خوش بو كننده‌ها -شدت رايحه مي‌تواند قدرت پخش فرومون را از بين برده و رايحه آن را خفه كند!!!

فرومون- pheromone – چيست؟

باتوجه به اينكه اين هورمون به دسته بندي‌هاي مختلفي تقسيم شده است، اما همچنان پژوهشگران معتقدند كه هنوز هيچ دليل علمي و منطقي براي اثبات هورمون فرومون وجود ندارد. اما عطر حاوي فرومون، توليد مي‌شود و كاملا تاييد شده است.

عطر ادكلن با قدرت جذب

عطر ادكلن با قدرت جذب

معمولا تركيبات سازنده‌ي يك عطر، روي جعبه آن. يا بر روي شيشه حك مي‌شود. در واقع اين امر بيشتر روي محصولات تستر انجام مي‌شود. اما اگر در جست‌و‌جوي خريد عطري حاوي اين ماده هستيد، به دنبال كلمه‌اي باشيد كه با حروف Andro شروع شده باشد. مانند: androstadienone،androsterone-androstenol -estratetraenol نمونه‌اي از عطر‌هاي حاوي فرومون است كه تاثير مثبتي بر اطرافيان دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۴:۴۸ ] [ عطر بازار ]

عطر امواج -آمواج-ادكلن امواج – Amouage   اصالتا يك كمپاني عطر و ادكلن عماني است . اين توليد كننده ي عطر و ادكلن تا كنون بيش از ۶۰ عدد عطر و ادكلن با برند آمواج | Amouage وارد بازار عطر و ادكلن نموده است .

عطر امواج -آمواج-ادكلن امواج - Amouage

عطر امواج -آمواج-ادكلن امواج – Amouage

سلطان سيد حمد بن حمود بو سعيد موسس اين برند، روياي احياي هنر بزرگ عطر عرب در منطقه را داشته است. وي كه علاقه ي زيادي به نمايش گذاشتن هنر اعراب در زمينه ي ساخت و توليد عطر در كشور عمان را داشت، با تاسيس كارخانه ي توليد محصولات آرايشي در زمينه ي مراقبت از پوست ، برند امواج را در شهر مسقط به مرحله ي توليد رساند.كلمه آمواج از تركيب اسم لاتين amour به معناي عشق و كلمه امواج عربي تشكيل شده است. آمواج در سال ۱۹۸۳ توسط سلطان عمان و با كمك متخصصان فرانسوي پا به عرصه وجود نهاد. آمواج از تركيبات سنتي مانند مشك، ادويه جات،  گلهاي شرقي و محلي و طعم دهنده ها و رايحه هاي مدرن بهره مي برد.

در اكثر كشورهاي عربي از اسانس و اويل به عنوان عطر استفاده ميكنند. اين  سنگيني رايحه در آمواج نيز مشاهده ميشود. در ادكلن هاي آمواج بيش از ۱۲۰ نوع ماده طبيعي استفاده ميشود كه اصلي ترين آنها كندر نقره اي – silver frankincense – است. در افسانه هاي عمان مارهاي بالدار از درخت كندر محافظت ميكنند. نمونه اي از اين درخت كندر  در خارج از نمايشگاه Amouage كاشته شده است. اسانس اوليه در فرانسه ساخته شده و به عمان فرستاده ميشود و در آنجا با آب و الكل تركيب شده و هشت هفته در سردخانه قرار ميگيرد.

درخت كندر نقره اي در محوطه شركت آمواج

درخت كندر نقره اي در محوطه شركت آمواج

اولين عطر اين برند كه اكنون با اسم جديد آمواج طلايي يا gold در بازار شناخته مي شود – در ابتدا نام آن همانAmouage بود – در سال ۱۹۸۳ توسط گاي رابرت فرانسوي (عطر ساز برندهايي همچون ديور و هرمس) ساخته و به بازار عرضه شد.

عطر ادكلن آمواج گلد زنانه-Amouage Gold

عطر ادكلن آمواج گلد زنانه-Amouage Gold

عطر ادكلن آمواج گلد مردانه-Amouage Gold

عطر ادكلن آمواج گلد مردانه-Amouage Gold

تقريبا شكل تمامي بطري هاي عطر هاي زنانه يادآور گنبد مسجد سلطان قابوس در مسقط و عطرهاي مردانه به شكل قبضه خنجر سنتي كشور عمان مي باشند.

خنجر عمانيخنجر عماني

گنبد مسجد سلطان قابوسگنبد مسجد سلطان قابوس

آمواج در بيرون از شهر مسقط و در نزديكي آن قرار دارد. اين شركت متشكل از چند ساختمان است كه در يك محوطه كوچك قرار گرفته است. البته ساختمان جديد اين شركت در حال ساخت است و به زودي تمام عمليات به آنجا منتقل ميشود. تمامي عطر هاي اين شركت با دست پر شده و اسمبل ميشوند!! درست مانند يك شركت كوچك عطر سازي.

كاركنان آمواج در حال اسمبل كردن عطر

كاركنان آمواج در حال اسمبل كردن عطر

امروزه شركت علاوه بر توليد عطر به توليد شمع هاي معطر و صابون و لوسيون نيز ميپردازد. شركت آمواج در طي چند دهه توانسته گوي سبقت از شركتهايي با صدها سال سابقه بربايد. شركتهايي همچون كريد و زرجف و بويز و

عطرهاي اين برند تا به اينجا توسط عطاراني همچون Randa Hammami, Cecile Zarokian, Daniel Maurel, Angeline Leporini, Guy Robert, Bernard Ellena, Alexandra Carlin, Emilie (Bevierre) Coppermann, Lucas Sieuzac, Jean-Claude Ellena, Nathalie Feisthauer, Violaine Collas, Pierre Negrin, Karine Vinchon Spehner, Dorothee Piot, Maurice Roucel, Gras, Creations Aromatiques, Michele Saramito, Jacques Flori, Alberto Morillas and Richard Herpin.

قيمت خريد عطرهاي آمواژ در كشور ايران از ۶۰۰ هزار تومان تا ۱ ميليون بسته به عطرها و لاين هاي اين برند به فروش ميرسد . عطرهاي Amouage نه تنها در آسيا بلكه در جاي جاي جهان طرفداران بسيار زيادي دارد و جزو بهترين عطرهاي مردانه و بهترين عطرهاي زنانه بوده و است .

اكثر عطرهاي اين برند گرم و قوي مي باشند و چهره اي سنتي و رسمي به خود گرفته اند . از نظر پخش و ماندگاري و خط بو نيز بسيار بسيار خوب عمل ميكنند و يكي از علت هاي محبوبيت آن در كشور ايران همين قضيه مي باشد.در انتهاي مطلب ليست محصولات را  مشاهده كنيد:

۱عطر ادكلن آمواج گلد-Amouage Gold

۲-عطر ادكلن آمواج سيل-Amouage Ciel

۳-عطر ادكلن آمواج ديا-Amouage Dia

۴-عطر ادكلن آمواج جورني-Amouage Journey

۵-عطر ادكلن آمواج ليريك-Amouage Lyric

۶-عطر ادكلن آمواج فيت-Amouage Fate

۷-عطر ادكلن آمواج هانر-Amouage Honour

۸-عطر ادكلن آمواج سان شاين-Amouage Sunshine

۹-عطر ادكلن آمواج مموير-Amouage Memoir

۱۱-عطر ادكلن آمواج اينترلود- Amouage Interlude

۱۲-عطر ادكلن آمواج اپيك-Amouage Epic

۱۳-عطر ادكلن آمواج بيلاود-Amouage Beloved

۱۴-عطر ادكلن آمواج براكن-Amouage Bracken

۱۵-عطر ادكلن آمواج رفلكشن-Amouage Reflection

۱۶-عطر ادكلن آمواج اوبار-Amouage Ubar

۱۷-عطر ادكلن آمواج مايث-Amouage Myths

۱۸-عطر ادكلن آمواج ليلاك لاو – Amouage Lilac Love

۱۹-عطر ادكلن امواج اوپوس -Amouage Opus از شماره ۱ تا ۱۰

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][porto_product_category per_page=”20″ category=”amouage”][/vc_column][/vc_row]

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۱:۱۲ ] [ عطر بازار ]

هر مردي خاص است و اولويت ها و ارزش هاي او نيز خاص خودش است. به همين منظور شما در موقعيت هاي گوناگون بايد بوي خاصي داشته باشيد. براي مثال رايحه اي كه براي ميهماني هاي صميمانه استفاده مي كنيد جنبه ي رمانتيك شما را بايد به نمايش بگذارد و رايحه اي كه براي يك قرار ملاقات كاري انتخاب مي كنيد بايد صلابت، هيبت و جسارت شما را در معرض نمايش قرار دهد. به طور كلي هر مردي حداقل بايد ۳ عطر يا ادكلن مختلف در كمد خود داشته باشد.

برترين ادكلنهاي مردانه را در زير بررسي كنيد. از آن جايي كه اين ليست  بر حسب نظرسنجي ها و نظرات مشتريان استخراج شده هر كسي مي تواند در بين آن ها عطر مورد علاقه اش را بيابد. پس منتظر چه هستيد؟ عطري را انتخاب كنيد كه مناسب شخصيت شما باشد و نقاط قوت شما را برجسته كند.

توجه: ترتيب آمدن اين عطرها بيانگر برتري آن ها نيست. ممكن است در بين اين ۲۳ عطر، عطر شماره ي ۲۳ براي شخصي برترين عطر باشد و اين كاملا سليقه اي است.

عطر ادكلن جورجيو آرماني آكوا دي جيو مردانه-Giorgio Armani Acqua di Gio

عطر ادكلن جورجيو آرماني آكوا دي جيو مردانه-Giorgio Armani Acqua di Gio

۱-ادكلن آكوا دي جيو جورجيو آرماني(Acqua Di Gio By Giorgio Armani)                                                   

از زماني كه عطر آكوا دي جيو به بازار روانه شد به يكي از محبوب ترين و پرفروش ترين عطرهاي مردانه در ايالات متحده ي آمريكا تبديل شد. رايحه ي مردانه ي آن نه تند و تيز است و نه ادويه اي بلكه اعتماد به نفس بيشتري را القا مي كند و رايحه ي پالوده اي دارد. گذشته از آن، شما با اين عطر بويي در اطراف خود پخش مي كنيد كه براي تمام بيني ها مانوس و دلپذير است. اين عطر را براي مناسبت هاي آرام  استفاده كنيد.

سبك: غير رسمي

فصل: كل سال

عطر ادكلن بلو شنل ادوتويلت-BLEU DE CHANEL

عطر ادكلن بلو شنل ادوتويلت-BLEU DE CHANEL

۲- ادكلن بلو د شنل(Bleu De Chanel)

اين عطر كلاسيك چوبي موادي كمي عجيب و غريب دارد. زنان شايد آگاه نباشند اما بوي اين ادكلن به طور غريزي آن ها را مجذوب خود مي كند. اگر شما به دنبال عطري هستيد كه ظاهر شما را فورا دلفريب تر و جذاب تر كند اما بوي خيلي برجسته و شديدي نداشته باشد ادكلن بلو د شنل چيزي است كه نبايد از دست بدهيد. اگرچه اين عطر مخصوص براي استفاده ي مرداني با سن خاص نيست اما از زماني كه به بازار عرضه شده است در ليست خوشبوترين و پرفروش ترين عطرهاي جوانان قرار گرفته است. علاوه بر آن، اين عطر قدرت ماندگاري و پخش بوي بالايي دارد.

نكته: بوي اين عطر را نمي توان از تست كردن بر روي كاغذ متوجه شد بلكه بايد آن را روي نبض تان اسپري كنيد تا فازهاي بويايي ايجاد شده ي آن را دريابيد.

سبك: غير رسمي، رسمي، رمانتيك

فصل: تمام فصل ها

عطر ادكلن گوچي گيلتي بلك زنانه-Gucci Guilty Black Pour Femme

عطر ادكلن گوچي گيلتي بلك زنانه-Gucci Guilty Black Pour Femme

۳-ادكلن گوچي گيلتي بلك(Gucci Guilty Black)

هر وقت كه شما روي محصولي از برند گوچي سرمايه گذاري كنيد به طور قطع مي دانيد كه روي چيزي خاص و ويژه هزينه كرده ايدعطر گوچي گيلتي هم از اين قاعده مستثنا نيست. اين ادكلن به طور ويژه براي مرداني طراحي شده است كه خطرپذيري را دوست دارند و از زندگي كردن بدون پيروي از كليشه ها هراسي ندارند. اين نسخه ي خاص به عنوان همتاي مردانه ي عطر محبوب و پرطرفدار زنانه ي گوچي گيلتي(توليد شده در ۲۰۱۰) طراحي شده است. گوچي مي گويد:«اين عطر شما را به عميق ترين خواسته هاي تان مي رساند».

سبك: تحريك برانگيز، جسور، جادويي

فصل ها: تمام فصول

عطر ادكلن ورساچه او فرش-Versace Eau Fraiche

عطر ادكلن ورساچه او فرش-Versace Eau Fraiche

۴-ادكلن مردانه ي ورساچه من او فرش (Versace Man Eau Fraiche By Gianni Versace)

با توجه به رنگ آبي و ظاهر بطري آن مي توان تشخيص داد كه اين عطر مناسب فصل تابستان است. اين عطر رايحه ي خنك تر، ادويه اي تر و آبي تري نسبت به نسخه هاي قبلي ورساچه دارد. رايحه ي پيچيده و اسرارآميز آن لبخند را به لبان شما هديه مي كند، به شما اعتماد به نفس مي دهد و وقتي از جايي عبور كنيد سرهاي مردم براي جست و جوي بوي خوش عطرشما برمي گردد. رايحه ي اين عطر مردانه براي مناسبات غير رسمي مناسب است. با اطمينان كامل آن را بخريد چرا كه آن بويي دلفريبي را پخش مي كند كه تا كنون بويي به خوبي آن احساس نكرده ايد.

عطر ادكلن پاكو رابان وان ميليون-Paco Rabanne 1Million

عطر ادكلن پاكو رابان وان ميليون-Paco Rabanne 1Million

۵-ادكلن وان ميليون پاكا رابان(Million By Paco Rabanne)

عطر مردانه ي وان ميليون با طراحي شكيلي شبيه يك شمش طلا مي آيد. اين عطر به گونه اي طراحي شده است كه مي تواند به سرعت توجه همگان را به خود جلب كند. بنابراين اگر شما مردي هستيد كه مي خواهيد به خوبي در يك جمعيت، متمايز و برجسته جلوه كنيد اين عطر خواسته ي شما را برآورده خواهد كرد. بوي عطر ۱ ميليون جادويي، اسرارآميز و فوق العاده هوس برانگيز است كه آن را براي مردي كه مي خواهد زني را مجذوب و شيفته ي خود كنند ايده آل است. اين عطر وسوسه انگيز اصلا براي محيط هاي رسمي مناسب نيست.

سبك: هوس برانگيز، رمانتيك

فصل: زمستان، پاييز

عطر ادكلن جان وارواتوس آرتيسان-John Varvatos Artisan

عطر ادكلن جان وارواتوس آرتيسان-John Varvatos Artisan

۶-ادكلن آرتيستان جان وارواتوس(Artisan by John Varvatos)

شما تنها مي توانيد معدودي از عطرها را بيابيد كه همانند رايحه ي عطر آريستان دلفريب و جذابيت خاص و ويژه داشته باشد. اين ادكلن به طور خاص مناسب مرداني است كه به دنبال بويي كاملا ويژه و منحصربه فرد مي گردند كه بوي غالب آن مشك طبيعي است. اين بوي دلفريب مي تواند زنان را مجذوب خود كند. بوي اين عطر مناسب فضاي سركار و موقعيت هاي رسمي نيست.

سبك: هوس برانگيز، منحصربه فرد

فصل: زمستان

عطر ادكلن هوگو باس باتلد-Hugo Boss Bottled

عطر ادكلن هوگو باس باتلد-Hugo Boss Bottled

۷-ادكلن هوگو باس باس نو شش(Hugo Boss Boss no 6)

عطر «باس نو ۶» تركيبي از بوي مشك، نعناع هندي و نت هاي سبز است. اگرچه هوگوباس عطرهاي برتر مردانه ي زيادي در كلكسيون عطرهايش دارد، اين عطر در بين آن ها جايگاه ويژه اي دارد. مردان از بوي اين عطر لذت مي برند و زنان هم بوي آن را مي پسندند و استفاده مي كنند. اين براي قرارهاي عاشقانه يا حتي اولين ملاقات عاشقانه بسيار ايده آل است. به نظر صاحب نظران بهتر است هر مرد خوش پوشي حداقل يك بطري عطر باس نو ۶ در كمد خود داشته باشد.

سبك: رمانتيك، غير رسمي

فصل: آخر پاييز تا آخر زمستان

عطر ادكلن ابركرومبي اند فيچ فييرس-Abercrombie and Fitch Fierce

عطر ادكلن ابركرومبي اند فيچ فييرس-Abercrombie and Fitch Fierce

۸-ادكلن مردانه ي فيرس ابركرومبي اند فيچ(Abercrombie & Fitch)

اگر ايجاد اولين برداشت خوب خواسته ي شماست با عطر فيرس اين خواسته ي شما تحقق مي يابد. نت هاي چوبي براي همه ي افراد خوشايند نيست اما اين بهترين عطر چوبي است كه نظر شما را نسبت به نت هاي چوبي تغيير خواهد داد. كافي است يك بار آن را امتحان كنيد تا شما هم به اين باور برسيد. رايحه ي آن شامل دارچين، خزه ي درخت بلوط، پرتقال، اقاقياي برزيلي و مشك مي باشد.

سبك: هوس برانگيز، جسور

فصل: بهار، تابستان، پاييز

عطر ادكلن ايو سن لورن لا نويت لهوم-YSL La Nuit de L`Homme

عطر ادكلن ايو سن لورن لا نويت لهوم-YSL La Nuit de L`Homme

۹-ادكلن مردانه ي ايو سن لورن لانويت(Yves Saint Laurent LaNuit)

اگر شما به شدت دنبال عطري هستيد كه با آن معشوقه ي خود را جذب كنيد و يك قرار ملاقات عاشقانه ي طولاني داشته باشيد، اين رايحه اي است كه خواسته ي شما را برآورده مي كند. عطر ايو سن لورن لانويست بوي خيلي شيريني ندارد، اما بوي  لطيفي دارد و آنقدر شيرين هست كه بتواند توجه زنان را به خود جلب كند. اين عطر سيلاژ مناسب، ماندگاري عالي و پخش بوي متوسط به بالا دارد. رايحه ي آن در فصول سرد و براي تمام شب هاي سال مناسب است.

سبك: اغواگر

فصل: زمستان، پاييز، بهار

عطر ادكلن ژان پل گوتيه ل مل -Jean Paul Gaultier Le Male

عطر ادكلن ژان پل گوتيه ل مل -Jean Paul Gaultier Le Male

۱۰-ادكلن له مل ژان پل گوتيه(۱۳٫Jean Paul Gaultier  Le Male)

عطر مردانه ي له مل اولين عطر مردانه ي برند ژان پل گوتيه است. رايحه ي آن تركيبي از تضادهاست مثل رايحه ي شيرين و تيز نعناع، رايحه ي گرم وانيل و رايحه ي تلخ گريپ فروت و بوي تند فلفل قرمز. اين عطر مكمل شخصيت هر مردي است. بوي شديد اين عطر مناسب شب هاي گرم و پرهياهوست.

سبك: هوس برانگيز

فصل: پاييز، زمستان و شب هاي تابستان

عطر ادكلن سي كي اترنيتي مردانه-CK Eternity

عطر ادكلن سي كي اترنيتي مردانه-CK Eternity

۱۱-عطر مردانه ي اترنيتي كالوين كلاين(۱۴٫Calvin Klein – Eternity)

اگر شما شخصي هستيد كه به دنبال چيزي اصيل كه هيچ گاه از رده ي مد و فشن خارج نشود مي گرديد عطر اترنيتي كالوين كلاين انتخاب مناسبي براي شماست. اين عطر با تركيبي از بوي شيرين و مردانه تشكيل شده است. اين عطر لطيف و غير معمول هيچ گاه در مجذوب كردن اشخاص مخصوصا خانم ها شكست نمي خورد. بالاتر از همه، اين عطر به عنوان اداي احترام به ازدواج شخص كالوين كلاين طراحي شده است. به همين دليل است كه عطر اترنيتي حدود دو دهه است كه در ليست برترين عطرهاي مردانه جاخوش كرده است.

سبك: رمانتيك و جذاب

فصل: بهار، تابستان

عطر كريد اونتوس -ادكلن كريد اونتوس-Creed Aventus

عطر كريد اونتوس -ادكلن كريد اونتوس-Creed Aventus

۱۲-عطر ادكلن كريد اونتوس كريد(Creed Aventus By Creed)

عطر كريد اونتوس بوي متمايزي براي مردان ارائه مي كند. رايحه ي اين عطر تركبي از آناناس اسموكي و چوب هاي جنگل است. هنگامي كه اين عطر را استفاده مي كنيد مطمئن باشيد با تعريف و تمجيد بوي آن از طرف نزديكان و اطرافيان تان مواجه خواهيد شد. اين عطر در سال ۲۰۱۰ توليد شد و مورد علاقه ي بسياري از خانواده هاي سلطنتي آمريكايي قرار گرفته است. اين عطر براي مناسب هاي غيررسمي مناسب است.

سبك: همه ي مناسب ها، غيررسمي

فصل: تمام فصول

۱۳-ادكلن آزارو كروم (Azzaro Chrome)

عطر كروم برند آزارو يكي از عطرهايي است كه مردم اغلب در مورد آن در فروم ها و انجمن ها صحبت مي كنند. بوي چوبي-مركبات اين عطر هم براي مناسبات رسمي مناسب است و هم براي ملاقات هاي صميمي و عاشقانه ي ضيافت هاي شبانه. از آن جايي كه بوي آن خيلي شديد نيست مي توانيد آن را سر كار هم استفاده كنيد. با اين حال قدرت رايحه اش آن قدر هست كه موقعي كه در اداره ي خود راه مي رويد بوي شما همچون ردپايي از شما به جا خواهد ماند.

سبك: غير رسمي، محل كار

فصل: تمام فصول

عطر كريد گرين ايريش تويد - Creed Green Irish Tweed

عطر كريد گرين ايريش تويد – Creed Green Irish Tweed

۱۴-عطر ادكلن كريد گرين اريش توييد(Creed Green Irish Tweed)

هر چند كه اين عطر حدود ۲ دهه قبل توليد شده است تا به امروز جزو ليست عطرهاي برتر جهان به شمار مي رود. ليستي كه شامل عطرهاي افراد مشهوري چون جورج كلوني(George Clooney)، كلينت ايستوود(Clint Eastwood)، پيرس برازنان(Pierce Brosnan) و بسياري ديگر مي شود. اگر هميشه دوست داشته ايد در فضاي سبز روستاها قدم بزنيد و نسيم خوشي صورت شما را نوازش كند پس اين عطر را يك بار اسپري كنيد چون همان احساسات را در شما القا مي كند. اين عطر بويي نشاط بخش، پر انرژي و لطيف دارد و  هم براي مناسبات رسمي و غيررسمي مناسب است.

سبك: كلاسيك، پرطراوت

فصل: بهار، تابستان، پاييز

عطر ادكلن جورجيو آرماني كد مردانه-Giorgio Armani Code

عطر ادكلن جورجيو آرماني كد مردانه-Giorgio Armani Code

۱۵-عطر ادكلن مردانه ي جورجيو آرماني كد(Giorgio Armani Code For Men)

عشق دروني و عاشقانه ي خود را با بهترين عطر مردانه ي برند جورجيو آرماني يعني عطر آرماني كد در معرض نمايش قرار دهيد كه تركيبي دلفريب از ترنج و ليموي تازه است. اين عطر فوق العاده تحريك برانگيز است و براي مردان معاصر امروزي ايده آل است. اسپري كردن مقدار كمي از عطر آرماني كد روي پوست شما روشي عالي براي افزايش جذابيت و شيك پوشي قبل از يك قرار ملاقات عاشقانه است.

سبك: مدرن و هوس برانگيز

فصل: پاييز و زمستان

عطر ادكلن رالف لورن پولو آبي-Ralph Lauren Polo Blue

عطر ادكلن رالف لورن پولو آبي-Ralph Lauren Polo Blue

۱۶-عطر ادكلن مردانه ي پولو بلو رالف لورن(Ralph Lauren Polo Blue)

عطر مردانه ي پولو بلو يكي از برترين هايي است كه هنگامي كه آن را استفاده مي كنيد با تعريف و تمجيد اطرافيان مواجه مي شويد. بوي آن تازه و ترد است. اين عطر براي محل كار و نيز براي مناسب هاي غيررسمي مناسب است.

سبك: غير رسمي

فصل: تابستان

عطر ادكلن ديور هوم-Dior Homme EDT

عطر ادكلن ديور هوم-Dior Homme EDT

۱۷-عطر ادكلن مردانه ي ديور هوم Dior Homme

اين يك عطر مردانه ي چوبي-گلي است كه منحصرا براي مردان توليد شده است. رايحه ي آغازين اين عطر شامل اسطوخدوس، ترنج و مريم گلي مي شود. سپس رايحه هاي زنبق، كهربا و كاكائو جاي آن را مي گيرند. در پايان نيز بوي چرم، خس خس و نعناع هندي و…از آن به جا مي ماند. بر اساس نظرات كاربران، اين عطر فوق العاده مرموز و هوس برانگيز توصيف شده است. رايحه ي آن هم براي روز مناسب است و هم شب.

سبك: مرموز، هوس برانگيز

فصل: تمام فصول

عطر ادكلن هرمس تق هرمس-Hermes Terre d'Hermes

عطر ادكلن هرمس تق هرمس-Hermes Terre d’Hermes

۱۸- عطر ادكلن مردانه ي تق هرمس ادوتويلت(Terre d’Hermes EDT)

اگر شما به دنبال محصولي هستيد كه با آن بويي شبيه خاك، آب و باد و خورشيد را احساس كنيد اين عطر همان چيزي است كه به دنبالش هستيد. رايحه ي پلاريزه ي اين عطر ساده و در عين حال پيچيده، برجسته و در عين حال بي تكلف است. اين عطر براي همه ي مناسبت ها توصيه مي شود.

سبك: غير رسمي

فصل: پاييز

عطر ادكلن سي كي آبسشن مردانه-CK Obsession EDT

عطر ادكلن سي كي آبسشن مردانه-CK Obsession EDT

۱۹-عطر مردانه ي آبسشن كلوين كلاين(Calvin Klein Obsession)

عطر آبسشن برند CK در سال ۱۹۸۶ به بازار عرضه شده است و با گذشت سه دهه هنوز در ليست برترين و محبوب ترين عطرهاي مردانه قرار مي گيرد. عطر و بوي متمايز آن كه از كهربا و اسطوخدوس نشئت مي گيرد باعث جلب توجه خانم ها مي شود. اين عطر برنده ي جايزه ي FiFiدر سال ۱۹۸۷ شده است. احتمالا اين عطر تا بيست سال آينده هم جزو ليست برترين ها باشد. رايحه ي آن هم مناسب استفاده در روز است و هم شب.

سبك: شديد، تحريك آميز

فصل: زمستان

عطر لاليك انكر نوير - Lalique Encre Noire

عطر لاليك انكر نوير – Lalique Encre Noire

۲۰- ادكلن لاليك انكر نوير – Lalique Encre Noire

عطر لاليك مشكي يا انكر نوير (Encre Noire Lalique) قدرتمند ، قاطع ، جذاب ، افسانه اي است. مديران ، مهندسان ، تجار و افراد موفق جامعه بيشترين دوستداران اين رايحه ي تند ، تلخ و چوبي مردانه اند .اين رايحه آميزه اي از وتيور ، سرو ، مشك و ساير تركيبات معطر و تلخ جنگليست . حكاكي نام lalique روي در چوبي اين عطر اصالت اين عطر فرانسوي را به تصوير مي كشد

سبك:جذاب

فصل: فصول سرد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۶:۲۳ ] [ عطر بازار ]

مقالات بسياري در باب خريد عطر و ادكلن اصل و اورجينال و نحوه تشخيص عطر تقلبي يا فيك از عطر اصل و تفاوتهاي آن در اينترنت موجود ميباشد و بنده بسياري از آنها را مطالعه نموده ام و ذكر چند نكته در مورد آنها را ضروري ميدانم:

نخست آنكه بنده به عنوان كسي كه سالهاست در زمينه ي عطر و ادكلن فعاليت ميكنم اعلام ميكنم كه هيچ فرمول خاص و ثابتي در رابطه با تشخيص عطر و ادكلن اصل از تقلبي وجود ندارد.

 دوم: بسياري از اين روشها و فرمولها قديمي و پيش پا افتاده است و بسياري از عطرهاي تقلبي امروزي تمامي اين نكات را لحاظ كرده اند و براي خريد ادكلن اصل و اورجينال حتما سراغ منابع معتبر برويد.

 سوم: باوري كه به غلط در بين مردم و متاسفانه برخي از همكاران من جا افتاده اين است كه عطر اصل عطري است كه ماندگاري بسيار بالايي دارد و حداقل يك يا دو روز روي بدن شما مي ماند كه متاسفانه اصلا چنين چيزي صحت ندارد.

همانگونه كه در مقالات قبلي نيز اشاره شد عطرها به چند دسته تقسيم ميشوند :

۱Eau de Cologne (

۲Eau de Toilette (

۳Eua de Perfume (

۴Perfume (

اين دسته بندي به ترتيب درصد اسانس و ماندگاري ميباشد، در اين دسته بندي Perfume داراي بيشترين ماندگاري و درصد اسانس ميباشد، نكته ي حائز اهميت اينكه ماندگاري Perfume در حدود ۵ الي ۷ ساعت ميباشد پس توقع اينكه يك عطر ۱ يا ۲ روز بر روي تن شما بماند بيهوده است و اين مساله براي تشخيص عطر اصل از تقلبي روش مناسبي نيست.

در ضمن ماندگاري عطر يك امر كاملا نسبي است و به عوامل زيادي مثل جنس پوست شما، متابوليسم بدن شما ، رنگ پوست شما و… بستگي دارد.

 چهارم: باور غلط ديگر اين است كه عطري اصل ميباشد كه داراي ليبل وزارت بهداشت باشد، اين مساله تصور اشتباهي است ، چرا كه خيلي از عطرها هستند كه به صورت مسافري و پروازي به داخل كشور مي آيند ولي ارجينال هستند تفاوت عطر ليبل دار و بدون ليبل تنها در قيمت آن است و قاعدتا عطر ليبل دار گرانتر است. بطور مثال برند Chanel كلا داراي ليبل نميباشد و فقط به صورت پروازي وارد ميشود و همه ي عطرهاي آن بدون ليبل در بازار موجود است.

اما سوال مهم: اگر ديديم كه عطري ليبل وزارت بهداشت و طرح شبنم دارد آيا از اصل بودن آن مطمئن باشيم؟

پاسخ: بله ، اگر عطري دراي ليبل وزارت بهداشت و طرح شبنم باشد ۱۰۰% ارجينال ميباشد البته اگر خود ليبل تقلبي نباشد!!!!!!!

ليبل دار بودن به اين معناست كه به صورت قانوني وارد كشور شده است.

در اين مقاله سعي نموده ام حاصل تجربيات خودم را بصورت خلاصه و كاربردي در اختيار شما عزيزان قرار بدهم.

نحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينال

نحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينال

عطرهاي تقلبي يا كپي به ۳ دسته تقسيم ميشوند:

دسته ي اول: شايد لفظ كپي براي اين دسته مناسبتر باشد چون اين عطر ها كاملا قانوني و بهداشتي توليد ميشوند، كمپانيهايي مثل Rio-Smart-Ajmal-… فرمول ساخت عطرهاي معروف را خريداري نموده و آن را با هزينه ي بسيار كمتري توليد ميكنند و به بازار عرضه مينمايند ، اين عطرها كاملا قانوني ميشوند و بيشتر براي مصرف كشورهاي جهان سوم و اشخاصي كه قدرت خريد عطر ارجينال را ندارند روانه ي بازار ميشوند. ما با اين دسته مشكلي نداريم چرا كه اصولا اين كمپانيها به دنبال تقلب نيستند و نام خود را هم بر روي جعبه و هم بر روي شيشه درج مينمايند و به راحتي قابل تشخيص ميباشند.مثلا عطر اجمل سكريفايس كه يك كپي از عطر آلين ميباشد و ميان خانمهاي ايراني طرفدارهاي زيادي دارد يا عطر ريو آوايتوس كه يك كپي از اونتوس اصل است.

نحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينال

نحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينال

نحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينال

نحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينال

نحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينال

نحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينال

دسته ي دوم: عطرهايي هستند كه تقلبي ميباشند ولي به راحتي قابل تشخيصند.

با چند روش ساده تقلبي بودن اين عطرها محرز ميشود:

۱)حروف درج شده بر روي شيشه و جعبه ي اين عطرها معمولا برجسته نيست و با كمي دقت تفاوت بين فونت ها قابل تشخيص است.

۲) درب شيشه ي اين عطرها كيفيت بسيار پاييني دارد و معمولا پلاستيكي ميباسد و اگر ناخن خود را بر روي آن بكشيد رنگ آن ميريزد.

۳)شيشه اين عطرها كيفيت و شفافيت عطر اصل را ندارند و اگر آنها را در نور نگاه كنيد به راحتي رگه هاي آن قابل مشاهده است( البته اين امر منوط به اين است كه شما حداقل ۱۰ عطر اصل را در نور مشاهده كرده باشيد و آنجاست كه تفاوت را احساس خواهيد كرد)

۴) اخيرا بر روي موبايلها نرم افزاري نصب ميشود به نام Scanner ، كه از طريق اينترنت كار ميكند، اين نرم افزار باركد عطرها را اسكن نموده و پس ار اندكي جستجو نام عطر، نام كمپاني و مشخصات عطر مورد نظر را به شما نمايش ميدهد و شما ميتوانيد از صحت باركد آن اطمينان پيدا كنيد.

۵)بوي الكل: معمئلا اين عطرها بوي الكل ميدهند، بزرگترين و بدترين عيب يك كمپاني عطر سازي اين است كه از عطر آن كمپاني بوي الكل استشمام شود و اين يك ننگ بزرگ ميباشد، پس هرگاه از بوي الكل استشمام كرديد در تقلبي بودن آن شك نكنيد.

نكته: نگران فاسد بودن عطرها نباشيد اولا كه عطرها بين ۵ تا ۱۲ سال تاريخ انقضا دارند ثانيا عطرهاي فاسد دو رنگ ميشوند و روي عطرها لايه اي روغن نقش ميبندد.

نحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينالنحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينالنحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينالنحوه تشخيص عطر تقلبي از اصلي و اورجينال

دسته ي سوم: عطرهايي كه تقلبي هستند و به راحتي قابل تشخيص نميباشند.

مهمترين رقيب ما در تشخيص عطرهاي تقلبي از عطر اصل ، عطرهاي اين دسته ميباشند چرا كه اين عطرها به صورت بسيار حرفه اي و ماهرانه توليد ميشوند و در برخي از موارد هيچ يك از روشهاي بالا كمكي به ما نميكند پس چگونه از خريد خود مطمئن باشيم؟

۱-هميشه هنگام خريد ادكلن اصل به جعبه ادكلن بايد دقت كنيد كه از لحاظ رنگ ، كيفيت چاپ و مشخصات ظاهري كيفيت يك جعبه اورجينال را داشته باشد چرا كه جعبه هاي ادكلن هاي تقلبي از مواد نامرغوب توليد مي شوند.

۲-دقت كنيد كه اسپل يا هجاي نام ادكلن دقيق و بدون پس و پيش بر روي جعبه چاپ شده باشد شايد برايتان عجيب باشد اما گاهي شركت هاي توليد كننده ادكلن هاي تقلبي با پس و پيش كردن يكي دو حرف از نام ادكلن ،ادعاي اصل بودن ادكلن هاي خود را دارند و يا در مواردي مشاهده شده كه روي ادكلن هاي تقلبي غلط املايي وجود داشته كه اين اشتباه در يك شركت برند و معتبر عطر و ادكلن هرگز به چشم نمي خورد.

۳-بر روي جعبه بدنبال اعداد و يا كد هاي چاپ شده به عنوان سريال نامبر يا كد شيشه و جعبه ادكلن باشيد كه معمولا اكثر برندهاي معتبر به غير از برخي ادكلنهاي سلطنتي يا دست ساز داراي اين كد مي باشند. بايد بدانيد كه بچ كد حك شده روي شيشه و جعبه ادكلن اورجينال بايد تطابق داشته باشند

۴-به وزن، ضخامت، شفافيت و كيفيت شيشه و بدنه ادكلن نيز دقت كنيد زيرا در ادكلن هاي تقلبي وجود حباب در شيشه و يا رنگ با كيفيت پايين مشهود است و ادكلن هاي اورجينال از شيشه هاي كريستال كه اغلب سنگين و از شفافيت خاصي برخوردارند استفاده مي كنند. همچنين توجه داشته باشيد كه بر روي برخي ادكلن هاي اورجينال روكش هاي فلزي ، سنگ هاي زينتي و آويزهاي خاص قرار مي گيرد و يا اينكه شيشه اورجينال داخل يك بدنه فلزي جاي مي گيرد ، در صورتي كه در نمونه هاي تقلبي اين مدل از ادكلن ها روكش پلاستيكي ، سنگ ها از جنس پلاستيك فشرده و آويزهاي بي كيفيت و نامرغوب مي باشند.

۵-درب عطر را نيز از لحاظ جنس، رنگ، شكل و كيفيت قالب ريزي با دقت بررسي نماييد. چرا كه در برخي از ادكلن ها درب ها بسيار سنگين و يا با طراحي خاصي توليد شده اند. براي مثال: درب ادكلن كوكو مادمازل شركت شنل بسيار سنگين و از جنس شيشه كريستال چند لايه است اما درب ادكلن تقلبي آن بسيار سبك و از جنس پلاستيك با قالب ريزي بسيار ضعيف مي باشد.

۶-چك كردن پمپ يا والف هم يكي ديگر از روش هاي تشخيص ادكلن اصل از تقلبي است. در ادكلن هاي اورجينال از سه مدل پمپ استفاده مي شود:

الف) پمپ هاي فلزي به دليل داشتن بدنه فلزي محكم در هنگام پرچ شدن فشار بسياري به گلوگاه شيشه ادكلن وارد مي كنند و با توجه به كيفيت بالاي شيشه ادكلن هاي اورجينال اين گونه پمپ ها تنها در محصولات اصلي يا اورجينال مورد استفاده قرار مي گيرند.

نكته: پمپ هاي از جنس آلومينيوم تنها در محصولات تقلبي و اكثر محصولات درجه دوم  مورد استفاده قرار مي گيرند كه قيمت و كيفيت بسيار پاييني دارند.

ب) پمپ هاي فلزي با سه مخزن ريز خروجي عطر كه توسط شركت هاي اصلي يا اورجينال و برخي شركت هاي درجه دوم يا همان شركتي مورد استفاده قرار مي گيرند و به دليل قيمت بالاتر نسبت به پمپ هاي آلومينيومي در محصولات تقلبي ديده نشده اند.

ج) پمپ هاي كاملا پلاستيكي به دليل قيمت بيشتر و دقت بسيار بالا در طراحي جهت پيشگيري از نشت مواد داخل شيشه ادكلن فقط در شركت هاي اورجينال مورد استفاده قرار مي گيرند. شركت هايي از قبيل: تام فورد ، ديور ، ايف سن لورن ، كلوين كلين ، لاگوست ، دولچه & گابانا و برخي برند هاي دست ساز از اين گونه پمپ ها استفاده مي نمايند.

۷-خريد نكردن از دست فروش ها ، زيرا اجناس اينگونه فروشندگان اعتبار و كيفيت مناسبي ندارد و بيشتر ادكلن هاي تقلبي و پرشده توسط اينگونه افراد بفروش مي رسد.

نكته: شيشه ادكلن هاي اصلي  پس از بازيافت به صورت دستي پر مي شوند و بيشتر بدون داشتن جعبه ادكلن مجدد در چرخه فروش قرار مي گيرند. و با توجه به عدم رعايت رنگ اصلي ادكلن ، گرد هوا به دليل نداشتن فيلتر ، بوي متفاوت از رايحه اصلي ، شيشه و بدنه هاي كهنه قابل تشخيص هستند.

۸-در نهايت خريد عطر و ادكلن اصل از فروشگاههاي معتبر و سرشناسي كه بصورت فيزيكي و يا مجازي در حوزه عطر و ادكلن مشغول فعاليت هستند و از اعتبار بالايي برخوردارند و در قبال اجناس خود به مشتري پاسخگو مي باشند.

۹-اگر عطر مورد نظر را قبلا داشته ايد و استفاده كرده ايد كار ساده تري داريد چرا كه با تست كردن آن و كمي دقت ميتوانيد تفاوت را تشخيص دهيد.

۱۰- در پايان شما ميتونيد به سايت چك فرش مراجعه كنيد برند محصول خود را پيدا كنيد و بچ كد درج شده روي محصول را وارد كرده و از صحت و سال ساخت آن مطلع شويد. با اين كار تقريبا شما مطمين ميشويد كه جنس شما اصلي است.!!!!! اين هم فوت آخر بود كه به شما ياد دادم.

checkfresh.com

لينك هاي مفيد:

خريد عطر اصل

خريد ادكلن اصل

خريد ادكلن اصل

خريد ادكلن اورجينال

خريد ادكلن اورجينال

خريد عطر اورجينال


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۳:۴۸ ] [ عطر بازار ]

دلبستگي به فرهنگ و هنر به يادگار مانده از گردش قرن ها؛ عطش سيري ناپذير شناحت و يادگيري هرچه بيشتر در زمينه هاي مختلف هنري؛”توفيق جَبان” را از سنين كودكي شيفته ي هنرهاي تجسمي نمود.وي با انگيزه و عشق بسيار به تحقيق و يادگيري در زمينه ي مجسمه سازي،معماري و نقاشي پرداخت و در اين بين تجاربي در زمينه ي مد و طراحي لباس كسب نمود.

اما دلبستگي عميق وي به هنرهاي زيبا و ايده هاي مختلف و رؤياهاي بزرگي كه در ارائه ي آثار مفهومي فاخر داشت؛وي را بسوي نقاشي و مجسمه سازي ميكشاند. وي علاقه ي بسياري به كند و كاو در فرهنگ هاي مختلف و به اشتراك گذاشتن احساسات و الهامات دريافت شده از اين كاوش ها با سايرين داشت و تجربيات مختلف را در قالب طرح و رنگ بيان مي نمود.با اين حال هنوز هم خلاء عنصري كه بيان احساسات حاصل از اين مكاشفات را تكميل نمايد حس مي شد و اين نقيصه او را به يادگيري و تحقيق بيشتر واداشت.

عطر ادكلن الكساندر جي - Alexandre J

عطر ادكلن الكساندر جي – Alexandre J

نتيجه ي اين كنكاش ها و تحقيقات؛هدايت شدن توفيق به سوي جهان اسرار آميز و بزرگ عطر بود. اين موضوع زمينه ساز تأسيس خانه يAlexandre Jدر سال ۲۰۱۰ شد كه توسط توفيق مديريت مي شد. كارگرداني و ارائه ي طرح ها و ايده ها بر عهده ي خود او بود و به منظور بالا بردن كيفيت عطر ها و محصولات ارائه شده؛”استوديوي هنرمندان” را راه اندازي نمود.

اوسنت سفيد-مشكي-صورتي-the-oscent

اوسنت سفيد-مشكي-صورتي-the-oscent

پس از شكل گيري اين مقدمات و مشخص شدن اهداف كلان؛ توليد و عرضه ي نخستين عطر ها آغاز شد.در سال ۲۰۱۲ دو مجموعه تحت عنوان “اُ سِنت” و “كالكتِر” معرفي شدند.هر دو مجموعه از داستان ها و افسانه هاي بزرگ الهام گرفته بودند و روايحي خاص و با كيفيت را ارائه مي دادند كه با بطري هاي خوش ساخت و لوكس در كنار بسته بندي هاي ارزشمند؛توجه علاقمندان عطر را به خود جلب نمود و استقبال خوبي از اين آثار تازه وارد و خوش ساخت به عمل آمد.

اُ سِنت” سه گانه اي متشكل از عطرهايي بنام “اُ سِنت وايت” (OSCENT WHITE) ،اُسِنت پينك”(OSCENT PINK) و “اُسِنت بلك”(OSCENT BLACK) بود كه ايده ي ساخت آنان از افسانه ي سنگ جادويي كه هر فلزي را به طلا تبديل مي كرد؛گرفته شده بود. “وايت” عطري يونيسكس بود كه با تركيبي از عنبر،وانيل و صمغ در كنار چوب توجه هر دو جنس را به خود جلب مي نمود. “پينك” عطري زنانه و اغواگر از تركيب آكوردهاي گل بو و ميوه اي است و در نقطه  مقابل عطر “بلك” قرار دارد كه با تركيب شرقي مردانه اي از مشك،تنباكو و صمغ ها ساخته شده.اين سه گانه كه مجموعه ي فاخري از روايح غني و باكيفيت در بطري هاي گرانبها بود؛موفقيت خانه را در پيمودن ادامه ي مسير تضمين نمود.

الكساندر جي كالكتور-alexandre-jا

لكساندر جي كالكتور-alexandre-j

اما ديگر مجموعه اي كه در اين سال توسط Alexandre J عرضه شد “كالكتِر” نام داشت كه الكساندر جي آنرا بعنوان خاطرات سفرهاي بويايي خود معرفي كرده و نگاه ويژه اي به آن دارد.شش عطر كه تلفيق صحراهاي شرق و معماري باروك فرانسه منشاء خلق آن هاست؛ با روايحي خاص و نا متعارف ارائه مي شوند كه در عين پيچش ها و اغواگري هاي خود؛خاطره اي از گنجينه ي بويايي هر مخاطب زنده مي نمودند.اين شش عطر؛معرفي كامل و قدرتمندي از برند به مشتريان عرضه كردند.”بلك مشكز” نمادي از مشك و كهرباي زيباست كه به نوت هاي ميوه اي و گل بو مي پيوندد.”گُلدن عود” (GOLDEN OUD) عطري شرقي از تركيب چوب و نوت هاي گرم و نامتعارف در وجهي حيواني و سركش است.درخشش رز در كنار نوت هاي مشكين و خوشمزه؛موفقيت خيره كننده اي براي “رز عود”(ROSE OUD) به ارمغان آورد.رايحه ي سرشار از عنبر،ادويه و صمغ “سيلور اُمبره”(SILVER OMBRE) طرفداران بسياري را مسحور خود نمود.”زِفير عود وانيل” عطر دلنشيني از تركيب وانيل لذيذ با نارگيل و عود است كه تركيب خاص و دلبرانه اش همچنان موجب موفقيت تجاري اين اثر است و در نهايت “مورنينگ مِسك”(MORNING MUSC) با تركيب جذاب ميوه ها و مشك؛ دوستداران روايح انرژي بخش را شيفته ي خود ساخت.

اين شروع موفق و مقتدرانه؛ مسئوليت طراحان و هنرمندان برند را سنگين تر از گذشته نمود. حالا كه الكساندر جي بعنوان خانه اي كه هم در ارائه ي روايح غني و متفاوت و هم در طراحي بطري ها و بسته بندي آثار بعنوان برندي صاحب سبك و ايده هاي خاص شناخته مي شود؛كوچكترين اهمال و سهل انگاري؛خسارت هاي جبران ناپذيري به همراه خواهد داشت.اين حساسيت ها موجب شد تا هنرمندان و طراحان خانه ساعت هاي بسياري را صرف تحقيق و فعاليت جهت بازگشتي موفق در سال ۲۰۱۳ نمايند و نتيجه ي اين زحمات؛فوق العاده بود!

الكساندر جي لگسي-Alexandre J. Legacy

الكساندر جي لگسي-Alexandre J. Legacy

سال ۲۰۱۳ دو عطر زنانه ي بسيار موفق و زيبا تحت عنوان “فاوبورگ”(FAUBOURG) و “اس تي اُنه”(ST HONORE) از بازگشت قدرتمند الكساندر جي خبر مي دادند.زيبايي هاي جادويي پاريس؛الهام بخش ساخت هر دو عطر بود .رايحه ي غني رز و آكورد ادويه اي قدرتمند فاوبورگ و تركيب شگفت انگيز مركبات با وانيل و كومارين در اس تي اُنه؛طرفداران عطر هاي زنانه را شيفته ي خود ساخت و شيشه هاي كريستالي خوش نقش و متفاوت اين دو عطر بر زيبايي هاي مجموعه افزود.اما اتفاق ويژه ي اين سال كه موفقيت بزرگي را براي خانه در پي داشت؛معرفي سه گانه ي “لِگِسي” (LEGACY) بود.سه عطر اين مجموعه با نام هاي “وايت”،”بلك” و “وايت بلك” با الهام از صدف و در بطري هاي چشم نواز و ارزشمند عرضه شدند كه نتيجه ي بيش از دويست ساعت كار هنرمندان برند بود.”وايت” عطري زنانه و پيچيده از تركيب نوت هاي گل بو،مركبات و پچولي بود.”بلك” شخصيتي قدرتمند از ادويه ها و چوب ها داشت و “وايت بلك” در لطافت آكورد پودري شيرين با همراهي چوب ها و ميوه ها جريان مي يافت.

عطر ادكلن الكساندر جي ل رويال - Alexandre J Le Royal

عطر ادكلن الكساندر جي ل رويال – Alexandre J Le Royal

سير صعودي برند در سال ۲۰۱۴ نيز ادامه داشت و خانه دو مجموعه ي جديد در كنار يك عطر مستقل؛به بازار فرستاد.عطر مردانه ي “لِ رويال” (LE ROYAL) كه تركيبي قدرتمند و آرامش بخش از مجاورت نتهاي مركباتي و ادويه اي در كنار چوب ها دارد؛فروشي خيره كننده داشت و به يكي از محبوب ترين عطر هاي سال تبديل شد.مجموعه ي “وِسترن لِدر” (WESTERN LEATHER) با دو عطر زنانه و مردانه به نام هاي “وايت” و “بلك”،تفسير جديد و شكوهمندي از آكورد چرمي ارائه كرد كه توجه بسياري از طرفداران عطرهاي چرمي را به خود جلب نمود.اما محصول ويژه ي اين سال برند؛مجموعه ي “آلتيمِيت كالكشن” بود.مجموعه اي متشكل از سه عطر به نام هاي “هِوِن”،”ليولي”(LIYOLI) و “پيور آرت”(PURE ART).هر سه عطر با استفاده از روغن ها و اسانس هاي كمياب و بسيار ارزشمند ساخته شده اند و با الهام از افسانه ها،معماري هاي با شكوه و سفرهاي خاص و منحصر بفرد؛ روايحي جادويي و ناب تقديم مي كنند.به رسم معمول توجه ويژه اي به طراحي شيشه ي آثار شده؛اما اين بار اين روايح ارزنده در بطري هاي كريستالي گرانبهايي كه مزين به مرواريد و جواهرات هستند و هر يك از مينا كاري چشم نوازي بهره مي برند؛عرضه ميشوند.كريستال هاي بسيار نفيس “اِسواروفسكي” كه در نهايت ظرافت و هنرمندي ساخته شده اند به همراه روايح ارزشمندي كه در خود دارند؛مجموعه اي مجلل و اشرافي را تشكيل مي دهند.

پس از موفقيت هاي پر هياهوي سال ۲۰۱۴؛الكساندر جي در سال هاي اخير فعاليت هاي خود را به مجموعه ي “كالكتِر” محدود نمود.سال ۲۰۱۵ با عطر زنانه ي پودري و ميوه اي “آيريس ويولت” و عطر چوبي و ادويه اي “آرژنتيك” به پايان رسيد.همچنين در سال ۲۰۱۶ عطر پر سر و صداي “ماندارين سلطان” عرضه شد كه علي رغم همكاري با عطار مشهور “اميلي بورژوا”؛مورد انتقاد واقع شد.

پس از چهار سال فعاليت موفقيت آميز؛الكساندر جي امروزه در زمره ي طراحان نيشي قرار گرفته كه علاقمندان؛پيگير فعاليت ها و آثار آن مي باشند و به اعتقاد بسياري؛دو سال سكوت و كم كاري اين خانه؛آرامش قبل از طوفان است و بزودي با معرفي آثار فاخر و هنري خود؛بازگشتي با شكوه خواهد داشت.طراحان اين خانه معتقدند كه جهان بي عطر و رايحه؛زيبايي ها و پويايي خود را از دست خواهد داد و به جهاني بي حاصل و پوچ تبديل مي شود.از اينرو همواره در پي الهام گيري و ايده برداري از پديده هاي مختلف و رخداد هاي متنوع؛به اقصي نقاط جهان سفر نموده و تركيبي از تاريخ،فرم هاي هنري و فرهنگ هاي گوناگون را در قالب روايحي عميق و پيچيده و در پوششي هنرمندانه و ارزنده؛به نمايش مي گذارند.الكساندر جي اعتقاد دارد كه بدون استفاده از شيشه هاي با كيفيت و عدم بكارگيري طرح هاي هنري و خلاقانه در ساخت بطري عطرها؛از زيبايي و اثر گذاري رايحه كاسته خواهد شد و اين امر نا ديده گرفتن حقوق مخاطبان است.از اينرو همزمان با ساخت روايح بديع و پيچيده؛وقت زيادي صرف طراحي بطري و بسته بندي آثار مي شود.اين ديدگاه ارزشمند منتج به عرضه ي آثار هنري قابل تقديري شده كه امروزه خانه ي الكساندر جي را در كنار بزرگان عطر سازي نيش قرار داده و با هموار كردن مسير موفقيت آن؛طراحان و مديران برند را به جستجو هاي بيشتر و رويارويي با چالش هاي بزرگتر ترغيب مي نمايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۱:۱۹ ] [ عطر بازار ]

هرمس خداي خرد در اساطير يونان باستان

هرمس از خدايان يوناني است كه معادل مركوري اساطير رومي پنداشته مي شود. او فرزند زئوس و مايا بود. هرمس را سريعترين خدايان ميدانستند و در جهان كسي همپاي او در سرعت نبود. بر كفش هاي او بالهايي را تصوير مي كردند كه نمادي از سرعت بالاي او بود. هرمس ايلچي و پيام رسان زئوس شمرده مي شد.  در كتاب دانشنامه اساطير يونان و روم در خصوص هرمس آمده است:

«روميان او را با مركوريوس يكي دانسته اند. هرمس در اصل، خدايي پيش هلني است كه در سنگ ها يا هرما به سر ميبرد، سنگ هايي كه چوپانان بر سر راه ييلاقات به عنوان علامت مي گذارند.

تصويري از هرمس خداي خرد !!!

تصويري از هرمس خداي خرد !!!

رايج ترين نمادش در روزگار باستان عبارت از ستوني در دشت، با آلت نرينه برهنه بود و گاهي سر ريشدار روي آن بود و در كناره هاي گذرگاه ها يا درگاه ها قرار داشت. او پشتيبان انسان در برابر جانوران وحشي و راهنماي مسافران و ميانجي ميان دو گروه جدا از هم و يا ستيزنده شد. او را با خدايي در كرت مينويي، يكي مي انگارند كه پسر و عاشق ايزد بانوي بزرگ و خداي باروري بود.

تيري هرمس، بنيانگذار هرمس در آغاز قرن ۱۹

تيري هرمس در كرفلد (آلمان) به دنيا آمد، او پسر يك مرد فرانسوي و يك زن آلماني بود.  خانواده او در سال ۱۸۲۸ به فرانسه نقل مكان كردند. در سال ۱۸۳۷ ، تيري هرمس  ( ۱۸۰۱-۱۸۷۸ ) هرمس در  كارگاه آموزشي بزرگان  پاريس براي كسب مهارت تعليم ديد و همچنين او بهترين جايزه را در كلاس خود در سال ۱۸۵۵ و مدال كلاس اول را در سال ۱۸۶۷ در Universelles نمايشگاه در پاريس را از آن خود مي كند.

thierry-hermes_تيري هرمس موسس برند هرمسthierry-hermes_

تيري هرمس موسس برند هرمس

برند هرمس يك برند لوكس فرانسوي هست در سال ۱۸۳۷ توسط هرمس وقتي تنها ۳۶ سال (فقط ۳۶ سال، كم كم داشت دير مي شد) برند خودش را پايه گذاري كرد و اولش وسايل مربوط به قفل اسب در كالسكه رو توليد كرد كه براي همين هم تو لوگو از كالسكه استفاده شدكه در سال ۱۸۳۷ شروع به كار كرده. اين شركت بيشتر در زمينه چرم، اكسسوري، پوشش هاي خانه، لوازم آرايشي و جواهرات و ساعت ها تخصص داره. اين شركت در دهه ۱۹۵۰ لوگوي كالسكه معروف خودش را به نام خود ثبت كرد.

يكي از اولين فروشگاههاي هرمس

يكي از اولين فروشگاههاي هرمس

بعد اينكه دو نسل اين برند دست به دست فرزندان تيري شد، بالاخره در سال ۱۹۱۴ يكي از نوادگان او تونست اجازه استفاده از زيپ رو بخره و همين پايه توليد محصولات چرمي پوشيدني اين كمپاني هم بود.

در سال ۱۹۱۸ اولين پوشش گلف خودش رو توليد كرد و در دهه ۱۹۲۰ تونست كيف دسي توليد كنه.

دهه ۱۹۳۰ رو ميشه دهه شكوفايي اين برند دونست چون بالاخره صاحباش رضايت دادند كه از موضوعات متفرقه ديگه خارج بشن و مثل بچه آدم روي توليد پوشاك و جواهر آلات تمركز كنند.در همين دهه اونها خودشون رو وارد بازار آمريكا كردند و تو فرانسه هم پاي خودشون رو با  ساخت چند مركز خريد مختلف، محكم تر كردن.

اين برند در اواسط همين دهه ساعت ساز سوئيسي جنوا رو هم به خدمت گرفت تا اولين ساعت هاي خودش رو درست كنه.

ساعت هرمس-hermes-slim-hero

ساعت هرمس-hermes-slim-hero

اين شركت هميشه موفق هم نبود و در دهه ۱۹۷۰ تقريبا نابود شد و بيشتر به اين دليل بود كه فقط از چرم طبيعي استفاده مي كرد و اجناسش گرون بود.

مدير وقت شركت در زندگينامه خودش نوشت كه در اون دوران شب ها براي مردم تاسف مي خورده كه چرا اجناس طبيعي و با كيفيت رو نمي خرن و پارچه و چرم مصنوعي مي خرن (كه البته بيشتر به حال خودش تاسف مي خورده كه چرا جنساش نمي فروشه چون وقتي تنها چند سال بعد مردم دوباره به چرم طبيعي رو آوردند به حال مردم غبطه نخورد و فقط با پولش حال كرد)

در سال ۱۹۵۱ اين برند، عطري براي مردان و زنان به نام Eau D`Hermes  را توسط  Edmond Roudnitska  (ادموند رئودنيتسكا) توليد كرد، كه ميتوان گفت از بهترين و خوشبوترين رايحه در دنياي عطر است.

عطر ادكلن او د هرمس-Eau D`Hermes

عطر ادكلن او د هرمس-Eau D`Hermes

سال ۲۰۰۴ با ورود Jean-Claude Ellena (جين كلود النا) به عنوان عطر فروش به شركت هرمس، يك مرحله سرنوشت ساز و استثنايي براي اين برند برتر ايجاد شد و توانست موفقيت‌هاي باشكوهي را از آن خود كند. در سال ۱۹۶۱ Jean-René Guerrand  پسر خوانده مايل هرمس باعث شد كه عطر Calèche توليد شود به عنوان يك شاهكار او را به يكي از عطرسازهاي بزرگ در توليد عطرهاي مدرن تبديل كرد. ۹ سال بعد علاوه بر اينكه او نويسنده quipage شد، اولين خانه عطر را هم براي مردان افتتاح كرد. در سال ۲۰۰۴ عطر ويژه‌اي به نام UN سازمان ملل توسط Jean-Claude Ellena توليد شد و پس از آن اين برند به عنوان عطر فروش انحصاري در خانه عطر برگزيده شد . برند Hermes در بازه زماني ۱۹۵۱ تا ۲۰۱۳ داراي ۶۶ عطر و ادكلن در كارنامه عطري خود است.  مستر نوز يا همان آقاي بيني (متخصص عطر) مشغول به كار در برند Hermes براي طراحي عطر هرمس عبارتند از:  :Maurice Roucel, Jean-Claude Ellena, Bernard Bourjois, Maurice Maurin, Francois Maurin, Jean-Louis Sieuzac, Guy Robert, FabricePellegrin, Jean Guichard, Ralf Schwieger, Nathalie Feisthauer, Edmond Roudnitska, Francoise Caron, Olivia Giacobetti, Akiko Kamei and Gilles

در حال حاضر محصولات عطري اين برند در ميان ايرانيان بسيار پرطرفدار است و از پرفروش ترين آنها ميتوان به تق هرمس براي آقايان و مارويليس هرمس براي بانوان نام برد.

فروشگاه هرمس در هنگ كنك با انبوه جمعيت مقابل آن

فروشگاه هرمس در هنگ كنك با انبوه جمعيت مقابل آن

در سال ۲۰۱۵ به‌عنوان سومين برند برتر جهان در زمينه فشن و لباس انتخاب و نامش به فهرست ترينهاي سال ۲۰۱۵ اضافه شد. اين شركت اين روزها، بيشتر برروي توليد لوازم چرم، طرح‌هاي جديد پوشاك، عطر و ادكلن، اجناس لوكس و لباس‌هاي روزمره متمركز است. اين شركت در حال حاضر بالغ بر ۱۲ هزار كارمند داره و سود آوري اين شركت هم حدود ۱۳۰۰ ميليارد يورو برآورد شده.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۷:۱۵ ] [ عطر بازار ]

ورزشكاران در رشته هاي مختلف اغلب توسط طرفداران شان مورد ستايش و تحسين فراوان قرار مي گيرند. به اين دليل است كه هرگاه ورزشكاري يك محصول يا برند تجاري را تاييد كند و به آن صحه گذارد، بسياري از طرفداران او به خريد آن محصولات خاص تمايل پيدا مي كنند تا از اين طريق به ورزشكار مورد علاقه شان منتسب شوند. از اين رهگذر بسياري از ورزشكاران به تاييد مارك هاي موجود مي پردازند يا اين كه حتي خودشان به اين منظور مستقيما وارد بازار كالاها مي شوند و يك برند جديد با نام خود تاسيس مي كنند. بسياري از آن ها با رايحه ي مورد علاقه ي شان در صنايع مد و زيبايي رسوخ مي كنند.

در زير ۵ تا از بهترين عطرهاي ورزشكاران ۲۰۱۶ آورده شده است.

عطر كريستيانو رونالدو لگاسي(Legacy by Cristiano Ronaldo)

عطر كريستيانو رونالدو لگاسي(Legacy by Cristiano Ronaldo)

۱-ادكلن كريستيانو رونالدو لگاسي(Legacy by Cristiano Ronaldo)

اين بهترين عطر ورزشكاران ۲۰۱۶ است. اگر شما مي خواهيد ويژگي هاي كلاسيك كاريزما و مردانگي مدرن را به تصوير بكشيد، عطر لگاسي براي شما مناسب است. اين عطر بوي دلپذير و مجللي دارد و به همراه با نت هاي عجيب و غريب مي آيد. اين عطر خوشبو با تركيب پرطراوتي از دارچين، ترنج، اسطوخدوس و سيب سبز آغاز مي شود. به دنبال آن بوي لوكس سدر، ريشه ي زنبق زرد، بنفشه و گل صدتوماني كه به همراه تن معطري از رزماري و مريم گلي مي آيند پخش مي شود. همچنين به عنوان يك نت پاياني غني رايحه هاي خس خس دودي، نعناع هندي و كهربا از آن به جا مي ماند. همه ي اين رايحه ها باهمديگر مخلوط مي شوند و يك عطر فوق العاده خاص و مرموز ايجاد مي كنند. اين عطر را مي توان در هر مناسبتي استفاده كرد.

ادكلن مردانه ي ديود بكام اينتيتلي(Intimately Beckham for Men by David Beckham)

ادكلن مردانه ي ديود بكام اينتيتلي(Intimately Beckham for Men by David Beckham)

۲-ادكلن مردانه ي ديود بكام اينتيتلي(Intimately Beckham for Men by David Beckham)

شامل جشن استعداد و اعتماد به نفس مردانگي است. اين ادكلن مورد علاقه ي ديويد بكام است كه اعتماد به نفس را بالا مي برد در حالي كه به شما احساس طراوات و شادابي را ارزاني مي دارد.

اين عطر با رايحه هاي هل، ترنج، گريپ فروت، جوز هندي و همچنين ميوه ي ستاره اي آغاز مي شود. نت پاياني آن نيز شامل كهربا، نعناع هندي و چوب صندل مي باشد. اين عطر به عنوان يكي از عطرهايي با ماندگاري بالا شناخته شده است و نسبت به پولي كه مي پردازيد ارزش بيشتري دارد. در حال حاضر اين بهترين عطر ادكلن ديويد بكام موجود در بازار است.

ادكلن مردانه ي آل امريكن استتسون(All American Stetson Cologn)

ادكلن مردانه ي آل امريكن استتسون(All American Stetson Cologn)

۳-ادكلن مردانه ي آل امريكن استتسون(All American Stetson Cologn)

اين عطر توسط بازيكن آمريكايي خط حمله ي فوتبال به نام Tom Brady توصيه شده است. عطر آل امريكن استتسون مدرن و پرطراوت است، رايحه ي چوبي آروماتيك دارد و براي استفاده در هر موقعيتي مناسب است. تركيب و فرمولاسيون اين عطر توسط عطرسازي برجسته به نام Harry Fremont صورت گرفته است كه آن را براي مردان ورزشكار و پرجنب و جوش اختصاص داده است.

نت هاي آن عبارتند از زنجبيل، جير سياه، مشك، سدر، آب سرخس تازه و برگ هاي سدر.

گذشته از آن، اين عطر در يك بطري ظريف آبي رنگ مي آيد كه اسپري كردن آن آسان است.

ادكلن مردانه ي مايكل جردن(Michael Jordan)

ادكلن مردانه ي مايكل جردن(Michael Jordan)

۴-ادكلن مردانه ي مايكل جردن(Michael Jordan)

اين عطر توسط مايكل جردن تاييد شده است. رايحه ي تازه و ورزشي آن به شما احساس تازگي و طراوت را منتقل كند. اين عطر تركيبي منحصربه فرد از نت هايي است كه به منظور ايجاد بهترين اثر به كار رفته اند. نت آغازي آن شامل ليمو، گريپ فروت، سرو و برگ سدر مي باشد. در ميان نت هاي مياني آن بوي صنوبر، اسطوخدوس، گل شمعداني، مريم گلي، جوز، سروكوهي، جير، گشنيز، بخور، برگ هاي ميخك، چاي سبز و هل را را پيدا مي كنيد. نت پاياني آن نيز شامل چوب صندل، مشك، نعناع هندي، آب زردآلو و چوب بلسان بنفش مي باشد.

ادكلن مردانه ي مايكل جردن(Michael Jordan)

ادكلن مردانه ي مايكل جردن(Michael Jordan)

اين محصول بسته بندي جالبي دارد و بطري آن ظريف و جذاب است كه با تزئينات مشكي رنگ مزين گرديده است. اين بهترين عطر مايكل جردن در بازار امروز است.

عطر ادكلن مردانه ي تي اچ بلد تامي هيلفيگر(TH Bold fragrance by Tommy Hilfiger by Nadal)

عطر ادكلن مردانه ي تي اچ بلد تامي هيلفيگر(TH Bold fragrance by Tommy Hilfiger by Nadal)

۵-ادكلن مردانه ي  تي اچ بلد تامي هيلفيگر(TH Bold fragrance by Tommy Hilfiger by Nadal)

اين عطر توسط رافائل نادال(بازيكن حرفه اي مشهور تنيس) توصيه شده است. عطر تي اچ بلد(TH Bold) عطري قوي با رايحه ي ورزشي است كه براي مردان مدرني كه دوست دارند متمايز باشند طراحي شده است. اين عطر پرطراوت مردانه براي كساني كه بازي مي كنند تا ببرند ايده آل است. اين عطر با يك تركيب منحصربه فرد از رايحه ي ترد مركبات كه شامل پوملو، ترنج و نارنگي است آغاز مي شود. سپس به دنبال آن نت هاي گياهي ادويه اي هل و اسطوخدوس پخش مي شود. هنگامي كه زماني از اسپري آن بگذرد بوي ياس، شكوفه ي پرتقال متصاعد مي شود كه به طور خاصي با نت هاي چوبي تعادل برقرار مي كنند. اين محصول همچنين حاوي نت هاي مردانه ي قدرتمندي چون خس خس، چوب صندل و سدر مي باشد و به گونه اي تركيب مي شوند كه احساسات را تحريك مي كنند. اين عطر با كيفيت باعث مي شود مطمئن شويد در هر بازي شما بهترين هستيد.

اگر از طرفداران ورزش هستيد و طرفدار ورزشكاران خاصي هستيد و آن ها را بسيار گرامي مي دانيد، ليست بالا كه توسط عطر ليليوم شامل مواردي بود كه مي تواند شما را كمك كند محصولات مورد علاقه ي ورزشكاران تان را بخريد و از اين طريق با آن ها منتسب شويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۵:۱۵ ] [ عطر بازار ]

اين مقاله را به خاطر يكي از كاربران سايت آقاي سعيد وجداني مينوسم و اميدوارم راهنماي خوبي براي ايشان باشد و سعي ميكنم در مقالات بعدي انواع مشك رو معرفي كنم.

مشك طبيعي  -Musk -چيست؟

مشك ماده ايست بسيار معطر و گرانبها و كمياب و در عطرسازي و داروسازي به كار مي رود. اين ماده از آهوي مشك – با نام علمي Moschus Moschi Ferus – به دست مي آيد. آهوي مشك از آهوي معمولي كوچكتر است و شاخ ندارد. بدنش برنگ قهوه اي، دستها از پاها كوتاهتر و دو دندان نيش آن كج و از دهن برآمده است. اين نوع آهو در مناطقي همچون تبت، سيبري، شمال غرب چين و برخي مناطق مركزي آسيا نيز يافت ميشود. تنها در زمانهاي خاصي از سال، مثلا زمستانها ميتوان مشك را از بدن اين آهو به دست آورد. مشك كه در اصل به صورت مايع است، در زمستان جامد ميشود.

http://liliome.ir/wp-content/uploads/2017/01/moskushjorten.jpeg

آهوي مشك

بين ناف و تخمگاه آهوي نر غده اي است كه مشك ترشحات آن است مشك تازه برنگ قهوه اي مايل به سياه و به شكل لزج و خمير گونه ي روغني است در حالت خشك شده برنگ قهوه اي تيره و بشكل ساييده و لخته هاي شكننده در مي آيد. شكل كامل كيسه ي مشك(نافه ) گرد است و قطر آن به ۳ تا ۵ سانتيمتر و وزنش به حدود سي گرم مي رسد.

كيسه يا نافه مشك

كيسه يا نافه مشك

از مشك ( Musk ) به عنوان عطر استفاده مي‌شود. از ديگر كاربرد آن، ميتوان به عنوان داروي آرام بخش و يا براي كاهش سردرد و درمان سرما خوردگي و نيز براي تقويت قلب و معده و چشم نام برد. مشك در طول تاريخ بشريت از خوشبوترين و معروفترين عطرها به شمار ميرفته و امروزه نيز طرفداران خاص خود را دارد.مشك از كلمه‎‎ي عربي “مسك” نشات گرفته است. مشك يكي از معدود عطرهايي است كه منشا حيواني دارد.
آهوي مشك حيواني است رمنده و داراي بينايي و بويايي و شنوايي قوي. در جنگل هاي كوهستاني زيست مي كند و برگ درخت و علف وميوه ي وحشي مي خورد. معمولاً روز در نهانگاه مي خوابد و در صبحدم و غروب به گشت و چرا مي پردازد. در سرزمين چين سه نوع آهوي مشك موجود است. يكي بنام آهوي مشك اصلي، دوم آهوي مشكل اسبي و سوم آهوي مشك جنگلي.
آهوي مشك اسبي از همه بزرگتر است و آهوي مشك جنگلي ازهمه كوچكتر. آهوي مشك اصلي بيشتر در استان هاي شمال شرقي چين زندگي مي كند، آهوي مشك اسبي بيشتر در استان هاي شمال غربي و جنوب غربي، آهوي مشك جنگلي در استان هاي شمال غربي، جنوب غربي و شمالي و مركزي چين.
دولت چين براي حفاظت آهوي مشك و ساير حيوانات كمياب قانوني گذرانده تا مردم به آنها زيان نرسانند. كارشناسان هم موفق شده اند در پرورشگاه ها آهوي مشك را اهلي كنند.
چين از كهن ترين و مهمترين كشورهاي مشك خيز جهان به شمار مي آيد. نزديك به دو هزار سال پيش چيني ها از مشك در عطر گيري و داروسازي استفاده مي كردند. در «شن نونگ بن تسائو جينگ»(shennong Bencaojing)قديمترين كتاب دارونامه ي دنيا كه در سلسله هان (از سال ۲۰۶ قبل از ميلاد تا سال ۲۲۰ بعد از ميلاد )تأليف شده درباره ي مشك چنين آمده است : مشك طعم تند و گرم دارد. چيزهاي زيانمند و خواب پريشان را دفع مي كند. داروشناسان دوره هاي بعد اطلاعات بيشتري راجع به مشك بر آنچه در اين كتاب آمده افزوده اند. چنانكه امروز مردم به طور كامل و دقيق آن را مي شناسند. به غير از كتاب هاي پزشكي و داروسازي در كتاب هاي تاريخي و جغرافيائي و تذكره ها نيز گهگاه مطالبي درباره ي مشك نقل شده است.
پيشينيان در چين مشك را به سه گونه تقسيم كرده بودند. نخست آن كه در فصل بهار در نافه ي آهو (كيسه مشك ) انباشته شده. بر اثر درد و خارش ناشي از آن آهو باسم خود مشك را از كيسه دفع مي كند. بوي و تأثير اين قسم مشك بسيار قوي است و جايي كه افتاده باشد گياه پيرامون آن نمي رويد. اين بهترين نوع مشك به شمار مي رفت و قيمت آن با مرواريد برابر بود. دوم آن كه پس از شكار آهوي مشك، نافه رابريده جدا مي ساختند. اين قسم مشك نيز ممتاز است. سوم مشكي بود كه از اسپرز و جگر لاشه ي آهوي مرده به دست مي آوردند. اين ماده نيز بوي خوش مي داد و كاربرد داشت، ولي عطر و اثر آن كم بود. امروز در چين كارشناسان با روش ديگري مشك را به دست مي آورند. در پرورشگاه هر سال به هنگام پر شدن نافه آهوي نر از ماده مشك، متخصصان با قاشقك مخصوصي مشك را از كيسه در مي آورند. اين كار معمولاً هر سال يك تا دوبار در روزهاي خنك تابستان انجام مي شود و به آهوي مشك زياني نمي رسد.
گفته اند در باغ سلطنتي سلسله ي تانگ آهويي بنام آهوي مشك روان (مايع) پرورش داده مي شد. نافه ي اين آهو پر از آبي مي شد از مشك معمولي بوياتر. اگر قطره اي ازآن را در يك سطل آب مي ريختند و با آن رخت مي شستند، آن لباس تا وقتي هم كه فرسوده و كهنه مي شد باز سخت معطر و خوش رايحه بود ،اما بعدها از اين نوع آهوي مشك ذكري در ميان نيامده است.
در زمان قديم بخصوص در قرن سوم و چهارم ميلادي در ميان طبقه ي اشراف كاربرد مشك رايج بود. آنان در زندگي روزانه از چيزهاي مانند بالش، كيسه ي مشك آگين، مركب تحرير و بند جامه كه با مشك آغشته مي شد استفاده مي كردند.

مشك ختن و آهوي ختن در منابع ايراني

ختن در جنوب غربي استان سين جيانگ(سنجان )واقع است و از ديرباز به صدور يشم و توليدات ابريشمي معروف بوده است با آنكه در منابع ايراني امتياز ختن در داشتن آهوان مشكين و نافه ي ختن و صدور مشك از آنجاست و همين ارتباط مشك باختن موجب شهرت آن در دنياي قديم شده كه حافظ مي گويد:«مژدگاني بده اي خلوتي نافه گشاي/كه زصحراي ختن آهوي مشكين آمده جاي شگفتي است كه هيچ كتابي از منابع چيني به صدور مشك از ختن و مشك خيزي آنجا اشاره نشده است.

چون ختن از مهمترين شهرهاي جاده ابريشم بود، كالاهاي تجارتي معمولاً نخست در اين شهر جمع مي شد بعد به نواحي غربي مختلف صادر مي گرديد. وضع صدور مشك همينطور بود چون مشك بيشتر از راه ختن وارد ايران مي شد، ايرانيان آن را مشك ختن مي خواندند و كم كم گمان مي كردند كه ختن زيستگاه آهوي مشك است


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۳:۰۶ ] [ عطر بازار ]

همانطور كه گفتم من همسرم را ده سال پيش در نيويورك  براي يك مصاحبه شغلي ملاقات كردم. قبل از ساخت ادكلن، من براي طراحان لباسي چون «جيمي چو»،«سونيا رايكل» و «جان گاليانو» عطر توليد مي‌كردم. من يك شركت خيلي بزرگ با ششصد كارمند داشتم كه در آنجا كارهاي طراحي، ساخت و عرضه عطر را براي طراحان لباس انجام مي‌داديم. برندهايي مثل «ايجنت پُروكاتور»، «بالمن»، «تروساردي»، در مجموع ده برند اروپايي. يكي از اين طراحان، جان گاليانو، از من خواست كه كمپاني خودم رو در آمريكا افتتاح كنم. سيلوي همسرم آينده‌ام رو در مصاحبه شغلي آمريكا ملاقات كردم، مصاحبه بسيار موفقي بود و ما در طول مصاحبه انگليسي صحبت مي‌كرديم و من فكر مي‌كردم كه او آمريكايي است، اما در پايان مصاحبه به جاي«goodbye»از كلمه« au revoir»استفاده كرد. از او پرسيدم كه فرانسوي هستي؟ او با تعجب جواب داد معلومه كه فرانسوي‌ام!!، و خيلي خوشحال  به نظر نمي‌رسيد. با خودم فكر كردم كه ديگر هيچ‌وقت او را نخواهم ديد چون خيلي با عصبانيت به من نگاه مي‌كرد. اما خوشبختانه با من تماس گرفت و شغل پيشنهادي من را در كمپاني پذيرفت. ما حدود يك سال در كمپاني سابقم با يكديگر همكار بوديم. به دلايل متعددي تصميم گرفتم كه كمپاني را ترك كنم، چون كار كردن با طراحان لباس بسيار مشكل بود و من شغل فعلي‌ام را ترجيح مي‌دهم، چون براي خلق يك محصول كاملا آزاد هستم. وقتي به سيلوي گفتم كه قصد ترك شركت را دارم، او به من گفت كه نبايد اين كار را بكني اگر تو بروي من هم خواهم رفت. او به من گفت كه روياي من كار كردن براي تو نبود، بلكه رويايم اين است كه يك مزون پرفيوم داشته باشم. من به سيلوي گفتم كه فكر بسيار عالي اما مشكلي است، همانجا بمان تا من به نيويورك بيايم، چون كار من در فرانسه بود و سيلوي در نيويورك ساكن بود. در ديدار نيويورك او از ايده‌هايش برايم گفت، از اينكه مي‌خواهد ادكلني توليد كند كه بوي آن تمام روز ماندگار باشد. سيلوي به من گفت كه ادكلن را بسيار دوست دارد اما بوي آن ماندگار نيست، و اينكه به پرفيوم علاقه‌اي ندارد چون بوي آن كمي زنانه و بسيار شديد است. همانجا بود كه به او گفتم تو بايد با من ازدواج كني. او گفت، شايد، من اصلا انتظار چنين برخوردي را نداشتم و از همان روزها بود كه ما آتليه كلون را تاسيس كرديم. اسم آتليه را انتخاب كرديم، چون آتليه يك ورك شاپ است و كارها ماشيني نيست و كار دست است و عشق و علاقه واقعي وجود دارد. تمام چيزي كه در آتليه كلون خلق مي‌كنيم حاصل همين عشق و علاقه است و تمام تصميم‌گيري‌ها درباره عطر، طراحي جديد و حتي عكس‌برداري از آن حاصل فكر دو نفره است.

برند عطر ادكلن آتليه كلون در ايران با امين حيايي و نيلوفر خوشخلق

برند عطر ادكلن آتليه كلون در ايران با امين حيايي و نيلوفر خوشخلق

محصولات شما در سايت اينترنتي و فروشگاه‌هاي «سفورا» هم به فروش مي‌رسد،شايد بدانيد كه سفورا قرار است به زودي به ايران هم بيايد، آيا محصولات خود را از اين طريق عرضه مي‌كنيد؟ كمي در رابطه نحوه عرضه محصولات خود بيشتر توضيح بدهيد.
بله. «سفورا» گروهي است كه در فرانسه تشكيل شد اما سير صعودي تكامل آن در ايالات متحده رخ داد. آنها در آمريكا به بزرگ‌ترين و پيشگام خرده‌فروشي محصولات آرايشي براي خانم‌هاي جوان با قوميت‌ها و نژادهاي مختلف تبديل شدند. آنها اولين فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي هستند كه يك طيف بين‌المللي را پوشش مي‌دهند و من به اين ديدگاه علاقه‌مند هستم. ما سه سال پيش فعاليت مشترك خود را با سفورا آغاز كرديم و امروزه يكي از برندهاي برتر آنها در زمينه عطر لوكس هستيم. ما از اين طريق به مشتريان ايالات متحده خود كه به محصولات طراحان لباس چون گوچي و دولچه و گابانا علاقه‌مند و عادت كرده بودند نشان داديم كه عطرسازي يك هنر است. و لزومي ندارد كه شما عطر خود را از يك طراح لباس كه براي آنها عطر سازي يك تجارت ثانويه است تهيه كنيد. در بسياري مواقع عطرسازي براي برندهاي لباس حتي اولويت دوم هم نيست و واقعا بي اهميت است. اما فعاليت ما تنها توليد عطر است، اين تمام كاري است كه ما انجام مي‌دهيم با شور و علاقه و بهترين مواد، در بسيار ي موارد خلق يك رايحه سه تا پنج سال زمان مي‌برد و اين زيبايي عطرسازي است و اصلا به نام يك برند لباس احتياجي ندارد. ما از طريق سفورا محصولات خود را در پانزده كشور جهان عرضه مي‌كنيم و قصد ما آموزش و شناساندن زيبايي عطر به سراسر جهان بدون استفاده از نام‌هاي دنياي فشن است و چون شما در «مدآنلاين» در رابطه با دنياي مد و لباس مي‌نويسد براي من اهميت داشت كه تفاوت‌ها را مشخص كنم.  اين موضوع كه چرا برندهاي لباس عطر توليد مي‌كنند واقعا براي من روشن نيست، اينكه آيا به توليد عطر علاقه دارند يا جنبه تبليغاتي و پول دارد براي من روشن نيست، فكر مي‌كنم كه انگيزه درستي پشت اين موضوع نيست. مثل اين است كه شما يك برند نوشيدني گوچي داشته باشيد كه كاملا مضحك است، اين موضوع براي عطر در دنياي پوشاك رخ داده است چرا؟ چون افرادي مثل آقاي ايو سن لورن يا آقاي ديور ايده خلق عطر را در سر داشتند و از اين راه به موفقيت رسيدند. ما با محصول خود مي‌خواهيم به دنيا بگوييم كه عطرهايي زيبايي وجود دارد كه كار طراحان لباس نيست و حتي بهتر از آنهاست چون با عشق واقعي خلق شده است. آتليه كلون يك مزون پرفيوم است كه تنها با عشق واقعي به عطرسازي رايحه خلق مي‌كند. محبوبيت مزون‌هاي تخصصي پرفيوم دوباره افزايش پيدا كرده است، برندهايي تخصصي نظير «كريد» يا «گرلن»و ما كه يك مزون پرفيوم جديد هستيم كه همين راه را ادامه مي‌دهيم.

نگاه شما به عطر و عطرسازي خيلي شخصي است و دوست داريد كه اين شخصي بودن را با مشتريان نيز به اشتراك بگذاريد. درباره سرويس جديد «آتليه كولن» صحبت كنيد.
قبل از پاسخ به سوال شما بايد بگويم خوشحالم كه در وضعي با هم گفت وگو كرديم كه تمامي محصولات در دسترس ماست و از اين طريق مي‌توان بهتر دنياي عطر سازي ما را كشف كرد. حك كردن نام مشتريان بر روي پوشش چرمي عطرهاي مسافرتي سرويس جديد آتليه كولن است و ما اين خدمت را در بيش از پنجاه نمايندگي در سراسر جهان نظير، پاريس، نيويورك وهنگ كنگ انجام مي‌دهيم و اين سرويس را در هفت تا ده نمايندگي در ايران نيز ارائه خواهيم داد. اين كار سه سال پيش آغاز كرديم با دستگاهي بسيار بزرگ‌تر از اين و خوبي اين دستگاه‌ها اين است كه بدون صدا و ايجاد بو برخلاف حكاكي بر روي شيشه در كمتر از دو دقيقه نام مشتري بر روي پوشش چرمي حك مي‌شود. مشتريان ما به اين سرويس بسيار علاقه دارند چون اصلا معطلي ندارد. اين سرويس اينقدر مورد توجه قرار گرفت كه حتي افرادي از برند شانل و ديور به بوتيك من آمدند تا ببينند كه ما اين كار را چگونه انجام مي‌دهيم.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۰:۱۹ ] [ عطر بازار ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب