عطر
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 102
دیروز : 184
افراد آنلاین : 2
همه : 55619
چت باکس

همانطور كه گفتم من همسرم را ده سال پيش در نيويورك  براي يك مصاحبه شغلي ملاقات كردم. قبل از ساخت ادكلن، من براي طراحان لباسي چون «جيمي چو»،«سونيا رايكل» و «جان گاليانو» عطر توليد مي‌كردم. من يك شركت خيلي بزرگ با ششصد كارمند داشتم كه در آنجا كارهاي طراحي، ساخت و عرضه عطر را براي طراحان لباس انجام مي‌داديم. برندهايي مثل «ايجنت پُروكاتور»، «بالمن»، «تروساردي»، در مجموع ده برند اروپايي. يكي از اين طراحان، جان گاليانو، از من خواست كه كمپاني خودم رو در آمريكا افتتاح كنم. سيلوي همسرم آينده‌ام رو در مصاحبه شغلي آمريكا ملاقات كردم، مصاحبه بسيار موفقي بود و ما در طول مصاحبه انگليسي صحبت مي‌كرديم و من فكر مي‌كردم كه او آمريكايي است، اما در پايان مصاحبه به جاي«goodbye»از كلمه« au revoir»استفاده كرد. از او پرسيدم كه فرانسوي هستي؟ او با تعجب جواب داد معلومه كه فرانسوي‌ام!!، و خيلي خوشحال  به نظر نمي‌رسيد. با خودم فكر كردم كه ديگر هيچ‌وقت او را نخواهم ديد چون خيلي با عصبانيت به من نگاه مي‌كرد. اما خوشبختانه با من تماس گرفت و شغل پيشنهادي من را در كمپاني پذيرفت. ما حدود يك سال در كمپاني سابقم با يكديگر همكار بوديم. به دلايل متعددي تصميم گرفتم كه كمپاني را ترك كنم، چون كار كردن با طراحان لباس بسيار مشكل بود و من شغل فعلي‌ام را ترجيح مي‌دهم، چون براي خلق يك محصول كاملا آزاد هستم. وقتي به سيلوي گفتم كه قصد ترك شركت را دارم، او به من گفت كه نبايد اين كار را بكني اگر تو بروي من هم خواهم رفت. او به من گفت كه روياي من كار كردن براي تو نبود، بلكه رويايم اين است كه يك مزون پرفيوم داشته باشم. من به سيلوي گفتم كه فكر بسيار عالي اما مشكلي است، همانجا بمان تا من به نيويورك بيايم، چون كار من در فرانسه بود و سيلوي در نيويورك ساكن بود. در ديدار نيويورك او از ايده‌هايش برايم گفت، از اينكه مي‌خواهد ادكلني توليد كند كه بوي آن تمام روز ماندگار باشد. سيلوي به من گفت كه ادكلن را بسيار دوست دارد اما بوي آن ماندگار نيست، و اينكه به پرفيوم علاقه‌اي ندارد چون بوي آن كمي زنانه و بسيار شديد است. همانجا بود كه به او گفتم تو بايد با من ازدواج كني. او گفت، شايد، من اصلا انتظار چنين برخوردي را نداشتم و از همان روزها بود كه ما آتليه كلون را تاسيس كرديم. اسم آتليه را انتخاب كرديم، چون آتليه يك ورك شاپ است و كارها ماشيني نيست و كار دست است و عشق و علاقه واقعي وجود دارد. تمام چيزي كه در آتليه كلون خلق مي‌كنيم حاصل همين عشق و علاقه است و تمام تصميم‌گيري‌ها درباره عطر، طراحي جديد و حتي عكس‌برداري از آن حاصل فكر دو نفره است.

برند عطر ادكلن آتليه كلون در ايران با امين حيايي و نيلوفر خوشخلق

برند عطر ادكلن آتليه كلون در ايران با امين حيايي و نيلوفر خوشخلق

محصولات شما در سايت اينترنتي و فروشگاه‌هاي «سفورا» هم به فروش مي‌رسد،شايد بدانيد كه سفورا قرار است به زودي به ايران هم بيايد، آيا محصولات خود را از اين طريق عرضه مي‌كنيد؟ كمي در رابطه نحوه عرضه محصولات خود بيشتر توضيح بدهيد.
بله. «سفورا» گروهي است كه در فرانسه تشكيل شد اما سير صعودي تكامل آن در ايالات متحده رخ داد. آنها در آمريكا به بزرگ‌ترين و پيشگام خرده‌فروشي محصولات آرايشي براي خانم‌هاي جوان با قوميت‌ها و نژادهاي مختلف تبديل شدند. آنها اولين فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي هستند كه يك طيف بين‌المللي را پوشش مي‌دهند و من به اين ديدگاه علاقه‌مند هستم. ما سه سال پيش فعاليت مشترك خود را با سفورا آغاز كرديم و امروزه يكي از برندهاي برتر آنها در زمينه عطر لوكس هستيم. ما از اين طريق به مشتريان ايالات متحده خود كه به محصولات طراحان لباس چون گوچي و دولچه و گابانا علاقه‌مند و عادت كرده بودند نشان داديم كه عطرسازي يك هنر است. و لزومي ندارد كه شما عطر خود را از يك طراح لباس كه براي آنها عطر سازي يك تجارت ثانويه است تهيه كنيد. در بسياري مواقع عطرسازي براي برندهاي لباس حتي اولويت دوم هم نيست و واقعا بي اهميت است. اما فعاليت ما تنها توليد عطر است، اين تمام كاري است كه ما انجام مي‌دهيم با شور و علاقه و بهترين مواد، در بسيار ي موارد خلق يك رايحه سه تا پنج سال زمان مي‌برد و اين زيبايي عطرسازي است و اصلا به نام يك برند لباس احتياجي ندارد. ما از طريق سفورا محصولات خود را در پانزده كشور جهان عرضه مي‌كنيم و قصد ما آموزش و شناساندن زيبايي عطر به سراسر جهان بدون استفاده از نام‌هاي دنياي فشن است و چون شما در «مدآنلاين» در رابطه با دنياي مد و لباس مي‌نويسد براي من اهميت داشت كه تفاوت‌ها را مشخص كنم.  اين موضوع كه چرا برندهاي لباس عطر توليد مي‌كنند واقعا براي من روشن نيست، اينكه آيا به توليد عطر علاقه دارند يا جنبه تبليغاتي و پول دارد براي من روشن نيست، فكر مي‌كنم كه انگيزه درستي پشت اين موضوع نيست. مثل اين است كه شما يك برند نوشيدني گوچي داشته باشيد كه كاملا مضحك است، اين موضوع براي عطر در دنياي پوشاك رخ داده است چرا؟ چون افرادي مثل آقاي ايو سن لورن يا آقاي ديور ايده خلق عطر را در سر داشتند و از اين راه به موفقيت رسيدند. ما با محصول خود مي‌خواهيم به دنيا بگوييم كه عطرهايي زيبايي وجود دارد كه كار طراحان لباس نيست و حتي بهتر از آنهاست چون با عشق واقعي خلق شده است. آتليه كلون يك مزون پرفيوم است كه تنها با عشق واقعي به عطرسازي رايحه خلق مي‌كند. محبوبيت مزون‌هاي تخصصي پرفيوم دوباره افزايش پيدا كرده است، برندهايي تخصصي نظير «كريد» يا «گرلن»و ما كه يك مزون پرفيوم جديد هستيم كه همين راه را ادامه مي‌دهيم.

نگاه شما به عطر و عطرسازي خيلي شخصي است و دوست داريد كه اين شخصي بودن را با مشتريان نيز به اشتراك بگذاريد. درباره سرويس جديد «آتليه كولن» صحبت كنيد.
قبل از پاسخ به سوال شما بايد بگويم خوشحالم كه در وضعي با هم گفت وگو كرديم كه تمامي محصولات در دسترس ماست و از اين طريق مي‌توان بهتر دنياي عطر سازي ما را كشف كرد. حك كردن نام مشتريان بر روي پوشش چرمي عطرهاي مسافرتي سرويس جديد آتليه كولن است و ما اين خدمت را در بيش از پنجاه نمايندگي در سراسر جهان نظير، پاريس، نيويورك وهنگ كنگ انجام مي‌دهيم و اين سرويس را در هفت تا ده نمايندگي در ايران نيز ارائه خواهيم داد. اين كار سه سال پيش آغاز كرديم با دستگاهي بسيار بزرگ‌تر از اين و خوبي اين دستگاه‌ها اين است كه بدون صدا و ايجاد بو برخلاف حكاكي بر روي شيشه در كمتر از دو دقيقه نام مشتري بر روي پوشش چرمي حك مي‌شود. مشتريان ما به اين سرويس بسيار علاقه دارند چون اصلا معطلي ندارد. اين سرويس اينقدر مورد توجه قرار گرفت كه حتي افرادي از برند شانل و ديور به بوتيك من آمدند تا ببينند كه ما اين كار را چگونه انجام مي‌دهيم.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۰:۱۹ ] [ عطر بازار ]

تجربه ديدار با خالق يك محصول بكر از آن سوي دنيا، از آن موقعيت‌هايي است كه در ايران چندان دست نمي‌دهد. مشاهده از نزديكِ محصول يك ذهنيت ناب، مي‌تواند تكرارنشدني باشد. رستوران دژاووي زعفرانيه مكاني است كه «كريستف سَرواسل» و همسرش «سيلوي گنتر» -Sylvie Ganter -براي معرفي محصول خود در ايران انتخابش كرده‌اند؛ دور تا دور اين رستوران، شيشه‌هاي زيباي ادكلن‌هاي برند فرانسوي «آتليه كلون»، نظر را جلب مي‌كرد و بويي مفرح و انرژي‌زا فضا را پر كرده است.

برند عطر ادكلن آتليه كلون در ايران

برند عطر ادكلن آتليه كلون در ايران

كريستف سوزل، فرانسوي است و كاملا عاشق پيشه، در همان چند كلام ابتدايي، محصول خود را حاصل يك داستان عاشقانه معرفي مي‌كند. پيش از آنكه ادكلن مجموعه اول «آتليه كلون» يعني «اورنج سنگويين» يا «پرتقال خوني»، پر فروش‌ترين محصول اين برند را استشمام كنم، برايم داستاني كوتاه تعريف مي‌كند:«اين لحظه‌اي است كه دوست داري دوباره آن را مرور كني؛ تصور كن همه روي تراس دور ميز صبحانه جمع شده‌اند و بوي پرتقال تازه زير آفتاب صبحگاهي فضا را پر كرده و امواج دريا به صخره‌ها برخورد مي‌كند، حالا ادكلن را بو كن». اين كار را روي ميزهاي مختلف با داستان‌هاي متفاوت تكرار مي‌كنيم و هر بار نتيجه يكسان است؛ ناب و استثنايي.
آتليه كلون، اولين مزوني است كه كلون خالص را با الهام از ادكلن افسانه‌اي توليد مي‌كند. حاصل ابتكار آنها، تولد يك خانواده بويايي جديد با نام «كلون ابسولو»است. براي اولين بار روغن«سيتروس» يا مركبات -پرتقال، ليمو، كلمانتين، نارنج و مانند اينها- با گران‌بهاترين مواد خام تركيب شده و حاصل آن رايحه‌اي است كه ماندگاري بسيار دارد.
چرا دوست داريد در ايران سرمايه‌گذاري كنيد؟ چه چيزي در ايراني‌ها و فرهنگ ايراني براي شما جالب است؟
من ايران را كشوري مي‌بينم كه عاشق عطر است. من فرانسوي هستم و در فرانسه، ما، عشق عجيبي به عطر داريم. عطر، مثل لباس براي ما، امري پوشيدني و كاملا طبيعي است. عطر، بخشي از شخصيت ماست؛ ما صبح‌ها اگر به خود عطر نزنيم، مثل اين است كه برهنه باشيم. ايران براي من كشوري است كه اين علاقه‌مندي مشترك به عطر را در خود دارد. عطرزدن، فرد را از ديگري متمايز مي‌كند و شخصيت شما را شكل مي‌دهد. فكر مي‌كنم ايراني‌ها هم اين احساس مشترك را دارند.

با اين حال، تفاوت‌هاي بازار مصرف عطر در ايران و كشورهاي ديگر را در چه مي‌بينيد؟
به طور مثال آمريكا كه ما اتفاقا فعاليت خود را از آنجا آغاز كرده‌ايم، واقعا براي ما بازار هدف نيست؛ آمريكا جمعيت ثروتمند بالايي دارد و ما محصولات بسياري را آنجا به فروش مي‌رسانيم، اما اين، در مقايسه با جمعيت و ميزان ثروت، فروش چشمگيري نيست. تفاوت ديگر اين است كه در آمريكا اهميت استفاده از عطر به اندازه مثلا فرانسه يا ايران و روسيه نيست. در اين سه كشور؛ فرانسه، ايران و روسيه، استفاده از عطر بسيار اهميت دارد. در اين كشورها مشترياني دارم كه ديگر احتياجي نيست كه اهميت استفاده از عطر را براي آنها توضيح بدهم. من به همه كشورها و فرهنگ‌هايي كه شور و علاقه‌اي مشابه با من دارند، بسيار علاقه دارم. براي يك عطرساز، چنين موقعيت‌هايي فوق‌العاده است.

اما در بازار ايران، همين جايي كه مي‌گوييد به خاطر فرهنگ مشترك شما با آن در استفاده از عطر، احساس نزديكي به آن داريد، با چه چالش‌هايي روبه رو هستيد؟
تا به امروز كه همه چيز بسيار خوب و آسان پيش رفته است و بازار، واكنش بسيار خوبي به محصول ما نشان داده است. و البته اين، براي ما كاملا طبيعي و قابل پيش‌بيني بود.

 دليل اين واكنش مثبت را در چه مي‌بينيد؟ آيا ايران براي شما بازار بزرگي خواهد بود و به فكر افتتاح شعبه‌اي در ايران هم هستيد؟
چون ما از مواد كاملا طبيعي و با كيفيت بسيار بالا در محصولات خود استفاده مي‌كنيم كه كار بسيار مشكلي است. ما تنها با دو شهر بسيار معروف كار مي‌كنيم، اگر شهر «گراس» -پايتخت عطر جهان-در جنوب فرانسه را بشناسيد، اين شهر بهترين توليد كننده روغن اسانس است، چون براي توليد عطر به روغن اسانس احتياج است و در مرحله بعد به آن الكل اضافه مي‌شود. شهر ديگر «كاسي» بهترين توليدكننده اسانس در جهان است كه ما محصول خود را در آنجا توليد مي‌كنيم.
دليل ديگر اين واكنش مثبت فكر مي‌كنم به استايل عطر ما مرتبط باشد كه خيلي شديد نيست و بسيار بوي لطيفي دارد و توسط مشتريان ايراني به خوبي پذيرفته شده است. تا به امروز ايران براي ما بازار خيلي بزرگي بوده و خيلي فروش خوبي داشته‌ايم و مشترياني داريم كه بسيار وفادار هستند و اين فوق‌العاده است. من خيلي علاقه‌مند هستم كه در ايران شعبه افتتاح كنيم، چون در فروشگاه‌هاي ما مي‌توانيد عطر را به طور كامل و واقعي تجربه كنيد.

در دوران پسابرجام هستيم و تا به امروز شركت‌هاي بزرگي مثل روبرتو كاوالي يا ورساچه به ايران وارد شده‌اند. از منظرعطرسازي اگر به اين برندها نگاه كنيم، محصولاتي با قيمت متوسط دارند؛ چيزي در حدود ۳۵ تا ۸۰ دلار و كمي بيشتر. وضع رقابت شما با اين برندها چگونه خواهد بود؟ فكر نمي‌كنيد محصول شما براي بازار ايران كمي گران باشد؟
ما كمپاني‌اي هستيم كه هيچ تبليغاتي انجام نمي‌دهيم. چون قصد ما اين است كه محصولي با بالاترين كيفيت داشته باشيم ولي قيمت آن مقرون به صرفه و عادلانه باشد. به طور مثال، محصول مسافرتي ما است كه شما يك بار آن را مي‌خريد و مي‌توانيد دوباره آن را پر كنيد كه قيمت آن حدود ۸۰ دلار است. مجموعه «سيتروس» گران‌ترين محصول ماست كه يك شيشه ۱۰۰ ميل آن حدود ۱۳۰ دلار قيمت دارد و اين قيمت به اين دليل است كه تبليغي براي آن انجام نمي‌دهيم، قيمت اين محصول با تبليغات حدود ۲۵۰ دلار است. بيشتر برندهاي بزرگ پول تبليغات مي‌دهند و وقتي شما يك شيشه عطر از آنها مي‌خريد در واقع پول تبليغات آنها را پرداخت مي‌كنيد. نكته ديگر اين است كه قيمت محصولات ما متفاوت و با توجه به مواد به كار رفته در آن تعيين مي‌شود. برخي از اين مواد نظير «سيتروس» به راحتي تهيه مي‌شوند و فرايند توليد آن راحت است و موادخام آن نظير ليمو يا پرتقال به وفور يافت مي‌شوند. محصولات متشكل از اين مواد داراي قيمت‌هاي مقرون به صرفه هستند. درست است اگر بخواهيد محصول «عود» ما را تهيه كنيد، حتما قيمت بالاتري دارد، چون از مواد كمياب‌تري تشكيل شده است. مثلا در فرانسه يك شيشه نوشيدني ده ساله، ديگري صد ساله و يا هزار ساله است و قيمت آن بسته به كيفيت آن افزايش پيدا مي‌كند. عطر هم همينطور است شما قدرت انتخاب داريد مي‌توانيد با يك شيشه ۷۰ دلاري شروع كنيد و در آخر به گران‌ترين كه ۳۰۰ دلار است برسيد و اين قيمت بالا، قيمت كيفيت بالاي آن است. از نظر كيفيت روغن اسانس، ما در ميان با كيفيت‌ترين برندها جاي داريم و به اين دليل كه تبليغي نداريم قيمت محصول ما در ميان منصفانه‌ترين قيمت‌ها جاي مي‌گيرد. تبليغات براي برند و محصول ما زباني است. بهترين تبليغات از سوي مشتريان ما انجام مي‌شود وقتي كه محصول ما را به دوستان و آشنايان خود پيشنهاد مي‌دهند.

چرا مثل برندهاي معروف ديگر از افراد شاخص به عنوان نماينده يا چهره برند خود استفاده نمي‌كنيد؟
سلبريتي‌ها و چهره‌هاي مشهور بسياري از محصولات ما استفاده مي‌كنند، ولي ما درباره آن صحبت نمي‌كنيم. ما مثل برندهاي ديگر رفتار نمي‌كنيم. اگر يك سلبريتي محصول برند من را خريداري كند كاملا باعث افتخار است. اما اين افتخار در مورد يك فرد غير مشهور هم به همين صورت است. براي من هيچ تفاوتي وجود ندارد. سلبريتي‌ها يك روز خوب هستند و روز ديگر بد. من علاقه‌اي ندارم كه به نام يك سلبريتي متصل باشم، بنابراين هيچ تبليغاتي با سلبريتي‌ها انجام نمي‌دهيم ولي مشتريان مشهور بسياري داريم. نماينده و چهره برند ما مشتريان ما هستند. داستاني كه ما با محصول خود روايت مي‌كنيم مثلا صبحانه‌اي در يك صبح زيبا يا شاهزاده‌اي كه به دنبال آزادي است اين فرصت را براي مشتريان ما ايجاد مي‌كند كه آنها داستاني را كه دوست دارند انتخاب كنند، بنابراين مشتري به شخصيت اصلي داستان تبديل مي‌شود، و به همين دليل ما در اين رابطه و ذهنيت خيالي از چهره، مدل يا سلبريتي استفاده نمي‌كنيم. دليل ديگر اين كار اين است كه ما مي‌خواهيم مشتري شخصيت واقعي خود را پيدا كند، عطري را انتخاب كند كه بيان‌كننده و معرف شخصيت واقعي اوست،بنابراين ايده آل ما اين نيست كه شما شبيه شخص ديگر يا يك آدم مشهور باشيد، ايده‌آل اين است كه شبيه خودتان باشيد. اين شيوه كاملا فرانسوي است، ما فرانسوي‌ها آدم‌هاي مغروري هستيم و گاهي وقت‌ها بيش از حد غرور داريم، ما اصلا علاقه‌اي نداريم كه شبيه كس ديگري باشيم. به همين دليل است كه در فرانسه سيستم سلبريتي پروري خيلي جواب نمي‌دهد. اين شيوه‌ها بيشتر مخصوص آمريكا است، البته در آنجا هم اين امر به شدت سابق نيست. من فكر مي‌كنم سلبريتي، همان مشتري من است. من خوشحال مي‌شوم كه يك مشتري عطري را كه دوست دارد از برند من انتخاب مي‌كند، همين كه درباره محصول من با دوست و آشنا صحبت مي‌كند براي من كافيست. من به سلبريتي احتياجي ندارم، من ميليون‌ها سلبريتي دارم كه همان مشتريان من هستند. اين را هم بگويم كه ما به تازگي به فروش يك ميليون شيشه عطر رسيديم و از اين بابت بسيار خوشحال هستم و طرفداران برند ما در صفحه فيسبوك و اينستاگرام از محصولات ما مي‌گويند و اين امر براي من بسيار اهميت دارد.

از ميان محصولات شما، فكر مي‌كنم در «ميموسا اينديگو» از گل‌هاي زعفران هندي استفاده شده. حالا كه قرار است به ايران بياييد آيا ايران مي‌تواند تامين كننده مواد خام محصولات شما باشد؟ به هر حال ما بزرگ‌ترين توليد كننده زعفران در دنيا هستيم و رايحه‌ها و گل‌هاي بسياري در ايران وجود دارد...
درباره اين موضع بايد با تامين كننده مواد خام خود در فرانسه صحبت كنم. ما تا به امروز تنها از يك ماده كه خاستگاه آن ايران است استفاده كرده‌ايم. «گالبانوم» كه در عطر «جَزمين اَنجليك» ما استفاده شده يك رايحه سبز و كاملا طبيعي از ايران است. ما در ديگر محصول خود از گل زعفران هندي استفاده كرده‌ايم و من دليل عدم استفاده از زعفران ايراني را نمي‌دانم و بايد با توليدكننده اسانس خود در فرانسه صحبت كنم. شايد دليل آن اين باشد كه تا پيش از اين ايران كشوري بسته و درگير تحريم‌ها بوده است و از اين به بعد شايد بتوانيم محصولات خود را از «پرسيا» يا «پرس» همانطور كه ما از در فرانسه مي‌گوييم تهيه كنيم. ايران نام زيبايي است اما پرس يا پرسيا بار رمانتيك زيبايي دارد.

آيا تفاوتي ميان استفاده از محصولات شما در ايران و كشورهاي همسايه ايران مثل عربستان و امارات كه در آنجا نمايندگي‌هايي داريد، هست؟
بله كاملا تفاوت وجود دارد و فكر مي‌كنم تفاوت اصلي اين باشد كه در ايران تمامي محصولات ما مورد استقبال قرار مي‌گيرد و مشتريان به تمامي رايحه‌هاي ما علاقه‌مند هستند. در كشورهاي ديگر مثل عربستان يا امارات تمركزمان روي رايحه‌هاي محدودتري است. در ايران تنوع و گستردگي سليقه بيشتري وجود دارد و ما اين مزيت را در ايران داريم. شايد بتوانم بگويم كه در اين زمينه ايران كمي به فرانسه يا روسيه شبيه است و اين اهميت بالا به عطر باعث گستردگي و تنوع سليقه شده كه اصلا در كشورهاي عربي ديده نمي‌شود.

روي بسته‌بندي محصولات شما عبارت «مردانه» يا «زنانه» ديده نمي‌شود، اين در حالي است كه عطرهاي برندهاي مختلف معمولا مردانه يا زنانه هستند. ماجرا از چه قرار است؟
عطرهاي برند ما«UNI***»هستند و اعتقاد ما بر است كه عطرها هيچگونه جنسيتي ندارند. اينكه روي محصول مردانه يا زنانه درج مي‌شود كاملا بي معنا است و بيشتر جنبه تبليغات و بازاريابي دارد و حقيقت اين است كه واقعا تفاوتي بين رايحه‌ها از نظر مرد و زن وجود ندارد. مثل اين است كه بگويي پيتزا براي آقايان و پاستا براي خانم‌ها است كه كاملا حرف خنده‌داري است. اين كه گفته مي‌شود مثلا رايحه وانيل زنانه است يا چوب صندل مردانه كاملا مضحك و خنده‌دار است.  علاوه بر اينها ما در محصولات خود از «سيتروس» استفاده مي‌كنيم كه واقعا نمي‌شود براي آن مردانه يا زنانه تعريف كرد چون همه افراد رايحه پرتقال يا ليمو را دوست دارند. مثل خوردن آب پرتقال است كه همه آن را دوست دارند. استفاده از سيتروس باعث شده كه محصولات ما اصلا در قاعده‌هاي مردانه يا زنانه جاي نگيرد.

 «كريستف سَرواسل» و همسرش «سيلوي گنتر» خالقان آتليه كلون«

كريستف سَرواسل» و همسرش «سيلوي گنتر» خالقان آتليه كلون

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۷:۲۳ ] [ عطر بازار ]

انواع مشك:

١) مشك حيواني:

مشك در اصطلاح كلي به ماده اي گفته ميشه كه در غده يا كيسه ي جنس نر بعضي حيوانات نظير آهوي مشك- musk deer-، موش آبي و اردك استراليايي قرار داره كه بويي معطر و نافذ و سنگين ايجاد ميكنه و در بيس نت يك عطر قرار ميگيره.

اما آيا هنوز هم در عطرسازي شاهدش هستيم؟ مسلما خير. هر كيلو مشك آهوي ختن گاه تا حدود ۶٠ هزاردلار ارزش مالي داره كه در نتيجه بيشتر شبيه به شوخي هستش كه در عطرها شاهد اون باشيم. ضمن اينكه بخاطر اينكه آهوي ختن گونه اي در معرض انقراضه پس ايفرا – IFRA – اجازه استفاده از اون رو نخواهد داد.

كيسه يا نافه مشك

كيسه يا نافه مشك

تشريح بوي مشك ختن اينگونه ست:

شيرين. اورينتال. بالزاميك. حيواني. غليظ. قوي. تا حدي پودري

٢) گياهي يا فلاوري:

الف- گياهاني نظير سنبل ختايي ، سنبل وحشي، كرفس وحشي و نظاير اونها خواص درماني مختلفي دارن. نظير استفاده در درمان اختلالات منس و همچنين ضد اسپاسم عضلاني هستن. بعدها ريشه اين گياهان رو تقطير كردن و يا تحت فشار co2 اسانسش رو تهيه كردن. افشره اي حاصل شد كه بويي نظير مشك داشت. اين بو خودش كاملا يكعطر هستش كه با بويي تقريباآروماتيك و چوبي و خاكي شروع ميشه و خيلي زود بوي شيرين و پودري ميگيره.

مشك در ادكلن آمواژ ليريك از اين نوع هستش و همچنين در مونا دي اوريو ماسك و فرنچ لاور فردريك مال و رويال عود كريد.

ب-  عصاره ي دانه ي گياهي از خانواده پنيركيان هستش كه بويي  كپك گرفته، شيرين، قديمي، كهنه، حيواني ، گرم و كدر بسيار با كيفيت و عالي داره. كه رايحه ش تميز نيست.گران هستش و پخش بوي خوبي هم داره.

رفرنس اين بو : ماسك كوبلاي خان از سرج لوتنس

 

دانه هاي امبرته-ambrette

٣) مشك سنتتيك:

اين مشك رو خب در محيط آزمايشگاه توليد ميكنن. سه دسته داره. شامل نيترو. پلي سايكليك و ماكروسايكليك. اولي و دومي استفاده نميشن يا ممنوع شدن. و ناچارا بايد ماكروليك استفاده بشه. مشكل اما اينجاست كه كمتر از نيمي از مردم توانايي تشخيص مشك ماكروليك رو دارن. براي همين عطارها مجبورا از تركيبي از اين مشك ها با مشك هاي فلاوري استقاده كنن. در توصيف بوش ميشه گفت:

شفاف. تميز. شيرين. ميلكي يا خامه اي . سبك. لايت و روشن و تا حدي پودري .

مشك سنتتيك يا صنعتي

مشك سنتتيك يا صنعتي

نميشه يه رفرنس براشون معرفي كرد. چرا كه عطارها معمولا تركيبي از مشك سنتتيك و فلاوري رو با هم استفاده ميكنن و وجه هاي مختلفي از اون رو به نمايش ميزارن. سر آمدشون: سيلور ماسك نازومتو هستش كه كاملا حس روشن و نرم اما فلزي و سبكي داره . پيور ديستنس وايت همچنين از بهترين نمونه هاي مشك سنتتيك در دنياست.  كه رزي و چوبيه. جادور وويل از ديور هم از نمونه هاي موفق مشك سنتتيك بشمار ميره.

بنده شخصا تقسيم بندي مشك رو قبول ندارم . تقسيم بندي مشك در كتب مختلف اينگونه ست: مشك سياه. مشك سفيد (كه ديدم تميز هم ميگن).

مشك سياه رو همون مشك حيواني و مثلا مشك ختن ميدونن. و به مشك سنتتيك هم مشك سفيد ميگن. اما اين اشتباهه. تعريف واژه ي سفيد در زبان تخصصي عطرسازي مشخصه. بلانش يا وايت يا سفيد در عطرسازي اشاره به وايت فلاور يا گاها صابوني و آلدهيدي داره. براي اصطلاح تميز در عطرسازي از واژه ي وايت استفاده نميشه. بلكه از كلين clean استفاده ميشه. پس اصطلاح وايت ماسك براي مشك سنتتيك غلطه . به نظرم بايد مشك گروه اول رو مشك حيواني ناميد. مشك سنتتيك رو مشك سيلور(كه اشاره اي به فلزي بودن طعم، صنعتي بودن و روشن و لايت بودنش داره) ناميد. و مشك حاصل از سنبل وحشي يا كرفس وحشي رو مشك سفيد ناميد. و امبرته هم مشخصه و به مشك پنيركي ارجاع داره.

لينكاي مرتبط:

مشك طبيعي

مشك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۳:۲۴ ] [ عطر بازار ]

لورنزو ويلورزي-Lorenzo Villoresi- متولد ۱۹۵۶ ، طراح عطر ، در شهر زيباي “فلورانس” زندگي مي كند . لورنزو به خاطر تحصيلات و سفرهايش در خاورميانه ، آثارش شديدا تحت تاثير هنر مشرق زمين قرار دارند . عطرهاي ادويه اي ، عنبري ، وانيلي و ديگر گياهان معطر شرقي ، جزو مهمترين آثارش محسوب مي شوند .

Lorenzo-Villoresi-Ritratto-studio

Lorenzo-Villoresi-Ritratto-studio

او دنباله روي وفادار هنر سنتي فلورانس است ، شهري كه حقيقتا هنر عطرسازي در آنجا پا به عرصه ي وجود گذاشته است . خانه ي رويايي و زيباي عطر”ال.وي” در سال ۱۹۹۰ در قصر آنتيك قرن پانزدهم خانوادگي لورنزو ، با چشم اندازي از منظره ي شهر “آرنو” ، افتتاح شده است .

لورنزو را بيشتر براي كارهاي سفارشي اش ميشناسند و طراحي هاي Potpouris(ظروف دكوري معطر) او سرآمد ديگر عطاران است . او عطاري برجسته و مستقل است ، خارج از حمايت هاي شركت هاي بزرگ و برنده جايزه ي بسيار معتبر “كُتي” در سال ۲۰۰۶ – coty 2006 -است كه اسكار عطاران به شمار مي آيد و همچنين نويسنده ي چندين كتاب تخصصي درباره تاريخچه عطر سازي و ادبياتي كه اشاره به رايحه هاي معطر و عطرسازي است ، مي باشد . او بطور كامل درباره ي تكنيك و هنر عطر سازي به زبان ايتاليايي توضيح داده است . لورنزو از برگزار كنندگان كنفرانس بين المللي عطر سازان دنياست ، با نام “Pitti Immagine’s FRAGRANZE conferences” كه هر ساله عطر سازان هنرمند را دور هم جمع مي كند . از كارهاي شاخص او ميتوان عطر Dilmun را نام برد ، با الهام از داستان هاي افسانه اي نواحي تاريخي “بين النهرين” ، كه در سفرش به آن نواحي شنيده بود . از ديگز آثارش به Alamut مي توان اشاره كرد كه با الهام از “قلعه الموت” و از عصاره ي گران بها ترين گل ها و چوب هاي كمياب و نادر ساخته شده است تا رايحه ي گلستان و باغ هاي راز و رمزدار قلعه الموت را تداعي كند.

 

لورنزو ويلورزي-Lorenzo Villoresi

لورنزو ويلورزي خود بيان ميكند كه علاقه او به عطر سازي از سال ۱۹۸۱ زماني كه او به خاورميانه سفركرد شروع شده و بعد از آن بود كه وجودش را فراگرفت تا اينكه در سال ۱۹۹۰ تصميم به ايجاد برند خود گرفت. در طي اين نه سال او به تركيب روغنهاي معطر ميپرداخت و به مطالعه و تحقيق در مورد عطر سازي. ابتدا براي خود و بعضي دوستان عطرهاي كاملا شخصي ميساخت تا اينكه كار او مورد توجه دوستان و بعضي كمپانيهاي مد قرار گرفت.پس از آن بود كه به فكر توسعه كار خود افتاد و برند لورنزو ويلورزي-Lorenzo Villoresi را تاسيس نمود.

عطر ادكلن لورنزو ويلورزي-Lorenzo Villoresi

عطر ادكلن لورنزو ويلورزي-Lorenzo Villoresi

جالب است بدانيد كه تقريبا تمام كار در خانه صورت ميپذيرد و كارگاه او طبقه فوقاني منزلش است در محيطي جالب و سنتي پر ازروح رايحه.طبقات زيرين منزل نيز همان آتليه و كارگاه آموزشي اوست.

 

كارگاه عطرسازي لورنزو ويلورسي

همچنين عطر مورد علاقه براد پيت بازيگر معروف هليوود همان ادكلن ماسك از لورنزو ويلورزي است.

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود براد پيت: Lorenzo Villoresi Musk

عطر ادكلن بازيگر معروف هاليوود براد پيت: Lorenzo Villoresi Musk

لينكهاي مرتبط:

عطار

لورنزو ويلورزي

Lorenzo Villoresi

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۹:۲۸ ] [ عطر بازار ]

” آلبرتو موريلاس ” اهل اسپانيا ، يك عطار خود آموخته ، با حساسيت هنري عالي است. آلبرتو موريلاس متولد سال ۱۹۵۰ ميلادي در سوياي اسپانياست. دوران كودكي آلبرتو در اسپانيا سپري شد.در نوجواني مقاله اي در مورد خانه ي مُد “ژان-پل گالتيه” الهام بخش وي ميشود تا به دنبال يادگيري مهارت و حرفه اي در صنعت عطر سازي برود. به همين منظور در هجده سالگي وارد مدرسه ي هنرهاي زيبا در ژنِو ميشود و پس از تلاشهاي بي وقفه در يادگيري اصول و شيوه هاي عطر سازي كه غالباٌ بصورت خود آموز و انفرادي صورت گرفته بود؛ موريلاس در سال ۱۹۷۰ بعنوان عطر سازي جوان؛ وارد بزرگترين توليد كننده ي اختصاصي عطر و اسانس يعني “فيرمينچ” شد.اين خود آموزي ها موجب شد تا آلبرتو خيلي زود سبك منحصر بفرد خويش را توسعه دهد.او در ذهن خود روايح را بصورت رنگهاي مختلف تجسم مي نمود تا از اين طريق بتواند آزادانه آنان را دسته بندي كرده و بكار گيرد. او در سال ۱۹۷۵ به نيويورك سفر كرد و شش سال بعد با پروژه ي عطر لو موست دو كارتيه – Le Must de Cartier” ، اولين كار ش را با “كارتيه” آغاز كرد . آلبرتو بطور وسيعي مواد اوليه را مطالعه كرده و پروژه هاي مختلفي را به عهده گرفته است و خالق تعداد بيشماري از پرفروشترين عطريات ميباشد . در سال ۲۰۰۳ نيز بهترين جايزه ي عطاري يعني فرانسوا كتي – Francois Coty” ، به او تعلق گرفت .

آلبرتو موريلاس-Alberto Morillasآ

لبرتو موريلاس-Alberto Morillas

اين آموزش ها و تجربيات شخصي موجب شده اند تا آثار موريلاس بر اساس قالب هاي ذهني منحصر بفرد و در شكلهاي متعدد خلق شوند و از هيچ يك از قوانين و اصول متداول و مرسوم پيروي ننمايند. آلبرتو هيچ محدوديتي براي بكارگيري مواد اوليه براي شيوه هاي متعددي كه مد نظر دارد قائل نميشود.همچنين او همواره زمان زيادي را به تحقيق و دنبال كردن علاقمندي هاي خويش اختصاص ميدهد.

يكي از مهمترين نكاتي كه لازمه بهش اشاره كنم اين هست كه آلبرتو موريلاس طراحي خود آموخته ست ، در واقع او هيچ دوره تخصصي مربوط به اين كار رو نگذرونده و به صورت تجربي اين كارو انجام مي ده و جالب تر اينكه بسياري از بهترين و پر فروش ترين ادكلن هايي كه برنده جوايز شدن ، فروش بالايي در كل جهان و به خصوص در ايران داشتن اغلب از اين طراح مشهور بودن !!!!!

نام چند نمونه از كارهاي معروف موريلاس :

۱- بولگاري اومنيا – Bulgari Omnia

۲- كنزو فلاور- Flower by Kenzo

۳- بولگاري بي ال وي مرد و زن – Bvlgari BLV /  women and men

۴- سي كي وان -CK One

۵- كارولينا هررا ۲۱۲- Carolina Herrera ۲۱۲

۶- كارولينا هررا ۲۱ س ك سي -۲۱۲ se*y

۷- ژيوانشي پي -Givenchy Pi

۸- آكوا دي جيو -Acqua di gio

۹- ورساچه برايت كريستال – Versace bright crystal

موريلاس در مورد استفاده از مواد طبيعي بسيار سخت گير است و كيفيت اثر مهم ترين موضوعي است كه وي هيچ گونه سازش و انعطافي در مورد پايين بودن سطح آن نشان نميدهد و تركيبات طبيعي را به قدري مهم مي داند كه معتقد است بدون آنها نمي تواند عطر جديدي بسازد.او از تركيبات طبيعي بديع و نفيس و نيز مواد صنعتي خاص و منحصر بفردي كه در فرمينچ ساخته ميشود بهره مي گيرد و معتقد است كه قرار نيست عطري نيش و خاص ارائه دهد؛بلكه هدفش ارائه ي اثري متفاوت و شگرف است.اين نكته سنجي ها و دقت؛ در ساير بخشهاي فعاليتش نيز به چشم ميخورد و مي گويد:واقعاٌ نمي دانيد كه چه زماني بايد متوقف شويد.براي ساخت يك عطر تغييرات و معادل سازي هاي بسيار زيادي انجام مي دهم و در نهايت يكي را انتخاب مي نمايم.

موريلاس با اين ديدگاه كه هيچ چيز كامل و مطلق نيست و كمال محض خسته كننده است؛اعتقاد دارد كه گاهي از اوقات روايح زيبا بخاطر نقصي كه در تركيب وجود دارد جلوه گر ميشوند.او بخوبي از قدرت بزرگ نقايص آگاه است و ميداند اين موضوع تا چه حد مي تواند جهت اجراي عالي يك ايده موفقيت آميز باشد و يا اينكه كار را به اتمام برساند.از همين رو استعداد وي در آشكار نمودن طبيعت واقعي زيبايي آثارش نهفته است.
موريلاس از سفرهاي متعدد و اكتشافات مختلفي كه موجب گسترش دايره ي الهامات و ايده هاي او شده اند؛بعنوان يكي از مهم ترين داشته هاي خويش ياد ميكند و با پذيرفتن جهان پيرامون خويش بعنوان منبع اصلي ايده پردازي معتقد است كه يك ايده ي ناب ممكن است در هر مكان و در لحظه اي غير منتظره شكل گيرد.آغاز هر روز براي موريلاس به مثابه يك كاوش تازه در جهان است تا با تأثير گرفتن از موضوعي تازه؛رايحه اي جديد كشف نمايد.پس از سالها فعاليت در اين عرصه و خلق حدود سيصد عطر هنوز هم با حرارت و شوق از عطر مي گويد:”بدون حضور عطر در زندگي ام؛ نمي توانم به زندگي ادامه دهم.عطر در من جاري است؛زماني كه ميخوابم و هر گاه كه بيدار مي شوم؛ عطر حضور دارد!”

استاد خودساخته ي جذاب، متواضع و شوخ طبع و با نشاط جهان عطر را مي توان از ماندگارترين هنرمندان اين عرصه دانست.مردي كه سه كلمه ي قدرت،صراحت بيان و شفافيت را عامل توفيق شيوه ي عطر سازي خويش ميداند و هر ساخته ي خود را همچون فرصتي براي مكاشفه در نظر مي گيرد.

آلبرتو موريلاس در سال ۲۰۰۳ موفق به دريافت جايزه ي معتبر “فرانسوا كوتي” شد و در سال ۲۰۱۵ به توليد عطرهاي “ميزِنزير -Mizensir” مشغول شد كه تا به امروز ۱۷ عطر با استفاده از مواد طبيعي مورد علاقه ي خويش كه با استفاده از شيوه هاي سنتي و اصيل عطر سازي ساخته ميشوند در قالب اين برند عرضه كرده است.

جستجوهاي مرتبط:

آلبرتو موريلاس

Alberto Morillas


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۸:۰۶ ] [ عطر بازار ]

حميد مرآتي كاشاني-Hamid Merati Kashani طراح ايراني الاصل كمپاني عطر سازي Firmenich است.ايشان در استخدام  شركت فرمِنيخ سوئيسي بوده و در كشور امارات، شهر دبي نيز، براي اين شركت فعّاليّت مي نموده است. وي از معدود عطاران ايراني است كه به شهرت جهاني رسيده است. لازم به ذكر است بيشتر طرح هاي آقاي كاشاني، شرقي -oriental-و با استفاده از مواد اوليه در خاورميانه و ايران است.

 

حميد مرآتي كاشاني-Hamid Merati Kashani-

حميد مرآتي كاشاني-Hamid Merati Kashani-

تعداد طراحي هاي Hamid Merati Kashani تا كنون ۱۸ عطر است.ازميان آنها دو عطري كه براي كمپاني مارلي طراحي نموده طرفداران بسياري دارد. اولين آنها عطر مارلي پگاسوس است و دومي ادكلن ليتون مارلي است كه در سال ۲۰۱۶ وارد بازارشد.

عطر ادكلن مارلي پگاسوس-Parfums de Marly Pegasus

مارلي ليتون -Layton - Parfums de Marly

مارلي ليتون -Layton – Parfums de Marly

ازميان عطرهاي زنانه نيز ميتوان به هالووين بلو دراپ و والنتينا رزا اسولتو اشاره نمود كه از كارهاي معروف ايشان است.تعدادي از كارهاي ايشان به اين شرح است:

۱-هالووين بلو دراپ – Halloween Blue Drop

۲- اوريفليم وي آي پي نايت – VIP Night از  Oriflame

۳-مارلي پگاسوس-Pegasus – Parfums de Marly

۴-مارلي ليتون -Layton – Parfums de Marly

۵-مارلي دارسي -Darcy – Parfums de Marly

۶-والنتينا مير اسولتو – Valentina Myrrh Assoluto

۷-والنتينا رزا اسولتو – Valentina Rosa Assoluto

لينكهاي مرتبط:

حميد مرآتي كاشاني

Hamid Merati Kashani


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۴:۵۶ ] [ عطر بازار ]

ترديدي وجود ندارد كه “لورنزو ويلورسي” و آثار جاودانه اي كه او در قالب عطرهاي لاين اختصاصي خود به يادگار گذاشته است؛ در زمره  آثاري هستند كه شايستگي تحسين و به تصوير كشيده شدن در قاب جاودانگي را دارند.

لورنزو ويلورسي هنرمندي ويژه است كه مسير خود را از چرخه پيچيده و پر هياهوي عطرسازي صنعتي و تجاري، جدا كرده و با الهام از تاريخ، فرهنگ، هنر و شيوه هاي سنتي و فاخر عطرسازي، دنياي مستقل و منحصربفرد خود را شكل داده است. ويلورزي با سفر الهام بخش و اثرگذار خود به شرق و خاورميانه، به نگرش ويژه اي دست يافت كه اين ديدگاه عميق، تأثير بسزايي در خلق آثاري برجسته و ممتاز بدست اين هنرمند داشت. تعهد به شيوه ها و فضاهاي كلاسيك و ويژه عطرسازي كه در فلورانس شكل گرفته اند؛ در تلفيق با فضاي غني و پيچيده تاريخ و فرهنگ خاورميانه و ديگر نقاط بكر و اسرار آميز جهان، اين امكان را براي ويلورزي فراهم ساخت كه در آثار خود، مرزها و تعاريف موجود را زيرپا گذاشته، در هم بشكند و مرزبندي و تعاريف جديدي كه مختص خود او هستند را به جهان عطر ارائه دهد. شاكله آثار و عطرهاي لورنزو، بر پايه چنين فضا و ايده هايي شكل گرفته و در قالب تركيبي قدرتمند و منسجم، ارائه مي شوند تا بدين ترتيب، خانه عطرسازي “لورنزو ويلورزي” در سال ۱۹۹۰ راه اندازي شود.

لورنزو ويلورسي وومو-Lorenzo Villoresi

لورنزو ويلورسي وومو-Lorenzo Villoresi

نخستين آثاري كه از خانه ويلورزي ارائه شد، به سفارش خانه “فندي” و در قالب مجموعه اي از شمع هاي معطر، خوشبو كننده هاي اتاق و پوت-پوري (ظروفي معطر كه با تركيب ادويه ها و انواع گل ها پر مي شوند)، ارائه شد. اما خلاقيت و نگاه ويژه لورنزو، در حصار محدود ماركت نمي گنجيد و او، كار بر روي تركيبات و فضاهاي مد نظرش را با تلاش بي وقفه ادامه مي داد. در سال ۱۹۹۳ نخستين عطر خانه لورنزو ويلورزي معرفي شد. “وومو -uomoعنوان اين عطر است. اثري عميق و ارزنده كه نمايشي باشكوه از جغرافيا و اقليم ويژه ايتاليا و رسومات و فرهنگ اين سرزمين ارائه مي دهد. يك تركيب آروماتيك غني كه با چهره مفرح، تلخ و پر انرژي مركبات، وجه گياهي و تميز اسطوخودوس، حجم بالايي از نوت هاي آروماتيك و البته نوت قدرتمند برگ بو با فضايي تلخ، گياهي و ويژه شكل گرفته است. “دونا”، دومين عطر خانه بود كه پس ازوومومعرفي شد. “دونا-donnaعطر گل بو و نفيسي از همراهي عصاره هاي گرانبهاي رز و زنبق است كه با ميخك صدپر و بنفشه، چهره اي درخشان و اغواگر پيدا كرده و بر بستري نرم و دلچسب از ايلنگ و ياس، در پايه اي از مشك و نوت هاي چوبي، كامل مي شود.

لورنزو ويلورسي دونا-Lorenzo Villoresi

لورنزو ويلورسي دونا-Lorenzo Villoresi

پس از موفقيت درخور توجه اين دو عطر زيبا، ويلورزي در ادامه، مجموعه اي از آثار ويژه و قدرتمند خود را ارائه مي كند. عطرهايي متفاوت و پيچيده كه بر اساس يكي از آكوردهاي اصلي و پركاربرد در عطرسازي سنتي، ساخته شده اند- در اصطلاح به اين عطرها مونو تم گفته ميشود. حجم بالايي از ادويه هايي مانند فلفل، دارچين و هل كه گرماي سركش و راز آلود خود را در فضايي سبز و منحصر بفرد كه با نوت هايي مانند سرو، جوانه صنوبر، اكاليپتوس و برگ بو شكل گرفته است؛ ارائه مي كنند و اين رايحه عميق و ناب را بر بستري از نوت هاي آروماتيك جاري مي سازد در عطراسپايزي-Spezieمحصول ۱۹۹۴ يكي از اين عطرهاست. در همين سال، عطر متمايز و ويژهوتيور-vetiverمعرفي مي شود. عطري چوبي و قدرتمند از همراهي پچولي با وتيور كه در لايه هايي از خزه، باريجه، نوت هاي سبز و ادويه ها، فضايي بكر و پيچيده را خلق مي كندادكلن “مسك” محصول سال ۱۹۹۵، ديگر اثر ويلورزي است كه با ايده پرداخت به يك نوت اصلي ساخته شده است. اثري زيبا و اغواگر از همراهي وجوه حيواني و طبيعي مشك كه به زيبايي با تار و پودي از چهره اغواگر و پودري آن در هم تنيده شده اند و با نوت هاي وانيل، رز و شمعداني برجسته و در پايه اي از عنبر، صندل، خزه بلوطي و باريجه، كامل شده است. “صندلو-Sandalo، ديگر عطر “مونوتِم” ويلورزي در سال ۱۹۹۵ بود. تركيبي صادق، ساده و گيرا كه روح كولون هاي كلاسيك را در خود دارد و با شخصيت برجسته اي از صندل و وتيور، در فضايي خاكي و گل بو كه در پايه هاي از آكورد آمبر (اوپوپوناكس، لادن و پچولي)، به اثري ممتاز و متمايز تبديل شده است. پيچيدگي هاي ساده، ظريف، آرامش بخش و خاطره انگيزي كه با برجسته كردن نوت پچولي در عطري با همين عنوان كه در سال ۱۹۹۶ به تصوير كشيده شد؛ تحسين همگان را بر انگيخت. “پچولي-Patchouliعطري ويژه با محوريت پچولي است كه با لمس ظريفي از نوت هاي گل بو و غناي صمغ ها، در فضايي خاكي و خزه اي كه با نوت تنباكو مستحكم شده است؛ ادغام شده و در پايه اي پيچيده و خيال انگيز از سدر و صندل، فرود مي آيد. “وايلد لاوندرنيز در سال ۱۹۹۶ ارائه شد. يك تركيب آروماتيك كلاسيك باشكوه كه از همراهي برگ بو، رزماري و ادويه ها با اسطوخودوس شكل گرفته و در پايه اي از باريجه، صمغ المي و زنبق، چهره اي مدرن و فاخر به خود مي گيرد. در سال ۱۹۹۷، ويلورزي، وجه تازه و شگفت انگيزي از آفرينش خود را با عطر “اينسنسي” به نمايش گذاشت. “اينسنسي-Incensiعطري پيچيده و قدرتمند است كه در فضاي عظيم و بي نظيري از انواع صمغ ها شكل گرفته است. مر، المي، لادن و بنزويين، نمايشي بي نظير از بخور را در قاب قدرتمندي از دارچين به نمايش مي گذارند تا اينسنسي، يكي از آثار منحصربفرد و مرجع چند دهه اخير باشد.

پس از موفقيت چشمگير ويلورزي با عطرهاي ويژه و نابي كه در سال هاي نخست فعاليت لاين اختصاصي خود ارائه كرد؛ اكنون او بعنوان چهره اي برجسته و هنرمندي با ايده هاي خلاقانه و بكر، در جهان عطر شناخته مي شد. ويلورزي، نخستين دهه از فعاليت هاي خود را با شاهكار جاودانهپايپر نيگرام –Piper Nigrumبه پايان رساند. انفجاري از نوت هاي ادويه اي مانند ميخك خشك، فلفل، دارچين و زيره كه بر بستري سبز و گياهي، چهره اي مدرن و عميق به خود مي گيرد. اين فضاي منحصر بفرد با لمسي از رايحه خاص و برجسته آكورد رازيانه، در پايه اي خشك و تاريك از صمغ ها ادغام مي شود تا شكوه رايحه بي مانند و ناب خود را به اوج برساند. “پايپر نيگرام-Piper Nigrum، يكي از آثار برجسته و ممتاز عطرسازي مدرن است كه بيانگر تبحر لونرنزو در تلفيق فضاهاي اسرار آميز و بكر با مفاهيم مدرن و البته ريشه هاي عطرسازي فلورانس است.

در سال ۲۰۰۰، دو اثر موفق ديگر به مجموعه آثار خانه اضافه شد. همراهي درخشان و ايندوليك مركبات و شكوفه ها با حجم بالايي از نوت هاي سبز و آروماتيك، بر بستري پودري و صمغي درديلمان-Dilmunو عطر اغواگر و عميقتيِنت دي نِيژ-Teint de Neigeكه تفسير بديع و خلاقانه لورنزو از رايحه پوست است. اثري فاخر از همراهي وجوه پودري و غني مشك با نوت هاي پودري و گل هايي نظير رز و آفتاب پرست، رايحه اي چالش بر انگيز، فاخر و اغواگر را به اين عطر نفيس بخشيده است. در سال ۲۰۰۱، ويلورزي با يك عطر برجسته و زيباي ديگر باز مي گردد. نمايش زيبايي از گياه ماته در عطريرباماتهكه با حجم بالايي از نوت هاي گياهي، سبز، چاي و آكوردهاي آروماتيك بر آن تأكيد شده و به همراه نوت هاي پودري و شيرين به زيبايي در قلبي خشك و قدرتمند از چوب ها ادغام شده و در پايه اي از مشك و خزه بلوطي به پايان مي رسد؛ اين عطر را به يكي از آثار درخشان و تحسين بر انگيز كارنامه لورنزو تبديل كرد. پس از معرفي اين عطر موفق در سال ۲۰۰۱، ويلورزي براي مدتي نسبتا طولاني عطر جديدي ارائه نمي كند. اين گزيده كاري، ريشه در مخالفت ويلورزي با توليد انبوه و مستمر عطر است و به اعتقاد وي، چنين رويه اي، صدمات جبران ناپذيري به جهان عطر وارد مي كند. از اينرو، وي به تقويت ايده ها و توسعه روش ها و شيوه هاي ويژه خود روي مي آورد و با تلاش براي ساخت مواد و آكوردهاي ويژه، جهان عطر چندين سال از آثار ارزنده و نفيس اين خانه ويژه، محروم مي ماند.

لورنزو ويلورسي الموت-Lorenzo Villoresi

لورنزو ويلورسي الموت-Lorenzo Villoresi

سال ۲۰۰۶، عطر جديد خانه لورنزو ويلورزي معرفي مي شود: “الَموت-Alamut“. نمايش زيبا و قدرتمندي از رز با چهره اي لطيف و پودري كه با لبه هايي ادويه اي، صمغي و دودي، به شكل هنرمندانه اي با آكوردهاي كهربا و چوب صندل تركيب شده است؛ يك بار ديگر نام لورنزو ويلورزي و خانه عطرسازي او را در كانون توجه دوستداران عطر قرار مي دهد. ويلورزي كه حالا مسير خود را يافته و چارچوب هاي مد نظر خود را در عطرسازي شكل داده است؛ با گزيده كاري و تمركز بر ساخت آثاري نفيس، پس از معرفي عطر موفقالموت-Alamut، بار ديگر به گزيده كاري روي مي آورد.

در سال ۲۰۱۰ عطر گل بو و تحسين بر انگيزايپربورئامعرفي شد. تركيب جسورانه اي از گل هاي سفيد كه با ميوه ها و ميموسا همراه شده و بر بستري از نوت هاي سبز، با آكورد قدرتمند مشك تركيب مي شود. عطر تحسين شده و بياد ماندنيتسئوس-Theseus، در سال ۲۰۱۱ معرفي شد. نمايش منحصربفردي از وتيور كه پس از شروعي پيچيده و قدرتمند از همراهي نوت هاي ادويه اي با مركبات و چرم كه با پس زمينه اي شور و فلزي جريان دارد، وتيور و پچولي در فضايي خاكي و عميق، لحظه به لحظه بر عمق و پيچيدگي فضاي آغاز مي افزايند تا در نهايت، تسئوس-Theseusبه عطري دلفريب و متفاوت از وتيور تبديل شود كه در پايه اي از وجوه جانوري عنبر و شريني مطبوع وانيل، رايحه زيبا و جاودانه خود را كامل كند.

ماره نوسترام، عنوان مجموعه اي جديد از عطرهاي ويلورزي است كه در سال ۲۰۱۲ با عطر “آئورا ماريس” معرفي شد. “آئورا ماريس-Aura Maris” عطري تحسين بر انگيز و نشاط آور است كه فضايي ساده و مفرح از همراهي مركبات و نوت هاي ميوه اي با گل نرگس، مشك و نوت هاي سبز، به نمايش مي گذارد. پس از معرفي اين مجموعه، در سال ۲۰۱۴ مجموعه جديدي با عنوانوينتِيج كالكشنمعرفي شد. مجموعه اي مشتمل بر شش عطر كه از ميان آن ها مي توان به همراهي عنبر سائل با انبوهي از صمغ ها، در فضاي پيچيده جانوري، دودي و ادويه اي “آمبرا” و تركيب اغواگر و دلنشين ايلنگ با وانيل، تونكا و گل هاي مختلف در “يلانگ يلانگ” اشاره كرد.

Lorenzo-Villoresi-Kamasurabhi-EdP

Lorenzo-Villoresi-Kamasurabhi-EdP

با پشت سر گذاشتن چند سال پركار، ويلورزي بار ديگر به گزيده كاري روي آورده و در سال هاي اخير، كاماسورابي-KAMASURABHIتنها اثر برجسته معرفي شده از اين خانه بوده است. تركيبي فاخر، درخشان و اغواگر از همراهي ايلنگ، مريم و ياس با دسته گلي اسرار آميز و پيچيده كه در نهايت هنرمندي، به پايه گرم و نابي از چرم، پچولي و كهربا ختم مي شود.

در امتداد مسير تاجران اهل توسكان، عطرهاي لورنزو ويلورسي، دنيايي بكر را در روايح خود انعكاس مي دهند؛ جايي كه مواد، عطرها و رنگ هاي متعلق به توسكان، در هم مي آميزند و با ادويه ها، عصاره ها و لمسي از مشرق زمين، هماهنگ و هم نوا مي شوند. از ميان نوت هاي ويژه اي كه در تركيبات بكار مي روند، روغن هاي كمياب و عصاره هاي گرانبها از اقصي نقاط جهان، با تركيب نابي از المان هاي مختص توسكان، همچون برگ بو، زيتون، سرو و روغن گرانبها و كمياب ريشه زنبق، متعالي و غني مي شوند. پرداختي فاخر و ستودني كه سبب مي شود تا آثار اين خانه، بدون توجه به صرف زمان براي ساخت بطري ها و بسته بندي هاي چشم نواز و فريبنده، عصاره اي از اعجاز و جاودانگي را در خود جاي دهند.

عطرهاي اين خانه معظم، همچنان در نهايت دقت، ظرافت و پرداخت به جزييات و به دور از هياهو و غوغاي دنياي تجارت و رسانه، تحت نظر هنرمند برجسته و جاودانه دنياي عطر، لورنزو ويلورسي، خلق مي شوند. آثار عميق و منحصربفردي كه براي درك زوايا، غنا و هنر ناب بكار رفته در آنها، نياز به صبر، دقت و تعمق است. آثاري كه روايح بديع و جادويي زمان هاي دور را از قلب تاريخ بيرون مي كشند و با بكارگيري مواد مرغوب و كمياب كه در نهايت هنرمندي و در بالاترين سطح كيفي، با يكديگر تركيب شده اند؛ دنيايي بكر و اسرار آميز را براي هر دوستدار عطر و روايح اصيل، به تصوير مي كشند.

منبع:fragrantica-luxbuyer-fragrancex

جستجوهاي مرتبط:

لورنزو ويلورسي

Lorenzo Villoresi


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۲:۴۵ ] [ عطر بازار ]

ژان كلود النا-Jean Claude Ellena ، جادوگر رايحه ها ، بزرگترين عطار زمانه ي ما ، عطار منتخب برند Hermes، يك عطرساز حرفه ايست كه طرفدارانش در سراسر گيتي او را مي پرستند . النا و فقط يك عطار ديگر ، “دومينيك روپيون – Dominique Ropion” ، فرسنگ ها بالاتر از خيل ديگر عطر سازان معاصر ، در ليست هنرمندان زمانه ي ما قرار مي گيرند .

jean-claude-ellena-terre-hermesjean-claude-ellena-terre-hermes

النا متولد گراس شهر عطاران فرانسه است كه از سن ۱۷ سالگي به اين حرفه مشغول بود ، از “گراس” به “پاريس” ، “نيويورك” و “ژنو” در لابراتوارهاي بسيار معتبر بصورت خود آموز به خلق آثار هنري معطر پرداخته است .

او براي خلق آثارش ، پيش از آنكه مواد را در لابراتوار تركيب نمايد ، به نوشتن فرمول ها ميپردازد ، فرمول هاي كوتاه و كم غلظت كه مشخصه ي كارش هستند و با استفاده از كمترين تنوع مواد اوليه . النا طراحي عطر را چون سرودن شعر خاطرات مي داند و بيش از هر چيز آنرا يك موضوع فكري مي شمارد . او يك فيلسوف و يك متفكر است و از معدود عطاراني كه قادرند درباره ي ديدگاه ها وعطرهايشان بنويسند .

خاطرات يك بيني (عطار) - The Diary of a Nose

خاطرات يك بيني (عطار) – The Diary of a Nose

از جمله كتابهايش مي توان به موارد زير اشاره كرد : “خاطرات يك بيني (عطار) – The Diary of a Nose” “عطرPerfume ” مي توانيد يكي از آثارش را براي مثال ادكلن Osmanthe Yunnan و يا Un Jardin sur le Nil را به دستتان اسپري كنيد و در افكارخود غوطه ور شويد در جستجوي اين سوال كه چگونه اين عطار هنرمند پروسه ي تبديل رايحه به يك اثر هنري را طي كرده است ؟ اين وقار و متانت آثار اوست كه همه را شيفته ي عطرهايش نموده است . النا اين توانايي را دارد كه وقار ، آزادگي و سبكبالي را به همه ي عطرهايش انتقال دهد . پدر النا ، خانواده اش و دخترش همه در حرفه ي عطاري بوده اند و خودش تعريف ميكند كه پدرش قبل از اينكه چيزي را بنوشد ، بخورد يا بخواند ، حتما مي بايست آنرا به بيني خود نزديك مي كرد . “” مي توان گفت عطر سازي سرنوشت پدرم بود .”” النا جاِ پاي عطار ديگري گذاشته است كه نقش بزرگي در اثبات جايگاه عطر سازي بعنوان هنر ، به عهده داشته و آن شخص ، ادموند رودنيتسكا، خالق بسياري از شاهكارهاي عطري ، مي باشد .

ژان كلود النا-Jean Claude Ellena براي بسياري از برندهاي معتبر طراحي عطر نموده كه از آن ميان ميتوان به   Balenciaga, Bvlgari, Cartier, Christian Lacroix, Decleor, Frederic Malle, Armani, Rochas, Sisley and Van Cleef & Arpels. اشاره كرد.

بيشترين كارهاي او متعلق به هرمس است كه از سال ۲۰۰۳ به بعد براي اين كمپاني صورت گرفته است.مهمترين آنها عبارتند از:

تق هرمس-Terre d’Hermes

جور د هرمس-Jour d’Hermes

هرمس مارويليس الكسير-Elixir des Merveilles

هرمس ووييج-Voyage d`Hermes

ژان كلود النا-Jean Claude Ellena همچنين براي خانه عطر نيش فدريك مال عطرهاي برجسته اي طراحي نموده و نيز براي خانه عطر ال آرتيزان  چندين عطر طراحي نموده است.همچنين چندين عطر براي ديفرنت كمپاني طراحي نموده.

جستجوهاي مرتبط:

ژان كلود النا

Jean Claude Ellena

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۰:۰۶ ] [ عطر بازار ]

هر روز صبح قبل از رفتن به سمت محل كار، دانشگاه و … به فكر اين هستيم كه امروز چه لباسي بپوشيم آراسته پوش بودن و خوش پوش بودن يك قاعده مهم در زندگي اجتماعي است و دقت در آن بسيار مهم است. انتخاب عطر و ادكلن هم از اين قاعده مستثنا نيست، قطعا شما براي شركت در يك مراسم رسمي همان طور كه تلاش مي كنيد تا پوششي رسمي تر داشته باشيد بايد از رايحه اي استفاده كنيد تا با سن و نوع پوشش و مناسبتي كه به آن مي رويد متناسب و همخوان باشد تا به نظر خود و اطرافيان تان شكيل تر به نظر برسيد.

سرنخ حكايت هاي عطر و خوش بويي را كه بگيريد، يك طرفش مي رسد به شناسايي شخصيت افراد از روي عطر مورد علاقه شان. مثلا اينكه اگر فردي آرام باشد چه بويي را بيشتر مي پسندد يا اگر شخصيتي هيجاني و پرهياهو باشد چه عطري؟

اگر به فروشگاه هاي معتبر عطرفروشي سر زده باشيد و بخواهيد براي دوستانتان عطر بخريد اما انتخاب قطعي نداشته باشيد يكي از راه هايي كه فروشندگان براي كمك به شما از آن استفاده مي كنند، همين است. طرح اين سوال كه فرد مورد نظر چه شخصيتي دارد تا با تحليل آن به بوي مورد علاقه اش برسيد. اينجا همان جايي است كه دنياي عطرها را بزرگ تر از آن چيزي كه هست نشانمان مي دهد؛ اينكه در پس هر عطري، چه شخصيتي نهفته است؟

عطر تند

افرادي كه به عطرهاي تند علاقه دارند، اعتماد به نفس بالايي دارند، مورد اعتماد بسياري از مردم و مديرهاي قوي و موثر در رابطه با ديگران هستند. اين افراد تصميم گيرنده هاي خوبي هستند، داراي هوش بالايي هستند و درست و غلط را به خوبي تشخيص مي دهند. آنها تلاش مي كنند همه چيز را مطابق ميل خود كنند. آنها در عشق صبورند. عطرهاي تند، روحيه آنها را شاداب و زنده مي كند و به همين خاطر هميشه دنبال اين نوع عطرها هستند.

از لحاظ سني افراد مسن تمايل بيشتري به سمت عطر هاي تند دارند و شايد علت آن ضعيف شدن قدرت بويايي باشد. از طرفي چون عطرهاي قديمي حالت تند داشته اند افراد مسن تمايل بيشتري به آن دارند و فقط آنها را عطر ميدانند.ازجمله اين عطرها ميتوان ادكلن تند مردانه آراميس ۹۰۰ سري قديم را نام برد.

aramis 900-آراميس ۹۰۰aramis 900-

آراميس ۹۰۰

اين گونه عطرها بيشتر مناسب ميهمانيهاي رسمي و شبانه است.

عطر ملايم

افرادي كه عطرهاي ملايم را انتخاب مي كنند خودخواه نيستند. آنها اسرارآميزند و به سرعت و آساني مي توانيد نظرشان را جلب كنيد. روزشان با توجه به خلق و خويشان مي تواند خوب يا بد باشد. اين افراد به سادگي مسائل پيش آمده را فراموش مي كنند. زود عصباني مي شوند و گاهي اوقات به كوچك ترين چيزها هم اعتراض دارند. آنها بيشتر دنبال شخصي هستند كه قابل اعتماد باشد. اين افراد بين دوستان محبوب اند و اعتماد همه را جلب مي كنند.

از جديدترين كارهاي ملايم ميتوان گوچي بامبو را نام برد كه كاملا جوان پسند است.

عطر ادكلن گوچي بامبو ادو پرفيوم-Gucci Bamboo

عطر ادكلن گوچي بامبو ادو پرفيوم-Gucci Bamboo

اين گونه عطرها مناسب معمولا مناسب محافل دوستانه و محل كار است.

لينكهاي مرتبط:

عطر تند

عطر ملايم

ادكلن تند

ادكلن ملايم

ادكلن تند مردانه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۶:۲۶ ] [ عطر بازار ]

اندي تاورمتولد دهكده اي كوچك در كشور سوييس است و دوران كودكي و نوجواني خود را در همان منطقه پشت سر گذاشت. پدر اندي تاور كارمند يك داروخانه بود و اندي تاور به واسطه شغل پدر از سنين كودكي با داروسازي و شيمي آشنا شد. اندي تاور دانش آموخته رشته شيمي است كه تحصيلات خود را تا اخذ درجه دكتري در شاخه “بيولوژي مولكولي” ادامه دادتاور؛ علاوه بر فعاليت در عطرسازي؛ نيمي از هفته را به مديريت پروژه هاي “آي تي” اختصاص مي دهد و اين فعاليت به سان سفر از دنياي روايح به كهكشاني ديگر است كه همچنان براي او در سايه عطرسازي قرار دارد.

اندي تاوِر ” يك زندگي معمولي و آرام را پشت سر دارد . در شهري كوچك در سوييس ، در كنار خانواده اي كه در رشته ي دارويي مشغول به كار بودند ، او با سگهايش بزرگ شد .

اهميت آثار اندي به پشتكار اوست و هنرش در تهيه مواد اوليه طبيعي و بسته بندي هايي كه خود با دست انجام ميدهد ، در روزهايي كه شغل اصلي اش ، به عنوان متخصص كامپيوتر ، به او اجازه اين فعاليت ها را ميدهد . اندي با عطار هاي معروفي بطور اتفاقي آشنا شد و اين زمينه اي بود تا علاقه اش را به عطريات و خلق آثار هنري معطر كشف كند . آثار اندي با امضاي خودش بفروش مي رسند و اغلب شرقي ، رمانتيك ، رمزآلود و خاص هستند . اندي به كار طراحي و نقاشي هم مي پردازد و نمونه ي كارهايش را مي توانيد در وب سايت خودش مشاهده كنيد .

عطر ادكلن تاور-Tauer

عطر ادكلن تاور-Tauer

يك يا چندين نفر؛ موافق يا مخالف؛ طرفدار يا منتقد؛ همه دوستداران عطر به وبلاگ -PERFUMism.com-مردي دعوت مي شوند كه بيش از ده سال است در آن به نوشتن و تبادل نظر در زمينه عطرسازي پرداختهاندي تاور همواره تأكيد مي كند كه در هيچ يك از مدارس معتبر عطرسازي آموزش نديده است، به كمپاني يا توليده كننده بزرگي وابسته نيست و عطرسازي مستقل است كه ارتباط عميقي با ساخته هاي خود دارد. ساخته هايي كه تمام مراحل آفرينش آن ها توسط خود او انجام مي شود. از طراحي ها و عكس برداري ها براي الهام گيري، تا اجراي طرح ها و تعيين چارچوب هاي اوليه و در نهايت رسيدن به رايحه مطلوب. حتي طراحي بطري ها و بسته بندي محصولات را خود او انجام مي دهد و پس از امضاي كارت پستالي كوچك كه روي آن عبارت “لذت ببريد” درج شده است؛ يكي از عطرهاياندي تاورآماده ارائه است.اندي تاور فعاليت رسمي در عطر سازي را اواخر دهه نود ميلادي آغاز كرد و در سال هاي نخست؛ عطرهاي خود را كه تمام مراحل تهيه آنه ها انفرادي و بصورت دستي انجام مي شد؛ به تعداد محدود و در كشور سوييس ارائه مي كرد؛ اما فعاليت گسترده او در دنياي مجازي و ارتباط نزديك با مشتريان و مخاطبينش؛ كه روز به روز بر تعداد آنان افزوده مي شد؛ موفقيت هاي بزرگ و شهرتي جهاني براي اندي تاور به ارمغان آورد.

عطر ادكلن تاور-Tauer

عطر ادكلن تاور-Tauer

نخستين فعاليت گسترده و قابل توجه اندي تاور؛ اقدام به راه اندازي و به عبارت بهتر توسعهتاور پرفيومزدر سال ۲۰۰۵ است. مجموعهكلاسيكساز اين خانه در سال ۲۰۰۵ توجه همگان را به خود جلب كرد و تحسين جهان عطر را به همراه داشت.

نخستين عطر مجوعه كلاسيك اندي تاور و نخستين اثرتاور پرفيومز؛ عطر “ل ماروك پور اِلاست كه در سال ۲۰۰۵ معرفي شد. اين عطر كه نمايشي ويژه و عميق از رز و ياس با شخصيتي صمغي و دودي در پايه اي از سدر و پچولي است؛ علي رغم ارائه فضايي زيبا و هنرمندانه؛ چندان ديده نشد و تاور را بر آن داشت تا ديگر اثر خود را در همين سال معرفي كند.

عطر ادكلن ل اير دو دزرت موراكين-L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes

عطر ادكلن ل اير دو دزرت موراكين-L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes

ل اِير دو دِزرت ماروكين“-L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes با الهام از شهرهاي كويري كشور مراكش و هواي خاص شامگاه اين مناطق؛ موفقيتي خارج از تصور و فوق العاده براي تاور به ارمغان آورد. تركيبي گرم و درخشان با نوت برجسته كهربا كه توسط ادويه ها و چوب هاي سدر و غان؛ به همراه پچولي؛ غني، پيچيده و اسرار آميز شده است؛ جهان عطر را مسحور زيبايي خود نمود. اين عطر افسانه اي كه به موناليزاي عطرسازي نيز شهرت دارد؛ موفق ترين اثر تاور و عاملي براي فتح قلب دوستداران عطر در اقصي نقاط دنيا شد.

علاوه بر ساخت عطرهاي تاور پارفيومز؛ فعاليت هاي اندي تاور در دهه دوم قرن جديد و از سال ۲۰۱۱؛ شكل گسترده تري به خود گرفته است. او در سال ۲۰۱۱ با خانهتابلو د پارفومزبه همكاري پرداخت. در سال ۲۰۱۲ علاوه بر ساخت چند عطر جديد نظيررُزِتابراي “تابلو د پارفومز”؛ عطر تحسين بر انگيز و زيباي “ليس د دِزِرت” با فضايي حيواني و پودري از همراهي عنبرسائل، زنبق بر پايه اي از سدر را براي خانه نوپايدِسِنيالآفريد. همچنين تاور مجموعه اي تحت عنوانتاور ويلرا در سال ۲۰۱۴ ارائه كرد. عطرهايي ساخته شده از روغن هاي طبيعي و با غلظتي بالا كه با نام نوت اصلي كار ارائه مي شوند: “رز فِلش ۲۰۱۴″، آمبر فِلَش ۲۰۱۵، اينسِنس فلش ۲۰۱۵و “توبرُز فلش ۲۰۱۶″؛ نمونه اي از آثار اين مجموعه هستند.

تاور پرفيومز؛ رؤيايي است كه به واقعيت تبديل شده است. ديدگاه هميشگي من در خلق عطر؛ آفرينش آثاري بديع و فراتر از يك عطر معمولي است. هدف من ساخت عطر به شيوه پيشينيان است: عشق به روايح، انتخاب بهترين مواد موجود، آفرينشي بر اساس خلاقيت و برخاسته از شور و عشقي ناب. مسيري كه سر انجام آن ارائه لذتي عميق از يك عطر است. وَراي هر عطر؛ تصويري وجود دارد كه مرا راهنمايي مي كند و در پشت هر تصوير معطر آرزويي نهفته است. آرزوي شكل دادن يك احساس بي همتا.

لينكهاي مرتبط:

اندي تاور

تاور

تاور پرفيومز

Andy Tauer


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۵۸:۲۲ ] [ عطر بازار ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب